o prezentach

Promocja! Tylko we wrześniu podwajamy liczbę punktów za zakupy w Klubie Marzycieli. Zarejestruj się, a za każde wydane 100zł otrzymasz 20zł na kolejne zakupy! Zasady promocji zobacz>>

Jakie są najczęściej kupowane prezenty na święta?

Ocena artykułu: 5/5(3 opinie)
Data aktualizacji: 2023-04-20

Święta Bożego Narodzenia to czas w roku, kiedy większość ludzi wymienia się prezentami z przyjaciółmi i rodziną. Jakie są najpopularniejsze prezenty, które są wręczane podczas świąt?

Święta Bożego Narodzenia — czas obdarowywania i radości

Boże Narodzenie to czas obdarowywania i ta tradycja jest obchodzona w krajach na całym świecie. W Wigilię pod choinką umieszczane są prezenty, które w zależności od regionu przynoszą różne postacie. W niektórych miejscach jest to anioł, w innych dziecko lub Święty Mikołaj. Uważa się, że akt dawania prezentów symbolizuje dary złożone Jezusowi przez Trzech Mędrców.

Jest to również sposób na pokazanie bliskim, jak bardzo są doceniani. Dając prezenty, wyrażamy nadzieję, że obdarowana osoba będzie miała przed sobą szczęśliwy i pomyślny rok. Święta Bożego Narodzenia to czas dla rodziny, przyjaciół i świętowania wszystkiego, za co mamy być wdzięczni. więc wyciągnij swój najlepszy papier do pakowania i przygotuj się do świętowania!

Chociaż tradycja dawania prezentów w Wigilię jest w Polsce stosunkowo młoda, to jednak od wieków stanowi część krajowych obchodów Bożego Narodzenia. Zwyczaj ten został zapoczątkowany w XIII wieku, choć nie przyjął się wszędzie. Początkowo prezent świąteczny to było coś, co możni dawali swojej służbie, jako bonus i swoiste docenienie za ich ciężką pracę. Świąteczne prezenty, jakie znamy dzisiaj to już bardziej nowoczesne zjawisko.

Dziś tradycja dawania prezentów jest ważną częścią polskich obchodów Bożego Narodzenia, a dzieci co roku z niecierpliwością czekają na prezenty w Wigilię. Zresztą nie czekają tylko dzieci! Przecież każdy w głębi ducha chciałby dostać swój wymarzony prezent.

Jak wybrać prezenty świąteczne?

Święta Bożego Narodzenia to ten czas, w roku, w którym najbliżsi sobie ludzie, spotykają się, by razem ze sobą być i cieszyć się wspólnym czasem. To czas, kiedy okazujemy sobie wzajemnie wdzięczność poprzez prezenty. Jednak przy tak wielu osobach, którym trzeba kupić prezent, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealne prezenty świąteczne.

Relacje

Święta to czas dawania, a nie ma lepszego sposobu na pokazanie naszym bliskim, jak bardzo nam zależy, niż podarowanie im przemyślanego prezentu. Jednak znalezienie idealnego prezentu może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy pewni, co chciałaby dostać osoba obdarowana. Jednym z ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest relacja między Tobą a osobą, której kupujesz prezent. Jeśli są to bliscy przyjaciele lub rodzina, możesz mieć już dobre pojęcie o zainteresowaniach i guście tej osoby.

Jeśli jednak kupujesz prezent dla kogoś, kogo nie znasz dobrze, ważne jest, abyś poświęcił więcej uwagi na wybór prezentu, który zostanie doceniony. Przemyślane prezenty świadczą o tym, że poświęciliśmy czas na zastanowienie się, co sprawi radość obdarowanej osobie, i często są najbardziej cenionymi prezentami.

Zainteresowania

Święta to czas dawania, a znalezienie idealnego prezentu może być wyzwaniem. Jednym ze sposobów na zawężenie wyboru jest zastanowienie się nad zainteresowaniami osoby, dla której kupujesz prezent. Jeśli uwielbia ona gotować, nowa książka kucharska lub gadżet kuchenny będą świetnym rozwiązaniem. Jeśli natomiast bardziej lubi ogrodnictwo, nowa roślina lub narzędzie ogrodnicze będą wspaniałym prezentem.

Niezależnie od tego, jakie jest ich hobby, poświęcenie czasu na znalezienie prezentu, który będzie zgodny z ich zainteresowaniami, z pewnością zaowocuje uśmiechem w świąteczny poranek. W tym sezonie świątecznym nie zapomnij wyjść poza tradycyjne, schematyczne myślenie i zastanów się, co naprawdę sprawi radość osobom w Twoim życiu.

