72% POLAKÓW CHCE OTRZYMYWAĆ PREZENTY W FORMIE PRZEŻYĆ!


Polacy prezentem chcą spełniać marzenia i zaskakiwać

Według naszych badań aż dla 65% ankietowanych najważniejsza jest możliwość spełnienia marzenia osoby, której wręcza się prezent. Ponad połowa respondentów chce również, żeby podarunek był niepowtarzalny, oryginalny i niósł za sobą element zaskoczenia.

Polacy i Prezenty - co ma największy wpływ na nasze decyzje?

Operacja „prezent” - kobiety kontra mężczyźni

Wyniki potwierdzają, że problem braku pomysłu na prezent jest wszystkim doskonale znany. Dla 50% badanych kobiet i 54% mężczyzn to największa trudność w wyborze podarunku. Panowie ponadto o wiele mniej przejmują się ograniczeniami budżetowymi, natomiast kobiety ściśle przestrzegają założonych ram finansowych.

Wybranie prezentu - dlaczego jest tak trudno?

Polacy uwielbiają zaskakujące prezenty

Według badań, ponad połowa ankietowanych przez ostatni rok zarówno kupowała, jak i dostawała w prezencie kosmetyki lub perfumy. Ich potrzeby są jednak zupełnie inne. Aż 77% badanych wskazało, że chciałoby otrzymać prezenty, które ich zaskoczą, natomiast 72% najbardziej spodobałyby się również te, które są niematerialne, pozwalające przeżyć niezapomniane wrażenia.

Jakie prezenty lubią otrzymywać Polacy?

Niezapomniane wrażenia, czyli co Polacy chcą przeżyć?

Wybierając wymarzony prezent, mężczyźni najchętniej wskazują rozrywki motoryzacyjne. Jazdę autem sportowym lub rajdowym zaznaczyło łącznie aż 58% ankietowanych panów. Kobiety są bardziej nastawione na magię chwil, przyjemności dla ciała, relaks i ukojenie nerwów. Aż 40% pań, jako wymarzony prezent, wskazało weekend w romantycznym hotelu lub/i weekend w spa, a 33% masaże i zabiegi pielęgnacyjne.

Jakie prezenty chcą otrzymywać Polacy?

 

Badanie internetowe zostało przeprowadzone na próbie 514 dorosłych Polaków w dniach 2 – 30 listopada 2013 r.

---

Ciągle potrzebny Ci pomysł na trafiony prezent? Zajrzyj na naszego bloga! Testujemy i szczegółowo opisujemy atrakcje z naszej oferty. Znajdziesz tam potężną dawkę prezentowej inspiracji!