o prezentach

Prezent do zamówień powyżej 200 zł — gra o wartości 49 zł gratis! Sprawdź!

Testujemy Paintball Laserowy w Poznań Indoor Karting. Odkryj z nami nowy wymiar (g)rywalizacji!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2023-01-24

Ach, cóż to były za emocje! Paintball laserowy stał się ostatnio jednym z najpopularniejszych sportów ekstremalnych, który można uprawiać niezależnie od wieku i płci – i bez ryzyka pamiątek w postaci siniaków. Dlatego postanowiłyśmy osobiście sprawdzić, na czym polega fenomen rozgrywki pod ostrzałem laserowych wiązek światła. Stąd też nasza wizyta w Poznań Indoor Karting – zapraszamy na relację z pola walki!

THIS IS WAR! Przygotowanie do rozgrywki w paintball laserowy

Zanim weszłyśmy na pole walki – dosłownie! – każda z nas otrzymała sprzęt niezbędny do udziału w rozgrywce – specjalną kamizelkę wyposażoną w czujniki, które reagują na laserową wiązkę. Do kamizelki przymocowany był również karabin z niekończącą się amunicją świetlną i licznikiem czasu (na wyświetlaczu widać, przez kogo ostatnio zostałeś trafiony – tak tylko podpowiadamy, gdy miałbyś ochotę się zrewanżować!).

Zostałyśmy podzielone na dwie drużyny – kolor lampek na kamizelkach i karabinach zdecydowanie ułatwia rozpoznawanie własnych graczy i przeciwników w zamęcie prowadzonej bitwy. Dobra, to jeszcze szybka instrukcja, w jaki sposób zdobywać punkty i jak ich nie tracić iii… zaczynamy!

Emergency! Emergency! Oberwałem!

Często piszemy, że gra w paintball laserowy bardziej przypomina wirtualny świat niż rzeczywiste pole walki. Wcale nie piszemy tak, żeby podkoloryzować opis ;-) Gdy weszłyśmy na teren rozgrywki, na początku uderzyła nas ciemność, którą rozpraszały jedynie laserowe efekty świetlne. Sprawiało to wrażenie, jakby w całym budynku ogłoszono stan zagrożenia i wydano nakaz natychmiastowej ewakuacji. Klimatu dodawała ostra, nieco nerwowa i psychodeliczna, stymulująca do działania (tfu, do walki!) muzyka.

Nasze dwie dwudziestominutowe rozgrywki odbyły się na arenie, wewnątrz której czekały na nas niespodzianki typu: sala luster, w której skutecznie można zmylić przeciwnika, labirynt, pomieszczenie z gigantycznymi oponami, za którymi można się doskonale zakamuflować i przyczaić na wroga, a także wrak kultowego Małego Fiata, w którym ranny wojownik może przeczekać to, co najgorsze, czyli chwilową dyskwalifikację z gry po trafieniu przez przeciwnika.

No escape — nikt nie opuści pola bitwy aż do końca!

Nie ma rady – to walka na śmierć i życie, bo ostatecznie ktoś musi wygrać. A więc była ogromna rywalizacja, której towarzyszyły emocje, była adrenalina, lały się pot i łzy… Łzy radości! Co do potu – tak, podczas czterdziestominutowej rozgrywki naprawdę można się zmęczyć. Gra w paintball oznacza ciągłe bycie w ruchu, bieganinę, ale przede wszystkim umiejętność strategicznego myślenia, co też wymaga wysiłku w tak stresujących okolicznościach. Niezbędna jest też odrobina sprytu, bo na polu walki najważniejsza zasada to nie dać się zaskoczyć.

Była rywalizacja, ale była też współpraca, która stanowi podstawę zgranej drużyny. No właśnie, przy tej okazji warto wspomnieć, że paintball dla grupy to fenomenalny sposób na integrację oraz ekstremalnie czadową zabawę w gronie przyjaciół. Jeżeli miałybyśmy polecić specjalną okazję, to paintballowa rozgrywka będzie świetnym rozpoczęciem wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego.

Game over — paintball laserowy dobiega końca

Z jednej strony ten komunikat cieszy, z drugiej smuci, bo… Po czterdziestu minutach intensywnego wysiłku fizycznego złapałyśmy lekką zadyszkę, więc uff, dobrze, że to już koniec. Ale… Chwilę odpoczniemy i chcemy jeszcze raz! Niestety, po nas wchodzi kolejna grupa zawodników żądnych fantastycznych emocji – to znaczy, że jest zainteresowanie tą formą zabawy, co kompletnie nas nie dziwi. Pora na wyniki. Kiedy skończyła się gra i opuściłyśmy pole walki, otrzymałyśmy punktację i dokładną rozpiskę, kto kogo trafił ile razy. Komentarzom nie było końca, a opary ekscytacji wciąż nie opadały.

Czy warto wybrać się na paintball laserowy?

Jednogłośnie stwierdzamy, że… Paintball laserowy to przeżycie godne polecenia – zarówno jako atrakcja dla dwojga, jak i dla grupy laserowych wojowników :-) Rozgrywka świetnie integruje ludzi. Mało jest atrakcji, które tak świetnie łączą w sobie aktywność fizyczną, grywalizację i możliwość mieszania zespołów, grania w różnych składach — co za tym idzie lepszego poznania się nawzajem. Paintball laserowy znajdziesz w wielu lokalizacjach w całej Polsce. A kiedy spróbujesz go w wersji elektronicznej, zobacz jak wygląda paintball w wydaniu tradycyjnym. Dowiesz się o nim więcej z artykułu Paintball dla przyjaciół. Udanej zabawy!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2016-12-05

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.