Jeśli ktoś szuka ekstremalnych przeżyć to idealny prezent może oznaczać zafundowanie komuś skoku ze spadochronem. Poświęcenie czasu na rozważenie hobby drugiej osoby pomoże Ci wybrać prezent świąteczny, który z pewnością pokocha.

Oryginalność

Zakupy prezentów świątecznych, które są zarówno wyjątkowe, jak i znaczące, mogą być trudne. Jednak poświęcenie czasu na znalezienie idealnego prezentu pokaże Twoim bliskim, jak bardzo Ci zależy.

Może być trudno wymyślić pomysły na prezenty świąteczne, które są zarówno oryginalne, jak i znaczące. Istnieje jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać, które mogą ułatwić ten proces. Po pierwsze, pomyśl o zainteresowaniach i hobby odbiorcy. Co lubi robić w wolnym czasie? Oryginalny prezent to nie tylko przedmiot. W końcu najlepszy prezent to taki, który budzi emocje. Świąteczny upominek to z powodzeniem może być też ofiarowanie komuś niesamowitego przeżycia.

Dopasowanie do osobowości

Zastanawiając się nad tym, jaki prezent podarować komuś, warto wziąć pod uwagę jego osobowość. Na przykład osoba kreatywna i ekspresyjna może docenić ręcznie robione przedmioty lub dzieła sztuki, podczas gdy osoba praktyczna i przyziemna może preferować przedmioty użyteczne, które można wykorzystać na co dzień. Poświęcając czas na zastanowienie się nad osobowością odbiorcy, możesz mieć pewność, że twój prezent zostanie dobrze przyjęty i doceniony.

Ktoś, kto marzy o tym, by przeżyć coś nowego, może chcieć za to, by ofiarować mu coś, co pomoże mu przełamać swój strach, poznać własne granice i przekroczyć je. Oryginalny prezent to w końcu taki, o którym pamięta się do końca życia.

Poświęcając czas na rozważenie osobowości odbiorcy, możesz mieć pewność, że Twój świąteczny prezent zostanie dobrze przyjęty i doceniony.

Gusta

Święta to czas, kiedy poprzez prezenty wyrażamy swoją miłość do innych. Ale co im dajemy? Coś, czego potrzebują? Coś, czego pragną? A może coś, co naszym zdaniem jest fajne? Najlepsze prezenty to takie, które uwzględniają gust drugiej osoby. Weź pod uwagę ich zainteresowania, ich styl i ich osobowość

Opakowanie ma znaczenie

W dzisiejszym świecie zrównoważony rozwój jest ważniejszy niż kiedykolwiek, a to oznacza znalezienie sposobów na zmniejszenie naszego wpływu na środowisko. Jednym z łatwych sposobów na to jest wybór prezentów w ekologicznych opakowaniach. Szukaj materiałów nadających się do recyklingu, takich jak karton czy szkło, lub zdecyduj się na opcje wielokrotnego użytku, takie jak materiałowe torby lub kosze. Możesz również uniknąć nadmiernego pakowania, wybierając przedmioty w minimalnych opakowaniach lub takie, które mogą być zapakowane w papier z recyklingu.

Możesz też zdecydować się na prezenty świąteczne w formie wirtualnej — najczęściej kupowane prezenty na święta to obecnie nie bez powodu elektroniczne, wygodne do użycia vouchery.

Forma prezentu

Jedną z głównych rzeczy do rozważenia przy zakupie prezentu świątecznego jest forma, jaką przyjmie prezent. Czy będzie to coś, co może być użyte i cieszyć się natychmiast, czy też będzie wymagało najpierw złożenia? A może to prezent, który wymaga czasu? Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że ma się więcej czasu, ale przecież nigdy nie wiadomo co planuje dla siebie ktoś inny. Dlatego warto dawać prezenty związane z przeżyciami czy wyprawami, które można spersonalizować i dostosować do własnego grafiku. Tak jak nasze vouchery.

Najczęściej kupowane prezenty na święta

Gdy zbliżają się święta, wielu z nas zaczyna zastanawiać się, jakie prezenty podarować swoim bliskim. Choć wybór idealnego prezentu może być trudny, Katalog Marzeń ułatwia go dzięki zestawowi najpopularniejszych prezentów świątecznych! Wśród wszystkich tych przeżyć z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla każdego członka rodziny. W ten sposób Święta Bożego Narodzenia będą naprawdę wyjątkowe. Poznaj najczęściej kupowane prezenty dla każdego!

Dla mamy

Fajne prezenty dla mamy to dla wielu jest naprawdę duże wyzwanie. W końcu prezent na święta jest czymś naprawdę wyjątkowym. Wyjątkową kobietą jest też mama, więc trzeba jej dać to, co najlepsze pod choinkę i nie szukać na ostatnią chwilę.

