10 Książek dla Marzycieli

11 lutego 2019

Droga do marzeń nie zawsze jest prosta. Jednak to, co łączy wszelkie marzenia to… potęga naszej wyobraźni. To właśnie dzięki niej rodzi się przepiękna wizja dotycząca naszej przyszłości. W głowie (a ściślej mówiąc w połączeniach między neuronami) tworzy się pierwsza myśl. Ta pierwsza iskierka, z początku nieśmiała i z pozoru nieistotna, potrafi zainicjować prawdziwy pożar! Pożar, który może zmienić nasze dotychczasowe życie.  

Jak wykorzystać cały potencjał tej małej iskry? Jak wygląda droga do realizacji najśmielszych marzeń? Dowiedz się i zainspiruj historiami Marzycieli, którzy mimo burz i przeciwności losu trwali przy swoich pragnieniach. Czy ich marzenia dały owoc pomyślności? Nie zdradzamy zakończenia - więc przekonaj się sam :)

Spośród miliona powieści wybraliśmy te, które w wyjątkowy sposób mówią o marzeniach.

Przedstawiamy 10 książek o marzeniach, które mogą zainspirować Cię do spełnienia swoich pragnień. Miłego Czytania Marzyciele! 

#1 Poza Horyzonty, Autor: Jan Mela

Poza Horyzont własnych możliwości - właśnie w taką podróż zabiera nas fascynująca biografia Jaśka Meli. To wzruszająca historia, która pokazuje, że jedyne ograniczenia to tylko te w naszej głowie. W wyniku wypadku, jakiego doznał Jaś w wieku 13 lat, przez ciało chłopca przepłynęło 15 tysięcy volt. Skutki są tragiczne, w wyniku porażenia prądem Jaś traci prawe przedramię i lewą nogę. Jak odnajduje się w nowej rzeczywistości?

Można śmiało powiedzieć, że Jaś to specjalista od spełniania marzeń. Biegun Północny i Południowy, ekstremalna wspinaczka na Kilimandżaro i Elbrus, Maraton Nowojorski przebiegający przez każdą z pięciu dzielnic miasta. To tylko początek długiej listy osiągnięć Jaśka.

Gdy byłem mały, [...] zastanawiałem się, co by było, gdyby wessać chmury do odkurzacza, a potem przełączyć go na wysysanie i wypuścić taką chmurkę w pokoju. Wchodząc na Kilimandżaro, nocowaliśmy w bazie tuż obok skarpy. Nie było widać przepaści, tylko cudowny dywan z chmur. Nie miałem wtedy odkurzacza, ale stwierdziłem, że oglądanie chmur od góry mogłoby być moim życiowym zajęciem.
Jan Mela

#2 Dyzio Marzyciel, Autor: Julian Tuwim

Dyzio to prawdziwy wzór dla każdego Marzyciela! To klasyka polskiej poezji napisana z myślą o mniejszych czytelnikach. A może tak wrócić do dziecięcych marzeń, będąc już dorosłym…?

Połóż się na łące, obserwuj przemieszczające się chmury i snuj swoje marzenia!

#3 Przesunąć horyzont, Autor: Martyna Wojciechowska

Opowieść Martyny Wojciechowskiej dociera do naszych serc. Jest autentyczna, miejscami przerażająca, ale przez cały czas trwania książki kibicujemy głównej bohaterce, aby udało jej się zrealizować wyznaczony cel - zdobycie Mount Everestu. 

To nie tylko historia o niebezpiecznej wyprawie, na najwyższy szczyt Ziemi liczący ponad 8800 m n.p.m. To także poruszająca walka o własne marzenia. Marzenia Martyny po złamaniu kręgosłupa, walce z samą sobą i własnymi słabościami. Jak uporać się z własnymi demonami?

Nigdy nie zapominajcie o tym, by brać z życia jak najwięcej, nie bójcie się ryzykować, płakać ani być szczęśliwymi. Najważniejsze to być w drodze. Każdego dnia robić krok do przodu.

#4 Stowarzyszenie umarłych poetów, Autor: Nancy H. Kleinbaum

Często słyszy się, że młodość rządzi się własnymi prawami. Historia grupy nastoletnich uczniów, których łączy miłość do poezji dowodzi temu powiedzeniu. Młodzi ludzie stają przed wyborami swojej przyszłości, muszą walczyć o własne marzenia i własne ‘ja’. Na drodze stają im zasady panujące w ich Akademii, w której się uczą. Kto wygra w walce pomiędzy konserwatywnymi zasadami a obronie własnej indywidualności? 
 
Opowieść o młodzieńczym buncie i wielkich wartościach porusza do samych kości. 

