o prezentach

Chmielowe warsztaty, czyli Degustacja Piwa z Piwoznawcami

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2020-09-23

Z czym kojarzy nam się piwo? Złota barwa, chmiel, nieco gorzki smak… I na tym się kończy. Tymczasem okazuje się, że piwny świat potrafi naprawdę zachwycić serią barw, smaków i aromatów. Piwo to najstarszy na świecie napój alkoholowy, na dodatek najczęściej spożywany. Jego popularność nieustannie rośnie — dlaczego? My przekonaliśmy się o tym podczas degustacji piwa w Warszawie, w której wzięliśmy udział dzięki zaproszeniu naszego Partnera. Zobacz jak wyglądała degustacja piwa prowadzona przez Piwoznawców!

 

Nikt nie zna się na piwie lepiej niż oni — poznajcie Piwoznawców

Piwoznawcy to firma stworzona przez… pasjonatów piwa. Najprawdziwszych i najbardziej oddanych fanów tego złotego trunku, jakich udało nam się spotkać. Ich miłość do piwa nie polega tylko na jego piciu :), organizują degustacje, kursy kiperskie i wydarzenia dla firm. My zostaliśmy zaproszeni na degustację piwa w Warszawie.

Degustacja piwa w Warszawie

Degustacja piwa w Warszawie zwykle odbywa się w lokalu PiwPaw przy ulicy Foksal. Aby każdy mógł skorzystać z piwnych warsztatów terminy ustalane są w weekendy. Cała degustacja trwała ponad 5 godzin. Prowadził ją dla nas Pan Damian, który zręcznie przeplatał wiedzę teoretyczną z testowaniem piwa. Nie spodziewaliśmy się aż takiej dawki wiedzy o piwie! Szczególnie zachwyciły nas ciekawostki, którymi możemy zabłysnąć na każdej imprezie :)

Na miejscu czekały na nas przekąski oraz zestaw przygotowany na potrzeby ćwiczeń, które wykonywaliśmy w trakcie warsztatów. Na koniec każdy z nas otrzymał pamiątkowy certyfikat!

Jak wygląda degustacja piwa?

W trakcie degustacji piwa posłuchasz nieco o jego historii, metodach warzenia, rodzajach trunków. Prowadzący są niezwykle szczęśliwi, kiedy uczestnicy biorą aktywny udział w dyskusji, odgadują zadawane przez nich zagadki i współpracują podczas najważniejszego — smakowania piwa. Całe wydarzenie przyjmuje formę ciekawych warsztatów. Poznasz składniki, z których wytwarza się piwo. Dowiesz się, które piwa są zaliczanie do górnej, a które do dolnej fermentacji. Gwarantujemy, że takiej wiedzy nie zdobywa się w szkole! 

Jakie piwa degustuje się podczas kursu kiperskiego?

Podczas degustacji w Warszawie zwykle testuje się 8 rodzajów piwa. Naszym zadaniem jest ocena smaków, zapachów, poziomu goryczki. Degustację rozpoczyna się od piw jasnych, lekkich, a kończy mocniejszym akcentem w postaci piw ciemnych. I tak podczas warsztatów przewijają się piwa poczynając od lagerów, przez marcowe i koźlaki, aż po portery i stouty. Intrygują Cię te nazwy? Na początku zajrzyj do naszego piwnego kompendium wiedzy, a potem zapisz się na kurs kiperski i przetestuj je na własnym podniebieniu!

Podczas degustacji piwa testuje się kilka rodzajów piw, od lagerów po stouty

Czy kodeks dżentelmena obowiązuje też kobiety?

Jak to jest z tym kodeksem dżentelmeńskim? Nasza degustacja rozpoczęła się o 16, jednak pierwsza tura swoją piwną przygodę zaczęła już o godzinie 11. W Polsce mówi się, że przed 12 nie wypada pić alkoholu. Pan Damian skutecznie zdementował tę plotkę! I kilka innych, ale o tym możecie przekonać się sami podczas podstawowego kursu kiperskiego. Nie chcemy zdradzać zbyt wielu szczegółów!

Dlaczego warto wybrać się na degustację piwa?

Wiedzieliśmy, że degustacja piwa będzie ciekawym doświadczeniem, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak! Piwne warsztaty to przede wszystkim potężna dawka wiedzy na temat warzenia piwa. Prowadzący mają wieloletnie doświadczenie w tym zakresie i czuć, że aż bije od nich pasja do browarnictwa. Zgrabnie przemycają wiedzę o piwie, którą gromadzili przez lata. Takie spotkanie to też po prostu świetna zabawa! My wykorzystaliśmy je jako pomysł na integrację zespołu. Wspólne degustowanie trunków, testowanie smaków i aromatów, zagorzała dyskusja na piwne tematy — to wszystko bardzo łączy ludzi. Warsztaty prowadzone przez Piwoznawców to gwarancja najwyższej jakości. Sprawdziliśmy!

Degustacja piwa dla całego zespołu to świetny pomysł na integrację. Na zdjęciu Dream Team Katalogu Marzeń oraz pan Damian Radomski z Piwoznawców

Gdzie można wybrać się na degustację piwa?

Najczęściej degustacje odbywają się w Warszawie i w Krakowie. Są jednak dostępne w naprawdę wielu polskich miastach. Każdy, kto chciałby zdobyć bezcenną wiedzę na temat piwa i odkryć nowe ulubione smaki może to zrobić również w Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu

Kurs kiperski — pomysł na prezent nie tylko dla piwosza

Voucher na kurs kiperski połączony z degustacją piwa sprawi ogromną radość każdemu, kto lubi piwo lub chociaż interesuje się piwem. Okazuje się jednak, że warto podarować go także osobie, która fanem piwa nie jest. Testowanie nowych rodzajów piwa może sprawić, że odnajdzie nowy rodzaj, który zupełnie odmieni jej podejście do tego uwielbianego na całym świecie trunku. W naszej ocenie degustacja piwa z Piwoznawcami to wydarzenie zasługujące na szóstkę z plusem. Podaruj voucher z okazji Dnia Chłopaka lub wykorzystaj go jako pomysł na kreatywne spędzenie czasu ze znajomymi a przekonasz się, że ocenisz degustację równie wysoko jak my!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Content Specialist
Moje największe miłości to podróże, jedzenie i... jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas górskich wędrówek.

Data publikacji: 2020-09-23

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.