W tym roku podaruj swojej mamie idealny prezent w postaci dnia w SPA. Dzięki temu pakietowi będzie mogła skorzystać z usług jednego z naszych partnerów i poddać się zabiegom relaksacyjnym, które są idealnie dopasowane do jej potrzeb! Pakiet ten obejmuje szereg specjalnie dobranych zabiegów, które można zrealizować w dowolnej z placówce naszych partnerów w Polsce. Bez względu na to, czy mama chce się zrelaksować i odmłodzić, czy po prostu potrzebuje trochę czasu dla siebie, będzie mogła cieszyć się pełnym popołudniowym relaksem. A dzięki możliwości realizacji prezentu w ciągu 12 miesięcy, może ona wybrać idealny moment na dzień spa. Podaruj jej więc w tym roku prezent w postaci relaksu i daj znać, jak bardzo Ci zależy.

Sesja floatingu to wspaniały prezent dla każdej mamy, która potrzebuje się zrelaksować i odstresować. W zbiorniku do unoszenia się na wodzie mama będzie nieważka i wolna od zewnętrznych bodźców, co pozwoli jej skupić się na własnych myślach i uczuciach. Doświadczenie to jest często opisywane jako podobne do medytacji i może pomóc zmniejszyć niepokój, poprawić sen i zwiększyć kreatywność. Ponadto korzyści zdrowotne płynące z unoszenia się na wodzie są dobrze udokumentowane i obejmują ulgę w bólu, obniżenie ciśnienia krwi i poprawę krążenia. Niezależnie od tego, czy Twoja mama boryka się z gorączkowym trybem życia, czy z chronicznym bólem, bon upominkowy na sesję terapii unoszenia się na wodzie z pewnością przyniesie jej tak potrzebną ulgę.

Dla taty

Tata to człowiek, na którym zawsze można polegać. To osoba, którą chcesz obdarować czymś naprawdę wyjątkowym - tak, by tata mógł znowu poczuć magię świąt i cieszyć się jak dziecko. Do najczęściej kupowanych prezentów dla taty zalicza się symulator lotu samolotem.

Symulator lotu to świetny prezent dla taty! To doskonały sposób, by zapewnić mu niezapomniane przeżycia, które będzie zawsze pamiętał. Z profesjonalnym instruktorem u boku tata poczuje się jak prawdziwy pilot, gdy przejmie kontrolę nad samolotem. Będzie mógł wybrać jedną z wielu różnych symulacji, z których każda będzie miała swoje własne, niepowtarzalne wyzwania. A co najlepsze, będzie się przy tym świetnie bawił!

Lot szybowcem to kolejny, idealny prezent dla taty - to przeżycie, którego nigdy nie zapomni! Twój voucher obejmuje lot z wykwalifikowanym pilotem oraz krótkie szkolenie, które pomoże mu zrozumieć zasady lotu szybowcem. Będzie mógł podziwiać wspaniałe widoki z wysokości kilkuset metrów i jest to świetny sposób na oderwanie się od codziennej harówki. Wybierz miejsce, które Twoim zdaniem go zainteresuje i podaruj mu prezent w postaci lotu!

od 149 zł od 134 zł
od 199 zł od 179 zł

Dla żony

Święta Bożego Narodzenia to czas sprawiania radości tym, których się najbardziej kocha. Jednak co kupić żonie? Książka? Słodycze? Czekoladki? To wszystko wydaje ci się banalne, prawda? Najlepsze prezenty to te, oryginalne i takie, które wywołają mnóstwo radości. Jakie są najczęściej kupowane prezenty dla żony w naszym Katalogu?

Czy twoja żona jest wielbicielką czekolady? Jeśli nie kocha niczego bardziej niż pysznej tabliczki czekolady, to dlaczego nie podarować jej najwspanialszego czekoladowego doświadczenia w postaci masażu czekoladowego? Masaż czekoladowy to doskonały sposób, aby oddać się swojemu ulubionemu smakołykowi, a jednocześnie skorzystać z wielu korzyści, jakie oferuje masaż. Podczas masażu czekoladowego zostanie pokryta płynną czekoladą, a następnie cała będzie masowana. Masaż pomoże rozluźnić mięśnie i złagodzić napięcie lub stres, który może odczuwać. Po masażu będzie mogła cieszyć się czasem relaksu w wyjątkowej atmosferze. Masaż czekoladowy to doskonały sposób na rozpieszczenie bliskiej osoby, która z pewnością doceni troskę, jaka kryje się za tak wyjątkowym prezentem.

