o prezentach

Skok na Bungee - o czym powinieneś wiedzieć przed skokiem?

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2021-07-01

Skok na bungee. Bezsprzecznie jedna z tych atrakcji, która cieszy się ogromną popularnością, w szczególności wśród fanów adrenaliny. Co zatem warto wiedzieć o skoku na bungee? Jak się przygotować, gdzie można skakać, jakie są zasady przed i podczas wykonywania skoku, czy jest możliwość skoku na bungee we dwoje oraz jaka jest cena skoku – wszystkiego się dowiecie w tym artykule.

 

Bungee jumping – garść historii

Ale po kolei. Latanie jest tym, co interesowało ludzi od zawsze. Od pradawnych czasów chcieliśmy się wzbić w przestworza i poczuć czym, tak naprawdę, jest latanie. Pierwszą próbę skonstruowania maszyny latającej podjął znany wszystkim Leonardo Da Vinci, co nie przyniosło pożądanych efektów, gdyż się nie uniósł w powietrze. Dopiero 2 wieku później odbył się pierwszy skok ze spadochronem! Co ciekawe, w tym samym czasie odbył się także pierwszy lot balonem, którego dokonali bracia Montgolfier. W kolejnych latach było już coraz łatwiej i lepiej, gdyż wynaleziono szybowce, samoloty czy nawet wykonano lot w kosmos. Aż do momentu, kiedy lotnictwo i atrakcje powietrzne rozwinęły się na tak szeroką skalę, co było to nie do wyobrażenia lata temu, a jakie znamy to dzisiaj.

Jak zatem można wywnioskować, człowiek pragnął latać, jak też poczuć adrenalinę i dostarczyć sobie nowych emocji. I właśnie temu służy skok na bungee – adrenalina sięgająca zenitu i przeżycia, których się nie da opisać słowami. Interesujące jest to, że bungee jumping powstało na wyspie Pentecost. Rdzenni mieszkańcy miejscowości, a dokładnie młodzi mężczyźni, skakali z wysokich wież, przywiązani linami do kostek – miało to udowodnić ich męskość oraz zapewnić dobry urodzaj. Natomiast pierwszy skok na bungee, jaki znamy dzisiaj, wykonany został w Bristolu w 1979 roku. Obecnie bungee jumping można wykonać w większości krajów, jest to jedna z najpopularniejszych rozrywek dostarczających potężnej dawki emocji i sprawiająca, że serce nam zaczyna bić zdecydowanie szybciej!

Jak wygląda skok na bungee?

Skok na bungee, czyli skok z dużej wysokości na długiej i elastycznej linie. To właśnie lina zapewnia bezpieczeństwo i gwarantuje wyhamowanie w odpowiednim momencie. Składa się ona z ok. tysiąca gumowym włókien, z czego w niektórych linach można spotkać wplecioną linę alpinistyczną. Przed skokiem instruktor dobiera linę odpowiedniej grubości do wagi skaczącego. Po jej dobraniu jest mocowana na kostkach uczestnika, często stosuje się również kolejną asekurację – na biodrach lub na korpusie. Następnie nie pozostaje nic innego jak tylko skoczyć! Z jakiej wysokości? Skoki najczęściej wykonywane są z 80-100 metrów, co pozwala na 4 sekundy wolnego spadania. Wydaje się tak niewiele, jednak gdy się skacze, te kilka sekund wystarczy, aby dostarczyć emocji na dłuuuugo. Dla siebie czy dla bliskiej osoby – voucher na skok na bungee to prezent, który z pewnością wyróżni się i zapadnie w pamięć.

Skok na bungee – jak się przygotować?

W pierwszej kolejności upewnij się, że nie masz żadnych przeciwwskazań, aby skoczyć. Do takich zaliczają się m.in.: choroby serca, urazy pleców, zaburzenia neurologiczne, problemy z oddychaniem oraz inne. Przeciwskazaniem jest także zbyt duża waga – maksymalna waga, którą utrzyma lina to ok.120 kg. Jeśli natomiast nie ma nic, co by stało na Twojej drodze do udanego skoku na bungee, nie ma na co czekać! Pamiętaj także o tym, aby Jeśli się stresujesz i chciałbyś przeżywać takie chwile w towarzystwie bliskiej osoby, również jest taka możliwość. Zdecyduj się na skok na bungee dla dwojga i przekonaj się, jakie to uczucie spełniać powietrzne marzenia z bliską osobą u boku (dosłownie!). Skok na bungee dla dwojga to świetny pomysł na prezent dla każdej pary, szczególnie tej kochającej adrenalinę i nowe doświadczenia.

