Marzyciele,

nieustannie udowadniacie, że niemożliwe nie istnieje. Czuję ogromną dumę, kiedy patrzę na to, jak ofiarni i solidarni są Polacy wobec tragedii ofiar wojny w Ukrainie. Podziwiam członkinie i członków naszego zespołu, którzy osobiście zaangażowali się w zbiórki i pomoc przy granicy. To zaszczyt móc pracować z Wami. Jesteście dla mnie ogromną inspiracją!

Każdy z nas dokłada cegiełkę do tego, by zbudować lepszą przyszłość. Postanowiłam, że jako firma Katalog Marzeń będziemy w stanie zdziałać jeszcze więcej. Na początek zdecydowaliśmy, że:

 • wydłużamy urlop Marzyciele Pomagają do 10 dni. To czas, który każdy z nas może wykorzystać, by wesprzeć własnym czasem i pracą inicjatywy związane z pomocą ofiarom wojny w Ukrainie. W tej chwili większość naszego zespołu zaangażowana jest w pomoc, z czego:
  • 2 osoby od 1 dnia po wybuchu wojny, niemal bez przerwy są na granicy i działają jako wolontariuszki, a kolejne osoby zespołu do nich dołączają. Więcej o ich działaniach na granicy w przeczytasz na stronie Wolontariat na granicy w Dołhobyczowie
   • Chcesz pomóc naszym dzielnym Marzycielkom? Postanowiliśmy, że na naszych mediach społecznościowych będziemy publikować listy konkretnych potrzeb, jak w tym poście na Facebooku. Nieustannie jesteśmy na granicy, a nasze biuro w Warszawie zamieniliśmy na magazyn, z którego regularnie wozimy pomoc.
  • Część budżetu na działania integracyjne, przeznaczymy na wsparcie pomocy dla Ukraińców.
  • Gromadzimy i organizujemy transport rzeczy potrzebnych na granicy i bezpośrednio w szpitalu polowym w Ukrainie.
  • Organizujemy też wsparcie dla konkretnych rodzin, które znalazły schronienie w Polsce.
 • Jak zapewne zauważyliście na naszej stronie, 10% wartości sprzedaży zrealizowanej w dniach od 1 do 8 marca 2022 r. przekażemy na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, by wesprzeć ich pracę w Ukrainie.
 • Zwróciliśmy się do naszych Partnerów z pytaniem, czy zgodzą się na realizację atrakcji za darmo dla ukraińskich dzieci, żeby choć na chwilę oderwać ich myśli od tego, co dzieje się w ich ojczyźnie. Tak powstała strona https://ukraina.marzycielepomagaja.pl/Znajdziesz na niej 2 specjalne projekty na rzecz dzieci z Ukrainy.
  • Dołącz do akcji 1000 plecaków dla Ukrainy i pomóż nam przygotować wyprawki dla dzieci, które muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
 • Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim Partnerom, którzy włączyli się w tę akcję, dlatego na pewien czas zrezygnowaliśmy z marży na ich ofercie.
 • Współfinansujemy zakup dużej ilości koców i opłaciliśmy autokar, który wozi uchodźców z granicy do Warszawy.
 • Część budżetu marketingowego CSR przekażemy na rzecz Ukrainy.
 • Natalia i Kamila, inicjatorki różnych działań charytatywnych w Katalogu, otrzymały dodatkowy budżet w wysokości 10 000 zł, który mogą wykorzystać na kolejne działania pomocowe.

To wszystko nie byłoby możliwe, bez skali działania Katalogu Marzeń, który stale intensywnie rozwijamy. Nie zadziałałyby się bez wielkich serc zespołu, który zbudowaliśmy. Łącznie, suma tych działań może wynieść nawet 100 tysięcy złotych. Dlatego równocześnie dbamy o to, by realizować bieżące działania i nasze plany. Tylko w ten sposób będziemy mogli dalej pomagać w przyszłości.

Dlatego serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wciąż kupują prezenty w Katalogu Marzeń. Każdy z nas może zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. Nawet jeśli wszystko, co możesz dać, to Twój czas.

Dziękuję,

Joanna Borucka

CEO Katalogu Marzeń

Joanna Borucka