o prezentach

Do zamówień powyżej 250 zł prezent gratis! Sprawdź!

Historia jak Przeżycia Podbiły Branżę Prezentową?

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Jeżeli miałbyś wybrać między prezentem materialnym a prezentem w formie przeżycia – który byś wybrał? Pewna Brytyjka była przekonana, że większą radość sprawi bliskiej osobie obdarowując ją przeżyciem, tylko… Nie do końca wiedziała, w jaki sposób to zapakować, żeby wyglądało jak prezent.

Zapraszamy do lektury, która odkryje przed Tobą krótką historię prezentów-przeżyć!

Magiczna żarówka

Pierwsza firma oferująca prezenty-przeżycia została założona w Wielkiej Brytanii w 1989 roku, a więc dwa lata temu obchodziła ćwierćwiecze swojej prężnej działalności! Jej pomysłodawczynią i założycielką (tak, tak, kobieta — podobnie jak w naszym serwisie!) była Rachel Elnaugh, która do dziś nadzoruje funkcjonowanie prywatnego biznesu. Kiedy wpadła na pomysł założenia firmy miała, bagatela, 24 lata. Oczywiście pomysł nie przyszedł ot tak! Rachel chciała zrobić swojemu ojcu urodzinową niespodziankę – postanowiła zabrać go na mecz krykieta i wspólnie obejrzeć rozgrywki z udziałem ulubionej drużyny. To właśnie podczas poszukiwań oryginalnego sposobu wręczenia mu biletów, zapaliła jej się nad głową magiczna żarówka, która niebawem otworzyła jej drzwi do sukcesu — można więc powiedzieć, że inspiracją Rachel Elnaugh była chęć realizacji marzenia ojca. Proste, prawda?

Tak powstała firma Red Letter Days, której rozwój i efektywność przeszły najśmielsze oczekiwania założycielki, która niemalże z dnia na dzień stała się pionierką w dziedzinie oferowania experience gifts i… spełniania marzeń!

Krótka historia firm prezentowych.

Przeżycia podbijają branżę prezentową na świecie

Spektakularny sukces dwudziestoczteroletniej Brytyjki zainspirował ludzi na całym świecie. Rynek serwisów oferujących prezenty-przeżycia zaczął się prężnie rozwijać na szeroką skalę nie tylko w krajach europejskich. Na przykład pierwsza australijska firma oferująca experience gifts Red Baloon Days – powstała w 2001 roku. W Stanach Zjednoczonych branża prezentów w formie przeżyć zaczęła funkcjonować kilka lat później, w 2004/2005 roku, kiedy to powstały najpopularniejsze wśród popularnych: Excitations, Xperience Days oraz Cloud 9 Living. Azja również może pochwalić się swoim udziałem w rozwoju branży. W 2010 roku w Hong Kongu została założona firma Spoilt, która jest azjatyckim pionierem wśród prezentów-przeżyć. W tym samym roku w czerwcu (ale już w Polsce ;-)) powstał Katalog Marzeń. Pamiętacie nasze ubiegłoroczne huczne świętowanie 5. urodzin?

Doświadczenie zamiast warstwy kurzu

Okazało się, że jest popyt na nową, zupełnie oryginalną formę prezentów. Od Europy aż po Azję serwisy oferują setki, a może i tysiące, prezentów, których celem jest spełnienie marzeń i dostarczenie niezapomnianych przeżyć. W ofertach można znaleźć usługi, które odpowiadają oczekiwaniom potencjalnych klientów, a więc są przeżycia ekstremalne, relaksacyjne, kulinarne i rozwojowe, a wśród nich: emocjonujący skok spadochronowy, fantazyjny lot balonem, masaże i zabiegi z wykorzystaniem najciekawszych i najskuteczniejszych technik i aromatycznych dodatków, romantyczne kolacje w niecodziennych okolicznościach oraz liczne kreatywne kursy, dzięki którym można zdobyć nowe umiejętności i poszerzyć swoje horyzonty. Dzięki zróżnicowaniu kulturowemu i geograficznemu, w tym ukształtowaniu terenu, serwisy prezentowe uatrakcyjniają swoje oferty o naprawdę unikatowe przeżycia. Na przykład w jednym z dubajskich serwisów można wykupić jazdę off-road po… pustyni. Być może jakaś firma oferuje ekstremalną kolację na Alasce lub nurkowanie między dwoma kontynentami – kto wie!

Z roku na rok powstaje coraz więcej firm, których celem jest ułatwienie realizacji marzeń. Większa jest również świadomość klientów – chęć przeżycia czegoś zupełnie niecodziennego jest bardziej interesująca niż zakup kolejnego tradycyjnego prezentu. Dlatego też ludzie chętniej inwestują w to, co ich wewnętrznie dowartościowuje, a przy okazji dostarcza wrażeń i pozwala kolekcjonować wspomnienia, których z całą pewnością nie przykryje warstwa kurzu.

A jak już jesteśmy przy wspomnieniach… Jesteś ciekaw, co było inspiracją do założenia serwisu Katalog Marzeń? O tym też kiedyś napiszemy! :-) Na razie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziesz inspiracje na prezent dla siebie i bliskich na najróżniejsze okazje – urodziny, ślub, rocznice, Dzień Kobiet, Boże Narodzenie i wiele innych.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2016-02-26

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.