o prezentach

Dołącz do Klubu Marzycieli, aby spełniać marzenia jeszcze prościej! Teraz dajemy Ci 20 zł na start! SPRAWDŹ>>

Aktywne Wakacje w Mieście

Data aktualizacji: 2020-04-23

Pierwszy miesiąc wakacji już prawie za nami. Jedni już byli na urlopie, drudzy wciąż na niego czekają… A co z tymi, którzy tegoroczne wakacje spędzają w mieście? W żadnym wypadku nie powinni popadać w nudę. Aktywne wakacje w „asfaltowej dżungli” – to jest możliwe! Zobaczcie atrakcje, które są dostępne właściwie w każdej większej aglomeracji.

Zmień perspektywę!

Mimo że różnego rodzaju obowiązki nie pozwalają choć na chwilę wyrwać się z miasta, nie warto załamywać rąk i mówić, że w przyszłym roku sprawisz sobie wakacje na podwójnej petardzie. Nie odkładaj letniej radości i teraz korzystaj z wakacyjnej aury. Jeżeli już zmienisz nastawienie w tej kwestii, zmień perspektywę… na zdecydowanie nieziemską!

Właściwie w każdym większym mieście dostępne są atrakcje lotnicze. Jeżeli jesteś osobą, która lubi wysoki poziom adrenaliny we krwi i chętnie buja w obłokach, rozejrzyj się za właściwą atrakcją. Może to będzie relaksacyjny lot paralotnią albo niezapomniany lot szybowcem z możliwością oglądania panoramy miasta? W wielu lokalizacjach można zrealizować także inne podniebne marzenie – jest droższe od powyższych ze względu na ekstremalność tej atrakcji oraz szereg przygotowań, które trzeba podjąć przed jej realizacją. Chodzi o skok spadochronowy, który z całą pewnością należy do doświadczeń na długo pozostających w pamięci – niekiedy dłużej niż dwutygodniowe wakacje poza miastem.

Gorąco? Wskocz do wody!

Z wakacyjną pogodą bywa różnie, ale gdy jest naprawdę gorrrąco, większość ludzi marzy o błogim chłodku. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy… Nie, nie, nie zamykanie się w domu i unikanie słońca, ale skorzystanie z chłodzących właściwości wody. Warto wybrać się na przykład na basen, który nie jest już atrakcją, a czymś zupełnie powszechnym na mapie nawet tych mniejszych miejscowości. Idealny pomysł na obniżenie letniej temperatury i sposób na aktywne spędzenie czasu!

W większych i średnich lokalizacjach coraz popularniejsze stają się bardziej kreatywne baseny, czyli parki wodne. Warto zorientować się, czy w okolicy nie ma jednego z nich – jeżeli jest, zobacz, jakie atrakcje są w ofercie. Nie zdziw się, gdy zobaczysz nawet te ekstremalne – narty wodne, wakeboard czy flyboard, który jest najnowszym hitem wśród sportów wodnych. Możesz też po prostu zanurkować i… poczuć się jak ryba w wodzie!

Rekreacja w paczce znajomych

Okazało się, że znajomi również są w mieście? Świetnie, wykorzystaj to – najlepiej na sportowo! Wystarczy zebrać paczkę osób, z którymi lubisz się spotykać, i zastanowić się, jak chcielibyście wspólnie spędzić czas. W wielu lokalizacjach w Polsce są atrakcje organizowane dla dwojga, a także dla większych grup. Jakie? Tym, którzy chcieliby zmierzyć się z prędkością polecamy zawody gokartowe oraz jazdę quadem po pozamiejskich bezdrożach. Fani dobrej zabawy powinni spróbować swoich sił sprawnościowych i intelektualnych w paintballu – czy to tradycyjnym, czy laserowym – w obu przypadkach frajda gwarantowana!

Doskonałym pomysłem jest także wycieczka rowerowa – w grupie raźniej i przyjemniej. Warto zorientować się, czy w mieście jest możliwość wypożyczenia roweru tandemowego! Ci, którzy nie mieli możliwość doświadczenia rowerowej jazdy w duecie, powinni tego spróbować, bo śmiechu co nie miara. Polecamy!

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać, że wakacje w mieście to żadna tragedia. Grunt to pomysłowość i chęć cieszenia się latem aktywnie, nie leniwie! Więcej inspirujących przeżyć, które są dostępne w wielu lokalizacjach Polski, znajdziecie na naszej stronie.

 

Data publikacji: 2015-10-12

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.