o prezentach

Wydaj min. 150 zł na prezenty i odbierz 100 zł na kolejne zakupy! Szczegóły promocji >>

Ucz się gotować w miejscu przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
Data aktualizacji: 2023-05-29

Gotowanie jest dla Ciebie problematyczne? Czas to zmienić! Studio Kulinarne Małe Przyjemności zaprasza na warsztaty, po których złapiesz luz w kuchni, znajdziesz swoje smaki i nauczysz się przyrządzać modne, kolorowe i przepyszne dania. Czy jest to miejsce gotowe na wizytę osób z niepełnosprawnościami? Sprawdziliśmy to i zapraszamy do lektury.

Jakie rodzaje kursów oferuje Studio Kulinarne Małe Przyjemności?

Małe Przyjemności to studio, które specjalizuje się w kursach gotowania dla najmłodszych oraz rodzin. Swoje pierwsze kroki w tworzeniu smakowitości mogą postawić tutaj już nawet 4-latki! Kursy prowadzone są w 3 kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-10 lat, oraz dla dzieci po 11 roku życia. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników i prowadzone pod czujnym okiem profesjonalnych opiekunów. Vouchery na warsztaty kulinarne dla dzieci: 

Na kurs gotowania można wybrać się również całą rodziną. Warsztaty kulinarne dla opiekunów i dzieci to genialny sposób na wspólne spędzenie czasu i naukę, która przyda się w dorosłym życiu. Vouchery dla dzieci i opiekunów to: 

Czy osoby z niepełnosprawnością mogą brać udział w kursach Studia Kulinarnego?

Studio Kulinarne Małe Przyjemności z otwartością przywita każdego, kto chciałby rozwinąć swoje umiejętności w kuchni. Warto wiedzieć, że: 

  • nauka gotowania to zajęcie manualne, które wymaga sprawności rąk i wzroku
  • podążanie za wskazówkami wymaga bieżącego słuchania, przy czym podczas warsztatów może Ci towarzyszyć tłumacz języka migowego,
  • podczas kursu trzeba stać przez dłuższy czas, dlatego osoby poruszające się na wózkach mogą napotkać trudności z realizacją tej atrakcji, 

O czym jeszcze warto wiedzieć? W zależności od tematu przewodniego warsztaty mogą trwać krócej lub dłużej. Jeśli długość trwania zajęć jest dla Ciebie ważna, możemy ją dla Ciebie sprawdzić. Wystarczy, że skontaktujesz się z Anią, naszą Przewodniczką ds. atrakcji dla OzN. 

Ponadto obsługa Studia Kulinarnego chętnie udzieli pomocy. Jeśli natomiast potrzebujesz obecności opiekuna, poinformuj o tym Studio przy rezerwacji. Opiekun będzie Ci towarzyszył bezpłatnie. 

Gdzie znajduje się Studio Kulinarne Małe Przyjemności?

Studio Kulinarne Małe Przyjemności mieści się w warszawskim Śródmieściu.

Na miejsce możesz dotrzeć na kilka sposobów:

  • autobusem linii 107 - należy wysiąść na przystanku Nowolipie 04, a stamtąd do Studia trzeba przejść jeszcze około 230 m 
  • tramwajem nr 22 - około 500 m od Studia znajduje się przystanek Dzielna 02
  • metrem (z Dworca Centralnego) i autobusem: Wybierz linię M1 i wsiądź na stacji Centrum. Dojedź do stacji Dworzec Gdański. Tam na przystanku Dworzec Gdański 01 przesiądź się na autobus 157 i dojedź na przystanek Smocza 01 skąd pozostaje do przejścia około 280m.
  • autobusem (z Dworca Centralnego) wybierz linię 1097. Wsiądź na przystanku Centrum 04 i dojedź na Nowolipie 04. Do przejścia pozostaje 200 m.

Podróżujących autem ucieszy, że w pobliżu wejścia do budynku są miejsca parkingowe parkingu miejskiego, w tym takie oznaczone kopertą. Jeśli zatem poruszasz się samochodem, podjedziesz praktycznie na samo miejsce.  

Do lokalu prowadzi krótki i lekko stromy podjazd oraz drzwi o szerokości 90 cm. Za nimi znajduje się około 5 cm spadek, na który warto uważać.

Jakie udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością czekają w Studiu Kulinarnym?

Lokal Małych Przyjemności jest przestronny, dzieli się na dwa pomieszczenia:

  • główną salę do gotowania z długim stołem roboczym i stanowiskami kulinarnymi,  
  • jadalnię ze stolikami dla 26 osób.

Oba pomieszczenia dają w miarę swobodną możliwość obrotu wózkiem, każda z nich ma około 45 m2 powierzchni. 

Blat roboczy, przy którym odbywa się gotowanie, jest w pełni zabudowany i znajduje się na wysokości 92 cm. Osoby poruszające się na wózkach będą miały zatem trudności z obsługą stanowiska, zabudowa uniemożliwia bowiem podjechanie do blatu, który znajduje się na znacznej wysokości. Można skorzystać z podestów do ułatwiania dostępu do blatów, przeznaczonych dla dzieci (podesty mają wymiary: 83 x 83 x 20 cm oraz 83 x 83 x 30 cm).

Piekarniki znajdują się na 2 poziomach, do tych umiejscowionych niżej, kazdy dosięgnie bez problemu. 

Studio Kulinarne Małe Przyjemności dysponuje łazienką, która jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Wnętrze pomieszczenia jest przestronne, posiada podwyższoną toaletę i uchwyty pomocnicze. 

Voucher na warsztaty gotowania dla osób z niepełnosprawnościami

Warsztaty kulinarne polecamy każdemu, kto lubi dobrze zjeść. Odkrywanie własnych możliwości i dzielenie się pasją do dobrego jedzenia, to coś, co naprawdę zbliża ludzi. Jeśli chcesz podarować kurs gotowania osobie z niepełnosprawnością, ale czegoś brakuje w tym artykule, skontaktuj się z nami. Ustalimy dla Ciebie dodatkowe szczegóły, wypytamy o wszystko, co będzie dla Ciebie istotne. 

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-05-29

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!