o prezentach

Co to jest Voucher? Krótko i na temat o prezentach w formie vouchera

Ocena artykułu: 5/5(3 opinie)
Data aktualizacji: 2021-09-02

Voucher to inaczej talon, bon, kupon. Spotykamy się z wieloma spolszczeniami tego słowa jak wołczer, wołcher, woucher, wouczer i wszystko, co przyniesie wyobraźnia. Chociaż poprawnie powinniśmy czytać wałczer,  nie krzyczymy na naszych Klientów, którzy mówią niepoprawnie. 

A co to jest voucher w Katalogu Marzeń? Voucher umożliwia obdarowanemu zrealizowanie atrakcji-przeżycia, którego nie można podarować w formie materialnej, np. na lot paralotnią, jazdę quadem czy popołudnie SPA. Kubek można zapakować w eleganckie pudełko, książkę w papier prezentowy, wino w podłużną torebkę, a… lot szybowcem? Zakupy ze stylistką? W Katalogu Marzeń sprzedajemy przeżycia… ale jak? Dostajemy wiele pytań – czym jest voucher i jak to działa? Spieszymy z wyjaśnieniem!

Prosta definicja vouchera

Najprościej mówiąc, voucher to po prostu bon, kupon, talon. Kupując voucher w naszym serwisie otrzymujesz „bilet” na realizację wybranego przez Ciebie przeżycia. Osoba obdarowana rezerwuje odpowiadający jej termin realizacji przez system Katalogu Marzeń. W ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych weryfikujemy dostępność terminów z naszym partnerem i skontaktujemy się z osobą obdarowaną mailowo bądź telefonicznie, potwierdzając datę, godzinę i miejsce realizacji marzenia. Obdarowany udaje się w wyznaczonym terminie na miejsce realizacji – na miejscu pokazuje voucher i może korzystać z atrakcji! Tak to właśnie działa! ;)

Jak wygląda voucher w Katalogu Marzeń?

Standardowy wygląd naszego vouchera to elegancka, sztywna kartka, na której znajduje się opis atrakcji, najważniejsze informacje (lokalizacja, czas trwania, dostępność itp.), życzenia i dane niezbędne do rezerwacji. Tak przygotowany voucher wkładamy do ozdobnej koperty z subtelnymi ikonkami przedstawiającymi atrybuty naszych sztandarowych atrakcji – samochód, paralotnia, motocykl i inne. Poniżej przedstawiamy wersję klasyczną vouchera.

Podczas składania zamówienia (w koszyku) możesz dokupić pudełko (wymiar: 15x15cm, fioletowe z subtelnymi ikonkami, otwierane bocznie). Jeśli wybierzesz opcję pudełka Twój voucher dodatkowo przewiążemy różową lub pomarańczową wstążką. Kolor dobieramy losowo, więc jeśli zależy Ci na konkretnym kolorze – napisz o tym w uwagach do zamówienia. Taka forma prezentu jest gotowa do wręczenia nawet na najbardziej eleganckie okazje. Poniżej przedstawiamy zdjęcie.

Voucher Last Minute to coś dla tych, którzy potrzebują prezentu na ostatnią chwilę. Składając zamówienie wybierz opcję "eVoucher PDF" a prezent trafi na Twoją skrzynkę w 1 minutę. Tego typu voucher możesz wydrukować samodzielnie i zapakować wedle swojego pomysłu. Do klasyków gatunku należą: zwinięty rulon przewiązany wstążką, zapakowanie do ozdobnej koperty (kupioną w księgarni lub sklepie papierniczym). Voucher eVoucher PDF możesz wyrukować na dowolnym rodzaju i rozmiarze papieru. Poniżej zdjęcie poglądowe.

Vouchery na atrakcje – skąd to się wzięło?

Pierwszą firmą, która zaproponowała sprzedaż prezentów w formie przeżyć była brytyjska firma Red Letter Days, założona w 1989 roku przez Rachel Elnaugh. Niejaka Rachel wpadła na pomysł założenia takiej działalności, gdy w wieku 24 lat poszukiwała idealnego prezentu na urodziny swojego taty. Postanowiła zabrać go na mecz krykieta i wspólnie obejrzeć mecz. Poszukiwanie oryginalnego sposobu wręczenia biletów stało się inspiracją do założenia firmy w dziedzinie prezentów-przeżyć. Dziś na rynku istnieje wiele firm oferujących prezenty-przeżycia, a jedną z takich firm jest właśnie Katalog Marzeń. Więcej o tym, jak przeżycia podbiły branżę prezentową przeczytasz w artykule o historii prezentów w formie przeżyć.

Voucher na prezent – dlaczego warto?

Voucher podarunkowy jest przede wszystkim oryginalny. Nie zajmuje miejsca, nie kurzy się, a przeżytych emocji podczas realizacji się nie zapomina. To nie jest kolejny prezent, który odkłada się „do kąta”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o działaniu prezentów przeżyć, kliknij tutaj

Ocena artykułu: 5/5(3 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!

Data publikacji: 2018-05-24

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.