o prezentach

6 Pomysłów na Zdrowotny Prezent dla Babci

Ocena artykułu: 4.5/5(2 opinie)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Co na prezent dla Babci i Dziadka? Oprócz gromkiego „Sto lat!”, warto pomyśleć nad prezentem, który sprawi, że najlepsze życzenia faktycznie znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. A czego najczęściej życzymy naszym Babciom i Dziadkom? Na pierwszym miejscu zdrowia, dlatego podrzucamy pomysły na prezent na zdrowie.

#1 Łyk zdrowia na prezent dla Dziadków

Na pewno słyszeliście o prozdrowotnych właściwościach wina. Pite z umiarem chroni przed miażdżycą, poprawia funkcjonowanie nerek, a także korzystnie wpływa na pracę serca i działa bakteriobójczo. Ze względu na zawartość cukru wina dzielą się na wytrawne, półwytrawne, półsłodkie i słodkie. Które wybrać? Więcej – jak wybrać odpowiedni gatunek w gąszczu winiarskich propozycji? Najlepiej udać się na degustację win i zasięgnąć porad sommeliera. Łyk zdrowia na prezent dla Babci i Dziadka – zdecydowanie polecamy!

#2 Smaczny prezent dla Babci i Dziadka

Doskonałym pomysłem na prezent będą także kursy kulinarne – zwłaszcza dwa, które wcale nie muszą przypaść do gustu tylko Babci. Po pierwsze – kurs gotowania: kuchnia wegańska. Ponieważ w pewnym wieku zupełnie na poważnie należy zacząć myśleć o zdrowym odżywianiu, polecamy kurs, podczas którego obdarowana osoba nie tylko zapozna się z tajnikami diety wegańskiej, lecz także dowie się, jak komponować wartościowe składniki oraz jak stworzyć z nich zdrowe i smaczne dania. Można to potraktować jako kulinarną przygodę lub jako nową pasję – z całą pewnością warto spróbować!

#3 Prezent dla Dziadków w japońskim klimacie

Podobnie jak warto poznać Japonię od kuchni – kurs sushi to naprawdę oryginalny pomysł na prezent, a zdobyte umiejętności pozwolą na stworzenie zdrowych i apetycznie wyglądających pyszności. Zastanawialiście się kiedyś, jaka byłaby Wasza reakcja, gdybyście wpadli do Babci na niedzielny obiad, a na stole zamiast tradycyjnej babcinej potrawy... sushi?

Kursy kulinarne to praktyczny prezent - umiejętności zdobyte na warsztatach można wykorzystać w domu. :)

#4 Relaks na zdrowie Babci i Dziadka

O tym, że odpoczynek jest ważny w każdym wieku, chyba nikomu nie trzeba mówić. To naturalna potrzeba organizmu, którą można przekuć w chwilę dla siebie – chwilę odprężenia, która korzystnie wpłynie na zdrowie i urodę! Co proponujemy? Relaks w grocie solnej – jest to metoda zastosowania soli morskiej z Morza Martwego w celach rehabilitacyjnych oraz relaksacyjnych. Korzystanie z dobroczynnego działania soli i jodu znacząco redukuje stres, pogłębia oddychanie, a także opóźnia procesy starzenia się skóry.

#5 Masaże relaksacyjne dla Dziadków

Polecamy także klasyczną formę odprężenia. Masaż relaksacyjny, który wykonuje się w celach leczniczych i profilaktycznych, to świetny pomysł na prezent zarówno dla Babci, jak i dla Dziadka. Odpowiednio dobrane przez terapeutów techniki są naturalnym źródłem szybkiego powrotu do zdrowia i utrzymania organizmu w dobrej kondycji. Babci z całą pewnością przypadną do gustu również zabiegi z aromatycznymi dodatkami – masaż czekoladowy oraz masaż miodem. Dziadek natomiast na pewno będzie zadowolony z masażu tequilą, który ma właściwości rozgrzewające i skutecznie rozluźnia napięte mięśnie.

#6 Ruch to zdrowie!

To prawda, dlatego tak często widujemy w parkach spacerujących seniorów. Codzienna aktywność jest potrzebna do właściwego funkcjonowania organizmu i utrzymania odporności. A gdyby tak zabrać Babcię i Dziadka na bardziej energetyczny spacer? Marsz z kijkami intensywnie angażuje mięśnie całego ciała i korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia, przede wszystkim poprzez usprawnianie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Ponieważ istotą tego sportu jest prawidłowa technika i odpowiednie dobranie kijków, przed rozpoczęciem samodzielnych treningów warto skonsultować się z profesjonalnym trenerem i odbyć z nim kilka przechadzek. Nordic walking dla dwojga to nasza propozycja aktywnego prezentu z okazji Dnia Babci i Dziadka! A dla Dziadków, którzy kochają zwierzęta... polecamy voucher na spacer z Alpaką.

To tylko kilka naszych pomysłów. Więcej inspiracji znajdziecie w zakładce z prezentami dla Babci i Dziadka, a wśród nich przeżycia kreatywne, relaksacyjne, kulinarno-degustacyjne, aktywne i sportowe, z adrenaliną i inne prezenty, które spełniają marzenia!

Ocena artykułu: 4.5/5(2 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2016-01-18

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.