o prezentach

Rozpoczynamy Sezon Lotniczych Atrakcji, którą z nich Wybrać?

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Pogoda zaczyna sprzyjać bujaniu w obłokach, dlatego warto przypomnieć, jakie ciekawe atrakcje lotnicze są dostępne w naszej ofercie. A jest i całkiem sporo :-) No, to lecimy!

Przygoda ze skrzydłem nad głową

Często zadajecie nam pytanie, czym różni się lot paralotnią od lotu motolotnią czy motoparalotnią. Przede wszystkim sprzęt lotniczy różni się elementem nośnym. W przypadku paralotni jest to skrzydło, do którego za pomocą linek i taśm podczepiona jest uprząż dla pilota. Motolotnia analogicznie do paralotni wyposażona jest w skrzydło, jednak różni się ono kształtem. Co ważne motolotnia zamiast siedziska, jak w przypadku paralotni, ma wózek – jedno- lub dwuosobowy. Posiada też silnik, który pozwala ruszyć i wzbić się w powietrze. Motoparalotnia to natomiast kompilacja tego wszystkiego – ma zarówno skrzydło jak paralotnia oraz wózek z silnikiem napędowym jak motolotnia. I to właściwie są podstawowe różnice. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co wybrać. Najlepiej spróbować wszystkich opcji – gwarantujemy, że w każdym przypadku widoki i emocje będą niezapomniane.

Czas spędzony pod chmurami z szeleszczącym skrzydłem nad głową i adrenaliną krążącą w żyłach sprawią, że po wylądowaniu przez długi czas z twojej twarzy nie zniknie uśmiech. A tutaj możesz przeczytać naszą relację z lotu paralotnią, polecamy!

Skok spadochronowy w tandemie

Przygoda ze skrzydłem nad głową to idealny pomysł na prezent dla miłośnika adrenaliny, który dopiero zaczyna przygodę ze sportami powietrznymi. Jednak tym, którzy potrzebują ekstremalnych doświadczeń, zdecydowanie polecamy skok spadochronowy w tandemie. Miłośnicy tego sportu podkreślają, że jest to niezwykle uzależniające hobby – więc na pewno warto spróbować!

Jeżeli chcesz zrealizować to marzenia w tym sezonie, tutaj znajdziesz garść przydatnych informacji, które pomogą ci się przygotować do pierwszego skoku spadochronowego.

Poszybuj w przestworza!

Zastanawiasz się, jak coś, co nie ma silnika, wzbija się w powietrze i lata? Koniecznie wpisz na swoją tegoroczną listę marzeń do realizacji lot szybowcem! To nie tylko fantastyczne przeżycie, lecz także praktyczna lekcja fizyki – nawet dla tych, którzy w szkole byli trochę na bakier z tym przedmiotem. Zdradzimy tylko, że start szybowca odbywa się dzięki wyciągarce lub samolotowi – po wyholowaniu na żądaną wysokość szybowiec odczepia linę i rozpoczyna samodzielny lot pełen wrażeń. Więcej dowiesz się w kabinie szybowca ;-)

Podniebna żegluga

Lot pierwszą latającą machiną to marzenie niejednej osoby… Jeżeli chodzi o widokowy lot balonem – cena jest adekwatna do nakładu pracy, jaką trzeba wykonać przygotowując sprzęt, ale widoki podziwiane z tak nieziemskiej perspektywy rekompensują wydatek. Loty balonem zdecydowanie polecamy jako atrakcję urozmaicającą ważne wydarzenia, np. rocznicę czy urodziny. Podniebna żegluga balonem to również doskonały pomysł na prezent ślubny. W naszej ofercie znajdziesz też loty dla jednej osoby i dla całej rodziny.

Pamiętaj, że powyższe atrakcje są sezonowe, i prawdą jest, że wiosenna aura może pokrzyżować plan realizacji lotu. Jednak nasze vouchery są ważne 12 miesięcy, a do końca sezonu lotniczego jeszcze daleko.

Gotowy, by oderwać się od ziemi i spełnić dziecięce marzenie o lataniu? Zapraszamy! :-)

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2016-04-05

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.