Spełniaj marzenia bez barier
W Katalogu Marzeń każdego dnia sprawiamy, że ktoś próbuje czegoś nowego, przeżywa przygodę i spełnia marzenie. Radość Marzycieli inspiruje nas do poszukiwania nowych wrażeń, których może doświadczyć każdy, niezależnie od tego, z jakimi barierami zmaga się na co dzień.
Wierzymy, że ta radość ze spełnionego marzenia należy się każdemu. Dlatego postanowiliśmy zawalczyć o dostępność atrakcji, zaczynając od odwiedzania naszych Partnerów. Co chcemy osiągnąć? Marzymy o tym, by marzenia były dostępne dla wszystkich.
Dlaczego Marzenia Bez Barier?
Czy atrakcje, takie jak lot paralotnią, jazda Lamborghini, strzelanie na strzelnicy lub warsztaty ceramiczne są dostępne dla każdego? W Katalogu Marzeń bardzo chcielibyśmy, by nic nie stało na drodze do spełnienia marzeń. Jednak każdy z nas mierzy się z jakimiś wyzwaniami.
Ania Kowalik, Zastępczyni Menadżera Działu Obsługi od 2011 dba o sprawną realizację każdej atrakcji. Doskonale zna świat przeżyć i rzeczywistość osób z niepełnosprawnościami. Postanowiła połączyć te dwa światy i pomóc w spełnianiu marzeń tym osobom, które na swej drodze napotykają różnego rodzaju bariery.
Pomysł na projekt zrodził się podczas warsztatów „Poza Horyzont" w 2020 roku. Jego celem jest pokazać, że niepełnosprawności nie muszą stawać na drodze realizacji marzeń.
Działania w ramach projektu
Co robimy, by marzenia były dostępne dla każdego?
- Odwiedzamy naszych partnerów, którzy spełniają z nami marzenia i sprawdzamy dostępność ich atrakcji pod kątem różnych niepełnosprawności. Edukujemy i dzielimy się sugestiami, dzięki którym jeszcze łatwiej będzie spełniać marzenia.
- Tworzymy bazę przeżyć dedykowaną osobom z niepełnosprawnościami. W naszej ofercie znajdziesz specjalne oznaczenia, które powiedzą Ci, czy dana atrakcja jest dostosowana i komu ją polecamy.
- Opisujemy miejsca i atrakcje z perspektywy osób z niepełnosprawnościami, w artykułach zamieszczamy informacje na temat utrudnień/ udogodnień, wskazówki dojazdu, a także zdjęcia, dzięki którym ocenisz, czy miejsce jest dla Ciebie odpowiednie.
Nasze działania możesz śledzić również na naszych kanałach w mediach społecznościowych. Możesz też pomóc nam tworzyć projekt, udostępniając te informacje innym. Im więcej osób dowie się o Marzeniach Bez Barier, tym więcej przeszkód uda nam się pokonać.
Podaruj prezent z gwarancją radości
Marzenia Bez Barier to również sposób, by pokazać wszystkim, że osoby z niepełnosprawnościami też chcą i mogą przeżywać przygody, uprawiać sporty ekstremalne, marzyć o lataniu balonem czy relaksie w SPA. Dlatego baza atrakcji będzie integralną częścią naszej oferty. Dzięki specjalnym oznaczeniom i artykułom, każdy będzie mógł znaleźć prezent dla osoby z niepełnosprawnością i podarować niebanalny upominek.
Chcesz wiedzieć więcej? Napisz
Potrzebujesz informacji na temat atrakcji? Masz pytania odnośnie projektu? Interesuje Cię przeżycie z oferty Katalogu Marzeń, ale nie znalazł_ś opisu pod kątem niepełnosprawności? Odezwij się do nas, sprawdzimy ją dla Ciebie. Napisz lub zadzwoń:
Ania Kowalik
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
kontakt@marzeniabezbarier.pl
533 501 900
Atrakcje, które sprawdziliśmy pod kątem dostępności, znajdziesz na blogu:
W jaki sposób oceniamy i rekomendujemy atrakcje?
W naszych artykułach staramy się przekazywać obiektywne informacje, na podstawie których ocenisz, czy dana atrakcja spełnia Twoje wymagania, czy też nie.
W każdym artykule znajdziesz:
-
informacje o tym, gdzie jest dana atrakcja i czy można dojechać na miejsce komunikacją miejską lub własnym samochodem. Wypatrujemy miejsc parkingowych oznaczonych kopertą i zwracamy uwagę na tramwaje i autobusy niskopodłogowe. Uwzględniamy odległość, którą trzeba przejść pieszo;
-
szerokość drzwi wejściowych, dostępność podjazdów i informacje o progach (wraz z ich wysokością) czy schodach, które trzeba pokonać na zewnątrz. Odnotowujemy bariery architektoniczne, które mogą pojawić się jeszcze przed wejściem do budynku, w którym znajduje się dana atrakcja;
-
dostępność przestrzeni wewnątrz poszczególnych pomieszczeń. Zwracamy uwagę szerokość korytarzy, stopnie w pomieszczeniach i udogodnienia w postaci wind, zaglądamy do toalet i sprawdzamy, czy pomieszczenia sanitarne są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami;
-
opis atrakcji pod kątem tego, czy wymaga ona aktywnego słuchania, obserwacji czy sprawności manualnej. Odnotowujemy wysokości stołów i sprzętów, by osoba czytająca mogła ocenić, czy będzie czerpać radość z realizacji;
-
pytamy i piszemy o tym, czy osoba z niepełnosprawnością może (i na jakich warunkach) przyjechać z opiekunem, tłumaczem języka migowego lub innym wsparciem. Wskazujemy, o czym warto pamiętać przy rezerwacji;
-
dopytujemy i pozyskujemy dodatkowe informacje na specjalne życzenie. Jeśli czegoś nie ujęliśmy w opisie, wystarczy, że napiszesz lub zadzwonisz, a my skontaktujemy się z realizatorem w Twoim imieniu.
Korzystamy z doświadczeń i perspektywy osoby, która na co dzień porusza się na wózku. To właśnie Ania Kowalik dba o to, by każdy opis zawierał wszystkie wyżej wymienione elementy. Ponadto pozostaje w kontakcie z partnerami i dopytuje w imieniu Marzycieli.
Działamy tak, by doradzać i przybliżać warunki w miejscach realizacji. Decyzję o tym, czy chcesz spełnić z nami marzenie, podejmujesz Ty. Opisujemy wyłącznie te miejsca, które sprawdziliśmy osobiście.