o prezentach

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami we Fpince

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2024-02-16

Wspinaczka na ściance to aktywność, która daje mnóstwo satysfakcji. Wymaga determinacji i wytrwałości, pomaga rozwijać kreatywność i świetnie wpływa na kondycję oraz koordynację ruchową. Oprócz wspomnianych korzyści warto zaznaczyć, że wspinaczka to po prostu doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z bliskimi. Sprawdziliśmy ofertę Fpinki, która organizuje zajęcia dla dzieci, dorosłych i par, ale tym razem spojrzeliśmy na nie z perspektywy osób z niepełnosprawnością.

Co oferuje Fpinka?

Wrocławska Fpinka zaprasza na ściankę o powierzchni ponad 1000 m2, na której rozsiane są liczne drogi. Na wielbicieli wdrapywania się po powierzchni pionowej czeka tutaj łączni kilka tysięcy uchwytów i dwie ścianki boulderingowe, czyli takie, które pokonuje się bez asekuracji linowej. W naszej ofercie znajdziesz vouchery na zajęcia z instruktorem, wspinaczkę dla dwojga i dla dzieci.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby skorzystać z oferty Fpinki?

Do wspinaczki niezbędne są sprawne i chwytne ręce, bo to właśnie one pozwalają piąć się w górę. Osoba z niepełnosprawnością nóg, ale silnymi i sprawnymi rękami, może z powodzeniem spróbować swoich sił na ściance.

Osoby z niepełnosprawnością wzroku wspinają się przy wsparciu instruktora, który opowiada w trakcie treningu, gdzie znajdują się uchwyty i możliwe punkty zaczepu. Załoga Fpinki ma doświadczenie w prowadzeniu osób z taką niepełnosprawnością, ponieważ organizowała już wydarzenia dla dzieci z dysfunkcją wzroku.

W przypadku osób z niepełnosprawnością słuchową zabawa na ściance może być większym wyzwaniem. Wszelkie instrukcje poznasz przed startem, jednak w trakcie wspinania możesz mieć trudności ze spoglądaniem na swojego tłumacza języka migowego, który może Ci towarzyszyć bezpłatnie.

Osoby, które potrzebują obecności opiekuna, również mogą zabrać go na zajęcia bezpłatnie. Nie może on jednak w nich aktywnie uczestniczyć.

Realizator deklaruje swoją pomoc, jednak jej zakres oraz zapotrzebowanie należy ustalić przed wizytą.

Gdzie znajduje się Fpinka i jak dojechać do centrum wspinaczkowego?

Ścianka Fpinka znajduje się na Wrocławskich Karłowicach, za północnym brzegiem Starej Odry.

Z Dworca Głównego można się tu dostać bezpośrednio autobusem N oraz tramwajem 11.
W obu przypadkach wsiadamy na przystanku Dworzec Główny i wysiadamy na przystanku Plac Kromera. Stamtąd na miejsce pozostaje około 700 m.

Dodatkowo na Plac Kromera, którego od Fpinki dzieli najmniejsza odległość, można dojechać liniami: 105, 116, 119, 121, 128, 130, 132 oraz D i N.
Cały tabor autobusowy Wrocławia jest niskopodłogowy.

W pobliżu Fpinki znajduje się także miejski parking płatny, niestety bez koperty.
Dodatkowo naprzeciwko lokalu znajdują się parkingi centrów handlowych, np. Kauflandu. Tam można zaparkować na szerokich miejscach. 

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami we Fpince

Wizytę we Fpince zaczynamy od wejścia głównego, które jest płaskie i ma 90 cm szerokości. Wnętrze obiektu jest przestronne, znajduje się w nim kilka sal, do niektórych z nich prowadzą schodu. Między pomieszczeniami czasami można napotkać progi do 10 cm wysokości.

Poczekalnia jest przestronna, wyposażona w fotele i stoliki. Do dyspozycji gości jest również szatnia, w której można się przebrać i schować swoje rzeczy do szafek zamykanych na klucz. Szafki znajdują się na 4 poziomach, najniższe przy samej podłodze. W szatniach dostępne są również drewniane ławki.

Podłogi w halach wspinaczkowych wyłożone są materacami, które stanowią dodatkową asekurację dla trenujących. W niektórych salach takie materace będą na całej powierzchni, w innych tylko na części.

W lokalu znajduje się toaleta dla gości. Niestety brakuje w niej elementów przystosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na szczęście pomieszczenie jest na tyle szerokie, że osoba na wózku powinna bez problemu się w niej poruszać.

Podaruj emocje na ściance!

Voucher na wspinaczkę to fantastyczny prezent, który spodoba się osobie szukającej dla siebie jakiejś sportowej zajawki. Poprawia kondycję i sprawia, że pękamy z dumy, kiedy uda nam się dotrzeć na szczyt. To pomysł na niebanalny prezent dla osoby z niepełnosprawnością.
Napisz na kontak@marzeniabezbarier.pl jeśli w artykule brakuje istotnych dla Ciebie informacji.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-08-09

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!