o prezentach

13 Pomysłów na Zdalne Świętowanie Okazji

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2021-05-04

Wiele sytuacji często zmusza nas do świętowania ważnych okazji bez obecności naszych bliskich. Jednak nic straconego – mamy kilka pomysłów, które sprawią, że ten dzień nadal będzie wyjątkowy. Większość z nich przetestowaliśmy, dlatego możesz mieć pewność, że ucieszą bliską osobę. Poznaj 13 sposobów na świętowanie ważnych okazji na odległość.

1. Wideo imprezka

Na odległość można świętować wszystkie ważne dla nas okazje – urodziny, obronę, kolejny weekend, czy imieniny Ani (Ani moje, Ani Twoje). Osoby, które tęsknią za klubami i koncertami, mogą skorzystać z transmisji koncertów w Internecie. Wielu DJ i twórców muzyki udostępnia nagrania z koncertów na żywo. Przygotuj głośniki, dobry humor i zaproś swoich znajomych na wirtualną salę taneczną, gdzie nikt nie skomentuje Waszych układów choreograficznych.

2. Wieczór gier towarzyskich online

Dla tych, którzy kochają być w towarzystwie znajomych, polecamy imprezę online z grami. Połączcie się ze znajomymi przez kamerkę za pomocą Skyp’a, Google Hangouts, czy coraz popularniejszego Zooma. Możesz połączyć się z osobą w dowolnym miejscu na świecie z dostępem do Internetu.

Zagrajcie w kalambury, Czółko, czy quizy. Opcjonalnie możecie skorzystać z platform, na których wybierzecie ulubioną grę towarzyską. Jedną z bardziej popularnych i tą, do której chętnie wracamy jest Kurnik. Kilometry dzielące Ciebie i Twoich znajomych przestaną być ważne!

3. Kreatywne zdjęcie lub GIF

Wydrukowanie zdjęcia do ramki jest prezentowym pewniakiem. Możemy odtworzyć ten prezent i wysłać bliskiej osobie kreatywne zdjęcie z życzeniami. Tutaj możemy wykazać się swoją kreatywnością jak osoby na zdjęciu niżej. Jeśli chcesz dodać do swojego zdjęcia trochę ruchu, stwórz z niego GIF-a. Istnieje wiele darmowych aplikacji na telefon, dzięki którym z kilku różnych zdjęć stworzysz krótką animację. Powiedz „Wszystkiego najlepszego!” w kreatywny sposób!

Źródło: jakoszczedzacpieniadze.pl

4. Film, w którym zaśpiewasz życzenia

Nie musisz mieć ukrytych talentów, żeby śpiewać. Jak śpiewał Jerzy Stuhr „Śpiewać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej”. Nie martw się, że nie trafisz w linię melodyczną – w tym prezencie chodzi o miły gest.

Pamiętasz słynne wideo Michała Szpaka ze składaniem życzeń? (Jeśli nie – koniecznie to nadrób) Napisz personalizowane życzenia i złóż je w dowolnej formie – rymowanka, piosenka, czy zwyczajne życzenia od serca. Z pewnością taka forma bardziej ucieszy niż życzenia przesłane w wiadomości.

5. Własnoręczny plakat z życzeniami powieszony w widocznym miejscu

Niezwykle wzruszająca historia Michała i jego rodziców zainspirowała nas do kolejnego pomysłu. Michał będąc na oddziale dziecięcym przeżywał złe chwile – tym bardziej, że wizyty na oddziałach były ograniczone z powodu koronawirusa. Jego rodzice przygotowali plakaty ze słowami wsparcia, które rozwiesili w miejscach widocznych z okna chłopca. Jeśli więc chcesz sprawić przyjemność osobie, której nie możesz odwiedzić – podaruj jej kilka słów wsparcia, które będą droższe od niejednego prezentu.

Źródło: Facebook Filip Chajzer

6. Wirtualny album ze zdjęciami

Prezentowy klasyk to wydrukowanie zdjęcia i oprawienie go w ramkę lub album. Możesz troszkę zmodyfikować ten pomysł i przygotować wirtualny album fotograficzny. To świetny sposób na dzielenie się wspomnieniami z bliskimi na całym świecie.

Istnieje kilka stron, które oferują wirtualne albumy ze zdjęciami, jeśli jednak zależy Ci na czasie i budżecie – możesz przygotować go samodzielnie w domu. Z pomocą programu do prezentacji stwórz własny album i podziel się nim z bliskimi osobami. Do każdego zdjęcia możesz dodać kilka słów, jak historie i wspomnienia związane z danym zdjęciem.

