o prezentach
Mamy urodziny! Świętuj z nami z kodem: 14LAT. Sprawdź wszystkie promocje>>

Osoby z niepełnosprawnością na torze gokartowym Pole Position Bemowo

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2024-01-03

Lubisz się ścigać? Koniecznie spróbuj swoich sił w gokarcie! Za kierownicę tego niezwykłego pojazdu mogą siadać nawet siedmiolatki, a po kilku minutach na torze uśmiech nie będzie schodził z Twojej twarzy. Sprawdziliśmy, czy jazda gokartem da tyle samo radości osobom z niepełnosprawnością. Przeczytaj naszą relację. 

Oferta Pole Position Bemowo

W naszej ofercie znajdziesz vouchery podarunkowe na jazdę gokartem dla jednej osoby, dla dwojga i dla dzieci. Jak wybrać najlepszą opcję dla siebie? Warianty różnią się przede wszystkim długością jazdy. Gokartowe intro to pojedynczy przejazd dla jednej lub dwóch osób, pozostałe warianty dają to przejazd dwukrotny po torze. Dzieci muszą mieć minimum 130 cm wzrostu. 

Warto wiedzieć, że do jazdy potrzebna jest kominiarka (wkłada się ją pod kask). Najlepiej wziąć własną, można też kupić kominiarkę na miejscu. Strój do jazdy powinien być wygodny, ale nie luźny. 

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby skorzystać z oferty Pole Position Bemowo?

Pole Position zaprasza do siebie wszystkie osoby, które są zainteresowane przeżyciem motoryzacyjnej przygody. Jazda gokartem wiąże się jednak z pewnymi wymaganiami. Poniżej prezentujemy wybrane warunki, które mogą być wyzwaniem dla osób z niepełnosprawnością:

  • gokarty to bardzo niskie pojazdy, więc osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą mieć problem z wejściem i wyjściem z gokarta, jednak z pomocą opiekuna na pewno będzie to możliwe,
  • jazda gokartem wymaga sprawności zarówno rąk jak i nóg, ponieważ dokładnie tak jak w samochodzie stopą obsługuje się gaz i hamulec, a rękami kierownicę. Gokart jest pojazdem jednoosobowym, więc osoba z niepełnosprawnością nie może być pasażerem, 
  • jazda gokartem wiąże się z prędkością, pokonywaniem ostrych zakrętów oraz niejednokrotnie zderzaniem z innymi gokartami lub bandami z opon. Pozycja w gokarcie jest więc nie do końca stabilna, 
  • osoba korzystająca z gokarta nie może mieć przy sobie żadnych wystających, długich elementów takich jak szaliki, paski, czy jakiekolwiek sprzęty medyczne, które mogą się wkręcić w koła
  • jazda odbywa się po wyznaczonym torze, dlatego absolutnie wymagana jest sprawność wzroku, 
  • osoby niedowidzące muszą wziąć pod uwagę fakt, iż jazda odbywa się w kasku, co dodatkowo może ograniczać pole widzenia. Wymagane jest jednak dobre widzenie pokonywanego toru,
  • osoby z niepełnosprawnością słuchową muszą wysłuchać instruktażu przed jazdą, więc konieczna jest obecność tłumacza języka migowego, 
  • wyścigom gokartów towarzyszą częste (niegroźne) kolizje, które jednak potrafią trochę wystraszyć. Warto o tym pamiętać, szczególnie przy niepełnosprawności słuchu i przygotować się, że może w nas wjechać gokart z tyłu. 

Na miejsce można nieodpłatnie zabrać opiekuna i tłumacza języka migowego, którzy jednak nie mogą wziąć udziału w wyścigach.Realizator także deklaruje swoją pomoc na miejscu, jednak jej zakres należy ustalić przed przybyciem.

Jak dojechać do Pole Position Bemowo?

Tor gokartowy położony jest na terenie Galerii Bemowo w Warszawie, gdzie znajduje się przestronny parking z miejscami dla osób z niepełnosprawnością.

Do galerii dojeżdżają także liczne linie autobusowe:

  •  112, 122, 171, 184 Przystanek Piastów Śląskich 01 / Piastów Śląskich 02 - kolejno 250 i 350 m od galerii, 

a także tramwajowe: 

  • 10, 23, 24, 26, 28, 35 Przystanek Piastów Śląskich 05 / Piastów Śląskich 06 - 250 m od galerii.

Z dworca Warszawa Centralna na tor dojechać można jedynie z przesiadką.
Na stacji Metro Bemowo należy wsiąść w drugą linię metra i dojechać nią do stacji Metro Księcia Janusza. Stamtąd należy udać się spacerem 60 m do przystanku Nowe Bemowo, gdzie staje autobus linii 201. Przystanek końcowy to Osmańczyka 01, skąd pozostaje 210 m do celu.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w Pole Position Bemowo

Jak wspomnieliśmy wyżej, tor gokartowy znajduje się na terenie galerii handlowej. Na całym jej terenie można swobodnie poruszać się wózkiem.

Tor nie posiada własnej toalety, jednak na terenie Galerii Bemowo znajdują się łazienki dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Aby dostać się na tor, konieczne jest wjechanie windą lub własnym samochodem, na 2 piętro parkingu galerii.
Stamtąd na tor prowadzi podjazd w postaci nieruchomej pochylni widocznej na zdjęciach.
Jej szerokość to 100 cm.

Wejście na teren toru jest płaskie, a szerokość drzwi to 104 cm.

Pokój z recepcją, do oczekiwania na jeżdżących oraz obserwujących jazdy jest przestronny i jest tam bardzo dużo miejsca do poruszania się wózkiem. Na miejscu są także do dyspozycji kanapy i stoliki dla gości.

Komu podarować voucher na gokarty? 

Jazda gokartem spodoba się osobom, które lubią emocjonujące przygody. To fajny prezent na urodziny, również dla osób z niepełnosprawnością.  Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, napisz do nas na kontakt@marzeniabezbarier.pl, a my wyjaśnimy wątpliwości i pomożemy w wyborze najlepszego prezentu dla bliskiej osoby.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2024-01-03

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!