o prezentach

Postrzelamy? Strzelnica Colt z perspektywy osób z niepełnosprawnościami

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2024-02-16

Szukasz fajnej strzelnicy we Wrocławiu? Sprawdziliśmy, jak z perspektywy osób z niepełnosprawnościami wygląda strzelanie we wrocławskim Colcie. Z jakiej broni można skorzystać i jak wygląda poruszanie się po wnętrzu strzelnicy? Zespół Marzeń Bez Barier przygotował odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. 

Co oferuje strzelnica Colt?

Wrocławska Strzelnica Colt zaprasza wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w kontakcie z bronią ostrą i tarczą strzelniczą. Osoby początkujące otrzymają niezbędne przeszkolenie, a zaawansowane podszlifują umiejętności.

W naszej ofercie znajdziesz vouchery na strzelnicę Colt dla jednej osoby i dla dwojga. Colt oferuje również spotkania dla nastolatków (między 12 a 18 rokiem życia) i strzelanie wyłącznie z kałasznikowa (karabinu AK 47) w kamizelce taktycznej. 

Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z oferty strzelnicy Colt?

Wizytę na strzelnicy może odbyć każdy. Wiemy jednak, iż dla niektórych nie tylko strzelanie może być wyzwaniem, dlatego przygotowaliśmy krótkie wskazówki dotyczące dostępności tego miejsca:

  • strzelanie wymaga sprawności rąk, w tym siły w dłoniach oraz możliwości manualnych, aby nacisnąć spust broni. Wycelowanie do tarczy wymaga podniesienia broni lub oparcia jej o kontuar na stanowisku strzelniczym;
  • wymagana jest także sprawność wzroku, aby przejść szkolenie przed strzelaniem  oraz, oczywiście, aby przeprowadzić sam trening;
  • strzelanie wymaga zapoznania się z instruktażem oraz bieżącego słuchania. Możliwe jest jednak tłumaczenie poleceń przez osobę znającą język migowy, którą zabierzesz ze sobą na strzelnicę.

Obsługa strzelnicy deklaruje pomoc, jednak konieczne jest zgłoszenie takiej potrzeby wcześniej. Co więcej, na strzelnicę można zabrać bezpłatnie opiekuna lub tłumacza języka migowego, którzy będą Ci towarzyszyć i pomagać.

Jak dojechać na strzelnicę Colt?

Strzelnica Colt znajduje się na wrocławskich Kowalach, na terenie osiedla znajdującego się w północno-wschodniej części miasta, czyli z dala od ścisłego centrum. 

Możesz tutaj dojechać tramwajami linii 6, 11 i 23. Najlepiej wysiąść przystanku Gęsia, który znajduje się w odległości 400 m od strzelnicy. Z Dworca Głównego dojedziesz na strzelnicę bezpośrednio tramwajem 11.

Osoby poruszające się samochodem znajdą pod strzelnicą sporo miejsca do zaparkowania. Nie ma tam jednak koperty z miejscem dla osób z niepełnosprawnością. 

Sama Strzelnica Colt znajduje się w budynku stojącym na podwyższeniu. Przed wejściem znajdują się schody i rampa. Na końcu rampy znajduje się betonowy, szeroki podjazd. Można z niego skorzystać, jednak nie jest to konstrukcja zaprojektowana z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. 

Samo wejście do strzelnicy ma 100 cm szerokości i pozbawione jest progów. Co czeka na nas we wnętrzu?

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w Strzelnicy Colt

W środku jest dużo miejsca do poruszania się wózkiem. W poczekalni znajdują się sofy oraz niskie stoliki, przy których można wygodnie poczekać na realizację atrakcji. 

Strzelnica dysponuje 12 torami strzelniczymi. Są one przedzielone specjalnymi osłonami, a przestrzeń wokół pozwala na swobodne poruszanie się osobom na wózkach.


Strzelnica oddaje do dyspozycji gości również łazienkę. Niestety ta jest mała i całkowicie niedostosowana. Prowadzi do niej także wąski korytarz, dlatego osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą mieć duży problem, aby z niej skorzystać.

Przygoda na strzelnicy Colt dla osoby z niepełnosprawnością 

Strzelanie na strzelnicy to przygoda nie tylko dla odważnych. To również hobby, które pomoże popracować nas skupieniem i da dużo radości, a satysfakcja z trafienia w tarczę to coś, co pamięta się na długo. 

Wrocławska Strzelnica Colt zaprasza, to miejsce z szeroką ofertą, które z pewnością warto odwiedzić. Jeśli masz dodatkowe pytania lub wątpliwości, pisz do nas śmiało na kontak@marzeniabezbarier.pl

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-07-19

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!