o prezentach
Mamy urodziny! Świętuj z nami z kodem: 14LAT. Sprawdź wszystkie promocje>>

Sztukarnia z kreatywnymi warsztatami dostępnymi dla osób z niepełnosprawnościami

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2024-02-16

Sztukarnia z kreatywnymi warsztatami dostępnymi dla osób z niepełnosprawnościami

Lubisz rękodzieło i przedmioty DIY? Kreatywne działania nie tylko pozwalają nam odkryć nowe hobby, ale też relaksują, a grupowe warsztaty to okazja, by poznać osoby o podobnych zainteresowaniach. Gdzie szukać fajnych, kreatywnych zajęć? Oczywiście w Sztukarni, którą odwiedziliśmy w ramach projektu Marzenia Bez Barier. 

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Sztukarni? 

Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w tworzeniu dzieł sztuki, znajdzie w ofercie Sztukarni coś dla siebie. Gwarantujemy, iż, bez względu na wiek i umiejętności uda Ci się odkryć w sobie artystę! Warsztaty ceramiczne, tworzenie świec sojowych lub ogrodu w słoiku to tylko niewielki fragment tego, co możemy Ci zaproponować. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, mamy też vouchery otwarte, z którymi wybierzesz dowolne zajęcia.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby skorzystać z oferty Sztukarni?

Drzwi Sztukarni są otwarte dla wszystkich i jesteśmy przekonani, że spodobają się zarówno młodszym, jak i starszym Marzycielom. Co warto wiedzieć przed realizacją?

Wszystkie zajęcia w Sztukarni odbywają się przy stołach, do których bez problemu można podjechać wózkiem. Zajęcia przeprowadzane są tak, że osoby, które potrzebują wsparcia przy poruszaniu się, będą czuć się komfortowo. 

Warsztaty wymagają sprawności rąk pozwalającej na manualną pracę. Przy czym różne zajęcia wymagają różnego poziomu tej sprawności. Dlatego nie zniechęcaj się, wszystkie wątpliwości możesz omówić z Anią Kowalik, która skontaktuje się dla Ciebie z organizatorem i dostarczy niezbędnych informacji. 

Podczas zajęć prowadzący opowiadają o kolejnych czynnościach. W przypadku niepełnosprawności narządu słuchu warto zabrać ze sobą tłumacza języka migowego.
Sprawność wzroku jest tutaj raczej wymagana ze względu na wzrokowy charakter pracy. Nie ma jednak przeszkód, aby spróbować zrealizować zajęcia także przy tym rodzaju niepełnosprawności. 

Osoby, które na co dzień pracują w Sztukarni, chętnie pomogą przy realizacji. Jeśli chcesz skorzystać z takiego wsparcia, koniecznie poinformuj o tym zespół przed zajęciami. Opiekunowie osób potrzebujących pomocy mogą przebywać na miejscu nieodpłatnie.

Jak dojechać do Sztukarni?

Sztukarnia mieści się na Warszawskim Mokotowie. Z Dworca Centralnego dojedziesz następującymi liniami: 

  • autobus nr 174 z przystanku Dworzec Centralny 03 jedzie na przystanek Metro Racławicka, z niego wystarczy przejść 180 m  
  • jeśli wolisz skorzystać z metra, wsiądź do linii M1 na stacji Centrum i wysiądź na stacji Racławicka. Sztukarnia znajduje się około 70 m od tej stacji.

Na miejsce najlepiej pojechać komunikacją miejską, ponieważ w pobliżu nie ma miejsc parkingowych z kopertą. Organizator może udostępnić miejsce parkingowe w bramie. Jeśli chcesz przyjechać samochodem, koniecznie poinformuj o tym przed przyjazdem.  

Przed lokalem znajduje się wąska furtka i nieznacznie nierówny chodnik oraz schody. Niestety, budynek, w którym znajduje się Sztukarnia, może sprawiać trudności w poruszaniu się. Drzwi wejściowe mają szerokość 80 cm.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w Sztukarni

Jak wspomnieliśmy na początku, zajęcia odbywają się przy stole, który jest łatwo dostępny, a dojazd do niego będzie łatwy też dla osób poruszających się na wózkach. 

Co do samego lokalu, niestety w środku miejsca jest niedużo, osoby na wózku mogą mieć problem z poruszaniem się po lokalu. W całym budynku niestety nie uwzględniono potrzeb osób z niepełnosprawnościami.Lokal posiada własną toaletę, niestety nie została ona przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Na szczęście, w środku miejsca jest dość, aby swobodnie wjechać wózkiem. Sama toaleta pozbawiona jest uchwytów i nie jest podwyższona. 

Prezent (nie tylko) dla artystycznych dusz

Dlaczego warto skorzystać z zajęć w Sztukarni? Ponieważ pomimo barier architektonicznych jest to naprawdę fajne miejsce, w którym wiele osób rozwinie swoje twórcze zdolności i upodobania. 

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz na kontakt@marzeniabezbarier.pl 

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-05-09

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!