o prezentach

Wydaj min. 150 zł na prezenty i odbierz 100 zł na kolejne zakupy! Szczegóły promocji >>

Osoby z niepełnosprawnościami z wizytą w Teatrze Sabat

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
Data aktualizacji: 2023-04-28

Czy jest coś niezwykłego w możliwości spędzenia czasu w teatrze? Wielbiciele spektakli chętnie wracają po kolejne emocje, inspirację, a także rozrywkę i relaks. Teatr pobudza wyobraźnię, a każdy spektakl ma w sobie coś niepowtarzalnego. Zapraszamy Cię więc do magicznego świata.

Odwiedziliśmy dla Ciebie jedyny teatr rewiowy w Polsce, by przedstawić Ci go z perspektywy osoby z niepełnosprawnością.

Jaki spektakl w Teatrze Sabat wybrać?

Teatr Sabat Małgorzaty Potockiej to przede wszystkim muzyka, ruch i bogactwo emocji. W repertuarze znajdziesz rewie filmowe, spektakle stworzone w oparciu o najbardziej znane utwory muzyczne wybranych dekad i widowiska, które przywodzą na myśl nowojorski Broadway.

Repertuar zmienia się co sezon, dlatego warto śledzić aktualności. Voucher do Teatru Sabat upoważnia do wstępu na dowolnie wybrany spektakl z repertuaru. Oprócz niesamowitego widowiska, w Teatrze Sabat czeka na Ciebie drink powitalny, a nawet możliwość zjedzenia pysznej kolacji przy stoliku i okazja do tańca.

Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z oferty Teatru Sabat?

We wspaniałych widowiskach Teatru Sabat może uczestniczyć każdy, choć osoby z niepełnosprawnością mogą napotkać pewne trudności w poruszaniu się po samym budynku, w którym znajdują się liczne schody, progi i stopnie. Wnętrza secesyjnej kamienicy mogą być wyzwaniem przy poruszaniu się (szczegóły znajdziesz niżej), ponadto:

  • brakuje rozwiązań, które umożliwiłyby odbiór spektaklu osobom niedowidzącym i niewidomym, takich jak transkrypcja spektaklu czy audiodeskrypcja,
  • same widowiska są dość głośne, dlatego zalecamy ostrożność w wyborze spektaklu osobom, dla których hałas może być niekomfortowy lub wręcz szkodliwy,
  • po każdym spektaklu scena teatralna zamienia się w parkiet, na którym goście mogą tańczyć. Udział w dancingu jest dobrowolny.

Osobie z niepełnosprawnością może towarzyszyć opiekun, jednak Teatr naliczy za niego dodatkową opłatę, której wysokość ustalana jest indywidualnie.

Co więcej, obsługa Teatru Sabat chętnie pomoże, jednak konieczny jest wcześniejszy kontakt, w którym uprzedzisz zespół, jakiej konkretnie pomocy potrzebujesz.

Jak dojechać do Teatru Sabat?

Teatr Sabat znajduje się w Śródmieściu, dojazd możliwy jest zarówno komunikacją miejską, jak i własnym transportem. Na miejsce dojedziesz:

  • autobusami linii 116, 127, 158, 178, 222, 503. Wysiądź na przystanku Foksal 02, który znajduje się w odległości około 140 m od Teatru. Na każdej z tych linii pojawiają się pojazdy niskopodłogowe;
  • metrem — w odległości około 400 m znajduje się stacja linii M2 - Nowy Świat Uniwersytet.


Z Dworca Centralnego najlepiej dojechać jednym z tramwajów: 9, 22, 24. Wysiąść należy na przystanku Muzeum Narodowe 05 i przejść około 370 m. Docierają tam również autobusy linii 128 i 175. Nazwa przystanku to Foksal 02 - stamtąd pozostaje około 140 m.

Podróżujący samochodem mogą zaparkować bezpośrednio przed Teatrem. Znajdują się tam 3 miejsca oznaczone dla osób z niepełnosprawnościami w ramach parkingu miejskiego.

Wnętrze Teatru Sabat z perspektywy osób z niepełnosprawnością

Teatr znajduje się w secesyjnej kamienicy, co sprawia, że wewnątrz znajdują się schody i progi różnej wysokości. Samo wejście jest płaskie, a drzwi mają szerokość 90 cm, jednak zaraz za nimi czeka nas pokonania 3 schodów prowadzących do kas i wejścia bocznego, najmniej kłopotliwego w przypadku problemów z poruszaniem się.

W środku jest wiele wąskich przejść i podestów, które — choć możliwe do pokonania — mogą sprawiać trudności osobom poruszającym się na wózku.

Łazienka dla gości jest stosunkowo przestronna, jednak pozbawiona udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Brakuje uchwytów pomocniczych, a sama toaleta ma standardową wysokość. Dodatkowo, aby dostać się do łazienki, trzeba zejść w dół po bardzo stromych schodach. Dla osób z niepełnosprawnością ruchową będzie do duże wyzwanie.

Chcesz spędzić czas w Teatrze Sabat?

Gorąco Cię do tego zachęcamy, bo rewia to niezwykły rodzaj spektaklu, który dostarcza wielu emocji. Jeśli chcesz upewnić się, że atrakcja ta sprosta Twoim wymaganiom lub wymaganiom bliskiej Ci osoby, skontaktuj się z nami. Znajdziemy odpowiedzi na wszystkie pytania. Napisz na kontakt@marzeniabezbarier.pl.

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-04-28

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!