o prezentach

Symulator Lotów Marzeń dla osób z niepełnosprawnością

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2024-02-16

Boeing 737 to najpopularniejszy samolot pasażerski na świecie, który w zależności od modelu może przetransportować nawet 200 pasażerów. Rozwija prędkość do 876 km/h i pozwala pokonywać tysiące kilometrów. Piloci Boeingów 737 przechodzą szkolenie na tym konkretnym typie samolotu, bo latanie nim znacząco się różni od pilotowania Cessny czy helikoptera. Częścią szkolenia jest latanie na symulatorze, z którego może skorzystać każdy marzyciel! 

Lataj na symulatorze od Lotów Marzeń

Symulatory - jak sama nazwa wskazuje - mają dawać nam poczucie, że znajdujemy się w prawdziwym samolocie. Tak właśnie jest w przypadku symulatora lotów od Lotów Marzeń, który stanowi dokładne odwzorowanie najprawdziwszego kokpitu Boeinga 737. 

W symulatorze towarzyszy nam doświadczony instruktor, a zadaniem Marzyciela jest wykonać lot na wybrane lotnisko na świecie. Podczas realizacji uczymy się obsługi systemu nawigacyjnego, komunikowania z wieżą i - rzecz jasna - latnia. 

Wrocławskie Loty Marzeń oferują 3 warianty tego wspaniałego doświadczenia:

Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać pilotem w symulatorze?

Sama atrakcja, choć przypominać może trochę zabawę i grę konsoli, niestety nie jest dostępna dla każdego. Osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w symulatorze, muszą przygotować się na to, że: 

  • obsługa symulatora wymaga sprawności wzroku, ponieważ w środku znajduje się bardzo dużo różnego rodzaju przycisków, dźwigni i diod. Uczymy się je obsługiwać w trakcie realizacji, a część z nich informuje o przebiegu lotu. Dodatkowo w kokpicie znajdują się ekrany symulujące widok za oknami samolotu. Ich obserwowanie jest konieczne do wykonania manewru startu i lądowania. 
  • Obsługa symulatora wymaga bieżącego słuchania, nie tylko instruktora, ale także komunikatów systemowych samolotu. Możesz jednak zabrać ze sobą osobę tłumaczącą komunikaty na język migowy.
  • Obsługa wymaga także sprawności rąk, ponieważ urządzenia do sterowania samolotem znajdują się na całej powierzchni kokpitu — również na suficie.
  • Kokpit samolotu to ciasne pomieszczenie, w którym znajdują się 2 fotele dla pilotów. Nie ma możliwości ich całkowitego odsunięcia. Przejście na fotel jest wąskie — ma koło 20 cm. Osoby z ograniczoną możliwością poruszania mogą mieć do nich utrudniony dostęp. 

Realizator deklaruje swoją pomoc w obsłudze symulatora.
Osoby wymagające opiekuna lub tłumacza języka migowego mogą zabrać ich bezpłatnie.

Gdzie znajdują się Loty Marzeń?

Symulator lotu Lotów Marzeń znajdziesz w centrum Wrocławia, w wieżowcu SkyTower.

Salon znajduje się na parterze, bardzo blisko wejścia bocznego (GH)i od ulicy Szczęśliwej.

Wejście główne od ulicy Gwiaździstej również znajduje się tuż przy salonie.

Osoby poruszające się samochodem mogą parkować na parkingu podziemnym galerii SkyTower gdzie znajduje się kilka kopert parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Wjazd na parking znajduje się przy ulicy Wielkiej.

Parking jest płatny, bez ulg dla osób z niepełnosprawnością. Cennik parkingu można znaleźć na stronie SkyTower.

Na miejsce można się także dostać komunikacją miejską. 

Z Dworca Głównego PKP: tramwajami linii: 2 i 70 (przystanek Dworzec Główny), lub 17 i 20  (przystanek Dworzec Główny Stawowa). Z wszystkich linii należy wysiąść na przystanku Wielka. Stamtąd do wejścia bocznego (GH) jest 150 m, a do wejścia głównego 350 m.

Ponadto do SkyTower można dotrzeć:

  • do przystanku Wielka: autobusem A i D oraz tramwajami 6 i 7
  • do przystanku Plac Hirszfelda autobusem 125, skąd jest 160 m do wejścia głównego oraz 300 m do wejścia GH

Wszystkie linie autobusowe we Wrocławiu są niskopodłogowe.

Galeria SkyTower, na której terenie znajduje się salon, jest całkowicie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie wejścia są płaskie, a na miejscu znajdują się windy, którymi można wjechać z parkingu na poziom 0, gdzie znajdują się Loty Marzeń.

Salon nie posiada własnej łazienki, jednak w bezpośredniej bliskości znajduje się przestronna łazienka dostosowana w pełni do potrzeb OzN. Posiada podwyższoną toaletę i uchwyty pomocnicze.

Czy Loty Marzeń są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami?

Sam salon posiada szerokie drzwi - 90 cm, a po otwarciu drugiego skrzydła około 150 cm.
W środku znajduje się dużo miejsca, dzięki czemu po pomieszczeniu swobodnie mogą poruszać się osoby na wózkach. Kontuar recepcji nie jest obniżony, jednak jeśli zajdzie potrzeba obsługa wyjdzie, aby porozmawiać bez barier. W środku znajdują się wygodne fotele dla oczekujących oraz stoliki — te niestety są dość niskie.

Sam symulator osadzony jest za drzwiami, do których prowadzą 3 schody. Na ich szczycie jest dość mało miejsca. Może to stanowić przeszkodę w przypadku chęci wprowadzenia wózka z osobą z niepełnosprawnością na górę. Trudno będzie znaleźć miejsce, by postawić wózek. Pozostaje jeszcze kwestia ciasno ustawionych foteli, o których warto pamiętać, jeśli chcemy podarować voucher na symulator lotu osobie z niepełnosprawnością. 

Voucher na symulator lotu dla osoby z niepełnosprawnością

Przygoda w symulatorze lotu to spełnienie marzeń każdego, kto lubi emocjonujące przeżycia. Doskonały prezent dla aspirujących lotników, ale też tych, którzy po prostu lubią doświadczać. Voucher na symulator lotów w Lotach Marzeń to z pewnością jeden z tych prezentów, które zachwycą panów w każdym wieku. 

Łatwość dojazdu i dostępność salonu to argumenty, które przemawiają za tym, żeby skorzystać z oferty Lotów Marzeń. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, chętnie pomożemy. Napisz na kontakt@marzeniabezbarier.pl

 

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-07-26

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!