o prezentach

Gracja i Zmysłowość, czyli Testujemy Pole Dance w Enesai w Trójmieście

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Kolejnym punktem programu tegorocznego wyjazdu integracyjnego do Trójmiasta była atrakcja, która idealnie pasuje do naszego kobiecego teamu. Sprawdź nasze wrażenia, dowiedz się, jak wyglądają zajęcia pole dance i czy warto spróbować takiej aktywności fizycznej! Odwiedzamy Enesai w Trójmieście i opowiadamy, jak było!

Pole dance – zmysłowo czy akrobatycznie?

Wiele osób jednoznacznie kojarzy pole dance, czyli taniec na rurze, z klubami ze striptizem, ale takie myślenie jest mocno zawężone. Pole dance to nie tylko zmysłowy taniec, lecz także wymagająca forma aktywności. Aby dobrze wyglądać przy rurze, trzeba wykazać się przynajmniej umiarkowaną sprawnością fizyczną, a same figury wymagają umiejętności typowych dla gimnastyki. Plus gracja, której można się nauczyć właśnie podczas zajęć pole dance.

Uwierzysz, że po godzinnej lekcji można naprawdę nabawić się zakwasów? Tego typu taniec pozwala więc poczuć się zmysłowo i kobieco, ale daje też niezły wycisk i możliwość znalezienia mięśni, o których wcześniej zupełnie nie miało się pojęcia. Takiej formie aktywności fizycznej mówimy zdecydowane: „TAK”!

Od szczegółu do ogółu

Na pierwszy rzut oka pole dance – oczywiście w tej niezaawansowanej wersji – jest tańcem dość prostym. Chodzenie wokół rury, parę obrotów, poruszanie biodrami... Nic skomplikowanego. Już na początku przekonałyśmy się, że nawet w najprostszych figurach należy pamiętać o szczegółach. Ważna jest odległość bioder od rury, wysokość, na której ręka chwyta rurę, a także moment, w którym trzeba obrócić się w jej stronę. Istotna jest nawet szybkość, z jaką robimy obrót. Jeżeli zrobimy go za wolno, nie jesteśmy w stanie uzyskać płynnego ruchu. Jeżeli za szybko – łatwo zignorować podstawowe wskazówki i nabawić się kontuzji lub po prostu figura będzie wyglądać mało efektownie.

Mimo wszystko tego typu aktywność fizyczna spodobała się większości z nas. Jest to  wyczerpujący i angażujący wiele partii mięśniowych sport, ale jednocześnie dający mnóstwo satysfakcji. Pole dance to przygoda, której powinna spróbować każda kobieta, bo dodaje dużo energii, powabu i pewności siebie – naprawdę warto!

Jak wyglądają zajęcia pole dance?

Nasza pierwsza i dla części z nas pewnie nie ostatnia lekcja pole dance rozpoczęła się krótką rozgrzewką. Jest ona niezmiernie ważna, aby bezpiecznie przystąpić do nauki. Na początku ćwiczyłyśmy pojedyncze ruchy i dopracowywałyśmy szczegóły. Czujne oko instruktorki wyłapywało błędy – dzięki temu mogłyśmy doprowadzić ruch do perfekcji i czuć się bezpiecznie na rurze. Potem stopniowo składałyśmy ruchy w bardziej skomplikowane partie. Dążyłyśmy do połączenia ruchów w spójny i płynny sposób. Na koniec opracowałyśmy całą choreografię, która trwała całą piosenkę, a więc 3 i pół minuty nieustannego tańca - dla nas to prawdziwy wyczyny!

Pole dance niejedno ma imię

Wiele dziewczyn z dystansem patrzy na pole dance ze względu na stereotypowe skojarzenia z tego typu tańcem. Wybierając się na zajęcia warto pamiętać, że taniec na rurze niejedno ma imię. Są zajęcia pole dance skoncentrowane głównie na gimnastyce oraz są te bardziej zmysłowe, idące w erotycznym kierunku – na przykład exotic dance. Druga opcja bardziej skupia się na floorwork’u  i seksownej choreografii, niż na typowej akrobatyce. Zajęcia, w których my brałyśmy udział, były subtelnym połączeniem obu wersji. Mogłyśmy nauczyć się, jak poruszać się z wdziękiem i stworzyć efektowną choreografię.

Czy powtórzymy? No jasne! Część z nas naprawdę połknęła tanecznego bakcyla. Dlatego tak bardzo lubimy próbować nowych, oryginalnych rzeczy!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2017-11-20

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.