Ucz się gotować w miejscu przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami
Gotowanie jest dla Ciebie problematyczne? Czas to zmienić! Studio Kulinarne Małe Przyjemności zaprasza na warsztaty, po których złapiesz luz w kuchni, znajdziesz swoje smaki i nauczysz się przyrządzać modne, kolorowe i przepyszne dania. Czy jest to miejsce gotowe na wizytę osób z niepełnosprawnościami? Sprawdziliśmy to i zapraszamy do lektury.
spis treści:
- Jakie rodzaje kursów oferuje Studio Kulinarne Małe Przyjemności?
- Czy osoby z niepełnosprawnością mogą brać udział w kursach Studia Kulinarnego?
- Gdzie znajduje się Studio Kulinarne Małe Przyjemności?
- Jakie udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością czekają w Studiu Kulinarnym?
- Voucher na warsztaty gotowania dla osób z niepełnosprawnościami
Jakie rodzaje kursów oferuje Studio Kulinarne Małe Przyjemności?
Małe Przyjemności to studio, które specjalizuje się w kursach gotowania dla najmłodszych oraz rodzin. Swoje pierwsze kroki w tworzeniu smakowitości mogą postawić tutaj już nawet 4-latki! Kursy prowadzone są w 3 kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-10 lat, oraz dla dzieci po 11 roku życia. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników i prowadzone pod czujnym okiem profesjonalnych opiekunów. Vouchery na warsztaty kulinarne dla dzieci:
Na kurs gotowania można wybrać się również całą rodziną. Warsztaty kulinarne dla opiekunów i dzieci to genialny sposób na wspólne spędzenie czasu i naukę, która przyda się w dorosłym życiu. Vouchery dla dzieci i opiekunów to:
- warsztaty dla 1 dziecka i 1 opiekuna
- warsztaty dla 2 dzieci i 1 opiekuna
- warsztaty dla 1 dziecka i 2 opiekunów
- warsztaty dla 2 dzieci i 2 opiekunów
Czy osoby z niepełnosprawnością mogą brać udział w kursach Studia Kulinarnego?
Studio Kulinarne Małe Przyjemności z otwartością przywita każdego, kto chciałby rozwinąć swoje umiejętności w kuchni. Warto wiedzieć, że:
- nauka gotowania to zajęcie manualne, które wymaga sprawności rąk i wzroku,
- podążanie za wskazówkami wymaga bieżącego słuchania, przy czym podczas warsztatów może Ci towarzyszyć tłumacz języka migowego,
- podczas kursu trzeba stać przez dłuższy czas, dlatego osoby poruszające się na wózkach mogą napotkać trudności z realizacją tej atrakcji,
O czym jeszcze warto wiedzieć? W zależności od tematu przewodniego warsztaty mogą trwać krócej lub dłużej. Jeśli długość trwania zajęć jest dla Ciebie ważna, możemy ją dla Ciebie sprawdzić. Wystarczy, że skontaktujesz się z Anią, naszą Przewodniczką ds. atrakcji dla OzN.
Ponadto obsługa Studia Kulinarnego chętnie udzieli pomocy. Jeśli natomiast potrzebujesz obecności opiekuna, poinformuj o tym Studio przy rezerwacji. Opiekun będzie Ci towarzyszył bezpłatnie.
Gdzie znajduje się Studio Kulinarne Małe Przyjemności?
Studio Kulinarne Małe Przyjemności mieści się w warszawskim Śródmieściu.
Na miejsce możesz dotrzeć na kilka sposobów:
- autobusem linii 107 - należy wysiąść na przystanku Nowolipie 04, a stamtąd do Studia trzeba przejść jeszcze około 230 m
- tramwajem nr 22 - około 500 m od Studia znajduje się przystanek Dzielna 02
- metrem (z Dworca Centralnego) i autobusem: Wybierz linię M1 i wsiądź na stacji Centrum. Dojedź do stacji Dworzec Gdański. Tam na przystanku Dworzec Gdański 01 przesiądź się na autobus 157 i dojedź na przystanek Smocza 01 skąd pozostaje do przejścia około 280m.
- autobusem (z Dworca Centralnego) wybierz linię 1097. Wsiądź na przystanku Centrum 04 i dojedź na Nowolipie 04. Do przejścia pozostaje 200 m.
Podróżujących autem ucieszy, że w pobliżu wejścia do budynku są miejsca parkingowe parkingu miejskiego, w tym takie oznaczone kopertą. Jeśli zatem poruszasz się samochodem, podjedziesz praktycznie na samo miejsce.
Do lokalu prowadzi krótki i lekko stromy podjazd oraz drzwi o szerokości 90 cm. Za nimi znajduje się około 5 cm spadek, na który warto uważać.
Jakie udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością czekają w Studiu Kulinarnym?
Lokal Małych Przyjemności jest przestronny, dzieli się na dwa pomieszczenia:
- główną salę do gotowania z długim stołem roboczym i stanowiskami kulinarnymi,
- jadalnię ze stolikami dla 26 osób.
Oba pomieszczenia dają w miarę swobodną możliwość obrotu wózkiem, każda z nich ma około 45 m2 powierzchni.
Blat roboczy, przy którym odbywa się gotowanie, jest w pełni zabudowany i znajduje się na wysokości 92 cm. Osoby poruszające się na wózkach będą miały zatem trudności z obsługą stanowiska, zabudowa uniemożliwia bowiem podjechanie do blatu, który znajduje się na znacznej wysokości. Można skorzystać z podestów do ułatwiania dostępu do blatów, przeznaczonych dla dzieci (podesty mają wymiary: 83 x 83 x 20 cm oraz 83 x 83 x 30 cm).
Piekarniki znajdują się na 2 poziomach, do tych umiejscowionych niżej, kazdy dosięgnie bez problemu.
Studio Kulinarne Małe Przyjemności dysponuje łazienką, która jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Wnętrze pomieszczenia jest przestronne, posiada podwyższoną toaletę i uchwyty pomocnicze.
Voucher na warsztaty gotowania dla osób z niepełnosprawnościami
Warsztaty kulinarne polecamy każdemu, kto lubi dobrze zjeść. Odkrywanie własnych możliwości i dzielenie się pasją do dobrego jedzenia, to coś, co naprawdę zbliża ludzi. Jeśli chcesz podarować kurs gotowania osobie z niepełnosprawnością, ale czegoś brakuje w tym artykule, skontaktuj się z nami. Ustalimy dla Ciebie dodatkowe szczegóły, wypytamy o wszystko, co będzie dla Ciebie istotne.
Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)Data publikacji: 2023-05-29