Antyoksydanty zawarte w czekoladzie pomagają chronić skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Ponadto kwasy tłuszczowe zawarte w czekoladzie pomagają zatrzymywać wilgoć, dzięki czemu skóra jest nawilżona i nie przesusza się. Nie zapominajmy też o uwalniających endorfiny właściwościach czekolady - masaż z użyciem tego pysznego zapachu z pewnością sprawi, że żona poczuje się zrelaksowana i szczęśliwa.

A może chcesz dostarczyć ukochanej żonie bardziej ekstremalne emocje? Chcesz, by poczuła się wolna jak ptak - niczym nieskrępowana i pełna prawdziwej radości życia?

Dla każdego, kto kocha uczucie wolności, jakie daje latanie, lot swobodny w aerotunelu jest doskonałym prezentem. Nie ma nic lepszego niż uczucie opadania z dużą prędkością, z wiatrem pędzącym obok. Jest to doświadczenie, które z pewnością wywoła silne emocje i stworzy trwałe wspomnienia.

Zakup vouchera na lot w AEROTUNELU to idealny prezent dla Twojej żony! Będzie mogła wybrać pomiędzy 3 a 6 minutami spędzonymi w tunelu aerodynamicznym, a w zestawie znajduje się specjalny kombinezon, aby zapewnić jej komfort przez cały czas. Doświadczony instruktor pomoże jej we wszystkim, czego będzie potrzebować i zapewni bezpieczeństwo. Voucher może zostać zrealizowany w dowolnym momencie w ciągu najbliższych 12 miesięcy, więc może go wykorzystać, kiedy tylko będzie to dla niej wygodne. Jest to wspaniały prezent, który na pewno spodoba się jej i zostanie doceniony.

Dla męża

Boże Narodzenie to szczególny czas. Przy wigilijnym stole w końcu można być razem wspólnie spędzać czas i cieszyć się swoją obecnością. To też czas na prezenty! Kupowane prezenty na święta na ostatnią chwilę mogą nie być najlepszą niespodzianką. Warto więc poświęcić trochę czasu, by pobawić się w świętego Mikołaja i oferować mężowi takie prezenty, które sprawią, że zapamięta te chwile na zawsze. A jakie są najczęściej kupowane prezenty na święta w naszym Katalogu?

Szukasz prezentu dla najważniejszego mężczyzny w swoim życiu? Dlaczego nie podarować mu daru prędkości w postaci vouchera na jazdę Lamborghini Gallardo? Voucher ten uprawnia posiadacza do ekscytujących przeżyć za kierownicą jednego z najbardziej kultowych supersamochodów świata. Gallardo o mocy 520 koni mechanicznych z pewnością sprawi, że jego serce zacznie bić o wiele mocniej. A dzięki sekwencyjnej skrzyni biegów będzie mógł w pełni wykorzystać jego osiągi. Bez względu na to, czy jest on entuzjastą samochodów, czy też po prostu uwielbia dobry dreszczyk emocji, ten voucher z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. W końcu prezenty na święta powinny budzić radość i ogrom pozytywnych emocji. Z tymi właśnie odczuciami powinno kojarzyć się Boże Narodzenie. Uważasz, że motoryzacja to nie jest to, co kręci Twojego męża? W takim razie przejrzyj inne nasze najczęściej kupowane prezenty na święta. W końcu Boże Narodzenie jest tylko raz w roku, a prezent na święta naprawdę musi być czymś wyjątkowym.

W ostatnich latach jet surfing stał się nowym, popularnym sportem w Polsce. Jeśli twój mąż szuka nowego, ekscytującego sposobu spędzania wolnego czasu, to jet surfing jest idealnym zajęciem. Może on surfować po wodzie na elektrycznie napędzanej desce, leżąc, na kolanach lub stojąc, w zależności od poziomu swoich umiejętności. Bez fal i wiatru, jet surfing to wspaniała forma rozrywki, która na pewno mu się spodoba.

Sprawdź nasze propozycje prezentów na Święta Bożego Narodzenia:

  1. Prezent dla pary na święta
  2. Prezent dla przyjaciółki na święta
  3. Prezent dla rodziców na święta
  4. Prezent dla chłopaka na święta

Ocena artykułu: 5/5(3 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Sport od zawsze stanowił część mojego życia, zarówno jako osoba aktywna, jak i kibic. Od dobrych kilku lat naprawdę dużo radości sprawia mi trekking górski. Wolny czas chętnie spędzam w gronie znajomych albo zagłębiając się w różne tematy jak geopolityka, inwestycje czy po prostu interesujące informacje ze świata :)

Data publikacji: 2022-11-02

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!