7.  Ulubione jedzenie z dostawą pod drzwi

​— PUK, PUK
— Tu dostawca jedzenia! Mam przepyszny prezent!

Dla miłośników jedzenia nie będzie lepszego prezentu na odległość, niż zamówienie jedzenie z dostawą pod drzwi. Szczególnie gdy znasz ulubione restauracje solenizanta. Nic nie zbliża tak, jak wspólne posiłki. Gdy upewnisz się co do godziny planowanej dostawy, połącz się z bliskim na rozmowie wideo. Znasz miłośnika sushi? Podaruj mu dostawę wybranego zestawu sushi na terenie Warszawy i Łodzi.

8. Nietypowe wznoszenie toastu

To wideo obiegło chyba cały świat i jest dowodem na to, że potrzeba jest matką wynalazku, a w tym przypadku również niesamowitej kreatywności! Sąsiedzi, którzy nie mogli spotkać się ze sobą w swoich domach, postanowili wznieść toast… przez balkon. W Katalogu Marzeń często powtarzamy „jak czegoś nie wolno a bardzo się chce, to można” – ten przypadek całkowicie to potwierdza.

9. Pomocnik, który dostarczy prezent

Jeżeli nie możemy przekazać prezentu osobiście, może zrobić to za nas kurier. Ewentualnie Elf, ale ta pierwsza opcja jest zdecydowanie łatwiejsza do realizacji. Żeby jednak prezent nie był zbyt nudny, możesz opakować go w nietypowy sposób. Na taką misję wyślij Przesyłkę Balonową – czyli prezent, w którym po otwarciu wyskoczy balon.

10. Słoik z karteczkami na każdy dzień sucharami

Jeśli jesteśmy już przy wysyłce prezentów, jednym z najlepszych pomysłów na upominek na odległość jest słoik z życzeniami.

Do słoika włóż małe, zagięte karteczki z tekstami na każdy dzień. Możesz wrzucić tu życzenia urodzinowe, suchary, czy KUDOS-y (czyli pochwały i docenienia osoby). To szczególnie ważne, gdy wiesz, że długo nie zobaczysz bliskiej osoby. Taki słoik będzie codziennie o Tobie przypominać!

Na zdjęciu słoik Beaty z naszego Dream Temu, w którym znalazły się suchary.

11. Adopcja zwierzaka w ZOO

Nie ma chyba bardziej rozczulającego prezentu, niż adopcja lwa, pantery, czy osiołka. Taką możliwość oferują niemal wszystkie ZOO w Polsce – w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Opolu, Płocku, czy Chorzowie. Wystarczy wejść na stronę wybranego ZOO i wypełnić formularz adopcyjny.

Dzięki niemu wybrany zwierzak dostanie dodatkowe suplementy diety, zabawki oraz polepszanie ich wybiegów. Przy zwierzęciu pojawia się tabliczka, z informacją przez kogo jest zaadoptowany. To prezent idealny dla miłośnika zwierząt, który pomaganie ma we krwi. Masz również świadomość, że zrobiłeś coś dobrego!

12. Własnoręcznie napisany list z życzeniami

Sztuka wysyłania listów, niegdyś niemal codzienna, dzisiaj powoli zanika… Dlatego listowne wysłanie życzeń będzie opcją dla tradycjonalistów oraz oczywiście romantyków. Odręcznie napisz życzenia i wyślij je pod adres bliskiej osoby. Kartkę możesz przygotować samodzielnie, wtedy życzenia nabiorą podwójnej mocy.

Źródło: wittamina.pl

13. Najdroższy prezent, czyli Twoja wiedza

Jeżeli nie możesz podarować prezentu osobiście, a masz jakąś wiedzę, którą chętnie się podzielisz – podaruj w prezencie swoją wiedzę. Może masz wysławiony przepis na domowe ciasteczka, które zachwycają Twoich bliskich? Może kochasz makijaż i wiesz, kto chciałby się w nim podszkolić? A może kochasz sport i prowadzisz treningi online? Zrób wirtualny kurs na wybrany temat lub zapisz go w formie video i wyślij na skrzynkę pocztową. Wspólna motywacja jest bezcenna, a Twoja wiedza jest bardziej przydatna, niż Ci się wydaje!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Kocham góry, a moim największym marzeniem jest zdobycie jednego z ośmiotysięczników. W wolnych chwilach trenuję boks, dużo się ruszam (i równie dużo mówię :p). Poza pracą kocham psy (choć swojego nie mam), memy i wszystko, co związane ze zdrowym trybem życia.

Data publikacji: 2020-05-06

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.