Jeśli z przekonaniem i uporem dąży się ku swoim marzeniom, osiągnie się zwycięstwo, które w zwykłym dniu nie jest osiągalne.

#5 Mały Książę, Autor: Antoine de Saint-Exupéry

Kto nie zna przepięknej opowieści o Małym Księciu

Będąc dorosłym, warto wrócić do tej pozycji. Wówczas odkrywamy nowe i świeże spojrzenie na ukryty przekaz i poznajemy piękną symbolikę. Historia chłopca uczy, że bez względu na wiek warto patrzeć na świat okiem dziecka. O wielkiej wartości marzeń, wrażliwości i wyobraźni, o których często zapominamy w naszym dorosłym świecie.

Przesłanie Małego Księcia jest bez wątpienia ponadczasowe.

A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

#6 Spod zamarzniętych powiek , Autorzy: Adam Bielecki i Dominik Szczepański

Dzięki lekturze popłyniesz przez fascynującą opowieść, pełną niebezpieczeństw i zwrotów akcji, pisaną z prawdziwych historii Adama Bieleckiego. Polski himalaista zdradza szczegóły swoich wypraw. 

Jaką cenę trzeba zapłacić za spełnienie swojego marzenia? Czy da się całkowicie wyzbyć strachu? Jak wygląda droga do sukcesu? Po przeczytaniu książki ‘Spod zamarzniętych powiek’ nasuwa się wiele refleksji.

Lepszym wspinaczem nie jest ten, który robi trudniejsze drogi, ale ten, który czerpie z tego większą przyjemność.


#7 O psie, który wrócił do domu, Autor: Cameron Bruce W.

Czy jedynymi istotami, które mogą marzyć są ludzie? Belli - małemu szczeniakowi, przyświeca szczytny cel, jakim jest powrót do domu. 

‘O psie, który wrócił do domu’ to zabawna i inspirująca opowieść o bezwarunkowej miłości psa wobec człowieka i magii marzeń. Czy Belli uda się odnaleźć swojego właściciela?

Lucas był moim człowiekiem. Niczego bardziej nie chciałam, niż być z nim każdego dnia do końca życia.

#8 Alchemik, Autor: Paulo Coelho

Baśniowa opowieść o życiowej wędrówce pasterza z Andaluzji. To również droga do krainy własnych marzeń i odnalezieniu magii, która kryje się w każdym człowieku. 

Powieść zaskakuje swoim zakończeniem, którego nie będziemy zdradzać :) Na tę książkę warto znaleźć spokojny wieczór, z kubkiem gorącej herbaty, bo zapewniamy, że wciąga od pierwszej strony!

I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.

#9 Siła Marzeń Korona Ziemi, Autor: Miłka Raulin

Zawsze znajdziemy dobrą wymówkę, aby nie odważyć się spełniania własnych marzeń. W loterii powodów znajdziemy zestaw na każdą sytuację - przecież jestem mamą, nie stać mnie na to marzenie, gdybym miał tylko więcej czasu… Ile razy użyłeś tych powodów?

Miłka Raulin łamie te bariery decydując się na szaleńczy projekt zdobycia Korony Ziemii, będąc mamą i mając jedynie 26 dni urlopu na cały rok. To prawdziwy dowód na potęgę snucia marzeń i osiągania celów. 

Gorąco wierzę, że moja historia przekona Was do tego, byście odkrywali swoją Siłę Marzeń i już dziś rozpoczęli podróż do upragnionego celu, nie mając wprawdzie w plecaku czasu i gotówki, ale niosąc w nim wielkie chęci i wiarę. Wiarę, że się uda!

#10 Tajemniczy ogród, Autor: F. H. Burnett

Tajemniczy ogród to opowieść o grupie przyjaciół, którzy decydują się na zaopiekowanie się zapomnianymi roślinami w ogrodzie otaczającym ich dom. Z biegiem czasu przekonują się, że ogród nie jest zwyczajny i kryje wiele tajemnic. Wtedy rozpoczynają się prawdziwe przygody...

Tym ogrodem mogą być również nasze marzenia - które zapomniane powoli usychają. Jednak przy odrobinie wysiłku można ożywić cały ogród i pozwolić rozkwitnąć mu wieloma, wielobarwnymi owocami.

Na świecie musi być oczywiście mnóstwo czarów - powiedział [Colin] pewnego dnia z powagą - ale ludzie nie potrafią ich rozpoznać ani ich odprawiać. Może na początek wystarczy mocno uwierzyć, że stanie się coś dobrego i wtedy się spełni.

 

Mamy nadzieję, że te historie zainspirują Cię, Drogi Marzycielu do sięgania wspaniałych celów!  

 

Autor: Małgorzata Komorowska

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!