Spełniaj marzenia bez barier

W Katalogu Marzeń każdego dnia sprawiamy, że ktoś próbuje czegoś nowego, przeżywa przygodę i spełnia marzenie. Radość Marzycieli inspiruje nas do poszukiwania nowych wrażeń, których może doświadczyć każdy, niezależnie od tego, z jakimi barierami zmaga się na co dzień.

Wierzymy, że ta radość ze spełnionego marzenia należy się każdemu. Dlatego postanowiliśmy zawalczyć o dostępność atrakcji, zaczynając od odwiedzania naszych Partnerów. Co chcemy osiągnąć? Marzymy o tym, by marzenia były dostępne dla wszystkich.

Dlaczego Marzenia Bez Barier? 

Czy atrakcje, takie jak lot paralotnią, jazda Lamborghini, strzelanie na strzelnicy lub warsztaty ceramiczne są dostępne dla każdego? W Katalogu Marzeń bardzo chcielibyśmy, by nic nie stało na drodze do spełnienia marzeń. Jednak każdy z nas mierzy się z jakimiś wyzwaniami.

Ania Kowalik, Zastępczyni Menadżera Działu Obsługi od 2011 dba o sprawną realizację każdej atrakcji. Doskonale zna świat przeżyć i rzeczywistość osób z niepełnosprawnościami. Postanowiła połączyć te dwa światy i pomóc w spełnianiu marzeń tym osobom, które na swej drodze napotykają różnego rodzaju bariery. 

Pomysł na projekt zrodził się podczas warsztatów „Poza Horyzont" w 2020 roku. Jego celem jest pokazać, że niepełnosprawności nie muszą stawać na drodze realizacji marzeń. 

Działania w ramach projektu

Co robimy, by marzenia były dostępne dla każdego?

  1. Odwiedzamy naszych partnerów, którzy spełniają z nami marzenia i sprawdzamy dostępność ich atrakcji pod kątem różnych niepełnosprawności. Edukujemy i dzielimy się sugestiami, dzięki którym jeszcze łatwiej będzie spełniać marzenia. 
  2. Tworzymy bazę przeżyć dedykowaną osobom z niepełnosprawnościami. W naszej ofercie znajdziesz specjalne oznaczenia, które powiedzą Ci, czy dana atrakcja jest dostosowana i komu ją polecamy. 
  3. Opisujemy miejsca i atrakcje z perspektywy osób z niepełnosprawnościami, w artykułach zamieszczamy informacje na temat utrudnień/ udogodnień, wskazówki dojazdu, a także zdjęcia, dzięki którym ocenisz, czy miejsce jest dla Ciebie odpowiednie. 

Nasze działania możesz śledzić również na naszych kanałach w mediach społecznościowych. Możesz też pomóc nam tworzyć projekt, udostępniając te informacje innym. Im więcej osób dowie się o Marzeniach Bez Barier, tym więcej przeszkód uda nam się pokonać. 

Podaruj prezent z gwarancją radości

Marzenia Bez Barier to również sposób, by pokazać wszystkim, że osoby z niepełnosprawnościami też chcą i mogą przeżywać przygody, uprawiać sporty ekstremalne, marzyć o lataniu balonem czy relaksie w SPA. Dlatego baza atrakcji będzie integralną częścią naszej oferty. Dzięki specjalnym oznaczeniom i artykułom, każdy będzie mógł znaleźć prezent dla osoby z niepełnosprawnością i podarować niebanalny upominek.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz

Potrzebujesz informacji na temat atrakcji? Masz pytania odnośnie projektu? Interesuje Cię przeżycie z oferty Katalogu Marzeń, ale nie znalazł_ś opisu pod kątem niepełnosprawności? Odezwij się do nas, sprawdzimy ją dla Ciebie. Napisz lub zadzwoń:

Ania Kowalik
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
kontakt@marzeniabezbarier.pl
533 501 900 

Atrakcje, które sprawdziliśmy pod kątem dostępności, znajdziesz na blogu: 

ZOBACZ ARTYKUŁYW jaki sposób oceniamy i rekomendujemy atrakcje?

W naszych artykułach staramy się przekazywać obiektywne informacje, na podstawie których ocenisz, czy dana atrakcja spełnia Twoje wymagania, czy też nie.

W każdym artykule znajdziesz:

Korzystamy z doświadczeń i perspektywy osoby, która na co dzień porusza się na wózku. To właśnie Ania Kowalik dba o to, by każdy opis zawierał wszystkie wyżej wymienione elementy. Ponadto pozostaje w kontakcie z partnerami i dopytuje w imieniu Marzycieli.

Działamy tak, by doradzać i przybliżać warunki w miejscach realizacji. Decyzję o tym, czy chcesz spełnić z nami marzenie, podejmujesz Ty. Opisujemy wyłącznie te miejsca, które sprawdziliśmy osobiście.