 

od 219 zł od 197 zł

 

Skok na bungee – zasady

Pierwsza z zasad dotyczy wieku i tego, od ilu lat można skakać na bungee. Skoku nie mogą dokonać osoby poniżej 16 roku życia. Od 16 roku życia natomiast, potrzebna jest pisemna zgoda opiekuna. Kolejna z nich dotyczy wspomnianej powyżej wagi. Oprócz maksymalnej wagi należy również pamiętać o minimalnej, gdyż ze skoku na bungee muszą zrezygnować osoby ważące mniej niż 45 kilo. Wchodząc na punkt, z którego odbędzie się skok, nie należy także zabierać ze sobą wartościowych rzeczy, jak też trzeba zostawić wszelkie akcesoria, takie jak wisiorki czy bransoletki. Nie musicie się martwić, rzeczy te można zostawić na czas skoku, a odebrać już po bezpiecznym wylądowaniu. Warto również pamiętać o tym, jak się ubrać na skok na bungee. Odpowiednim  ubiorem będą wygodne ubrania oraz obuwie, które ani uwierają, ani nie są zbyt luźne.  

Czy można nagrywać podczas skoku na bungee?

Wiele osób chce nagrywać siebie podczas bungee jumping – i nic w tym dziwnego, w końcu nie codziennie zdarza się okazja przeżyć coś takiego. Jednak przed tym, jak się pojawisz w wyznaczonym miejscu z selfie stickiem  warto się upewnić, czy dana firma to akceptuje. Bezpieczniej byłoby pozostawić to w rękach specjalistów, którzy zadbają o wspomnienia skaczącego śmiałka w formie wideo. Wiele miejsc oferujących skoki, daje możliwość skoku bungee z rejestracją wideo, jak na przykład skoki realizowane przez Bungeejump.pl w Gdańsku.

Ile kosztuje skok na bungee?

Cena skoku na bungee wynosi najczęściej od 120 do 180 zł, zatem nie jest to aż tak duży wydatek, w porównaniu z innymi tego typu atrakcjami. Atrakcje powietrzne często kojarzą się z wysoką ceną. Atrakcje takie jak lot balonem czy skok ze spadochronem to kwoty wynoszące od tysiąca do kilku tysięcy złotych, zatem nie jest to rozrywka, na którą każdy może sobie pozwolić. Inaczej jest w przypadku skoków na bungee, które wychodzą ekonomiczniej. W podobnym przedziale cenowym znajdują się także inne atrakcje powietrzne, a dokładniej skoki na linie, dostarczające równie dużo adrenaliny

 

 

Skok na bungee jako prezent – idealny na każdą okazję

Jeśli sami już wypróbowaliście skok na bungee i chcielibyście, aby ktoś z waszych bliskich również to przeżył albo wręcz przeciwnie – sami nie jesteście zdecydowani, jednak znacie kogoś, kto kocha adrenalinę, to taki voucher będzie strzałem w dziesiątkę. Z jakiej okazji podarować taki prezent? Bez względu na okazję albo nawet bez żadnego powodu warto ucieszyć rodzinę czy przyjaciół prezentem w postaci przeżyć, które zapamiętają na lata. Obrona pracy dyplomowej brata, urodziny chłopaka, imieniny kuzynki – bungee jumping to zawsze dobry pomysł. Możesz zaskoczyć obdarowaną osobę jeszcze bardziej i zdecydować się na opakowanie w postaci pudełka z balonem helowym, czyli na przesyłkę balonową. Jednak bez względu na to jak voucher będzie zapakowany, zapewniamy, że na twarzy obdarowanej osoby zagości szeroki uśmiech, a w dniu realizacji prezentu emocje sięgające zenitu, adrenalina przyśpieszająca bicie serca i wspomnienia, o których nie zapomni jeszcze długo.  

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Content Specialist
Muzyka jest nierozłączną częścią mnie, nigdy nie mam dosyć miziania czworonożnych stworzeń, a od wielu lat jestem zagorzałą fanką piłki nożnej. Z niewiarygodną szybkością chłonę nowe seriale i dużą radość sprawia mi poznawanie nowych miejsc. Kieruję się zasadą, że wychodzenie ze strefy komfortu i pozytywne podejście pozwalają osiągnąć wymarzone cele.

Data publikacji: 2020-08-26

od 219 od 197 zł
OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!