o prezentach

Jak napisać list do świętego Mikołaja?

Ocena artykułu: 4.9/5(7 opinii )
Data aktualizacji: 2023-01-24

Czy pamiętasz jeszcze, jak pisało się list do świętego Mikołaja? Tę dziecięcą radość i ekscytację, gdy wszystkie marzenia zostały już przelane na papier? A jak u Ciebie wyglądało wysyłanie listów do świętego? Czy przygotowaną kopertę zostawiałeś na widoku, by sam adresat go znalazł, czy może wysyłałeś pocztą? A jeśli pocztą, to na Biegun Północny czy do Laponii? Kiedyś te pytania nie zastanawiały tak jak dziś, bo w końcu, listy trafiały tam, gdzie powinny za sprawą „magii świąt”. A gdybyśmy naprawdę chcieli wysłać list do Mikołaja, jak to zrobić? Otóż my wiemy… i powiemy!

Jak powinien wyglądać list do świętego Mikołaja?

Jak wszyscy dobrze wiemy, św. Mikołaj ma listę grzecznych i niegrzecznych dzieci, dlatego jeśli Twoje sumienie nie jest lekkie jak piórko lepiej nie próbować oszukiwać. Ale, ale! Jesteśmy tylko ludźmi i drobne przewinienia się zdarzają (a takie nie powinny liczyć się w święta), dlatego list śmiało, można zacząć od słów: „Kochany św. Mikołaju, w tym roku byłam naprawdę grzeczny/a…”. Potem wypada to udowodnić, prawda? Dopisz kilka sytuacji z tego roku, w których popisałeś się dobrocią. Mikołaj z pewności weźmie je pod uwagę.

Skoro piszemy list, wypada zapytać co słychać u osoby, do której go adresujemy. Opisz, jak wyglądał Twój rok, ale zapytaj również świętego, co ciekawego działo się u niego.

Po wymianie informacji można przejść do konkretów. Czyli listy wymarzonych prezentów! Nie przejmuj się to żaden wstyd. W końcu po to piszesz list, aby ułatwić pracę Mikołajowi. Sytuacja wygrywająca dla obydwu stron. A więc, jak sformułować listę prezentów? Najlepiej poprosić i wymienić te podarki, o jakich się marzy. Pamiętaj jednak, że kluczowe tutaj jest magiczne słowo „proszę”. Co jest równie ważne? Aby dobrze umotywować swoją prośbę. Napisz, dlaczego akurat ta rzecz to Twoje marzenie. Może kryje się za tym jakaś ciekawa historia?

Adres świętego Mikołaja?

No właśnie, pora na zawsze obalić mit na temat zamieszkania tego siwego jegomościa. Listy do świętego Mikołaja można wysyłać na adres:

Tähtikuja 1

Rovaniemi 96930 Arctic Circle

Laponia

A wszystkiego o tym, skąd naprawdę jest święty Mikołaj i dlaczego mówi się, że z Bieguna Północnego dowiecie się z tego świątecznego artykułu.

Listy do Katalogowego Mikołaja

W tym roku jednak jest jeszcze jeden adres, na który możemy słać listy. Na te święta Katalog Marzeń postanowił zorganizować (nie)mały konkurs bożonarodzeniowy, czyli listy do KM! A o co chodzi? Najlepiej sprawdzić tutaj. A pokrótce: do każdego grudniowego zamówienia dołączamy specjalną papeterię, na której możesz napisać list do nas! Jakie marzenie chciałbyś spełnić? Znajdź w swoim zamówieniu magiczny list i wyślij go do nas, nasze elfy już nie mogą się doczekać. Możesz zainspirować się naszą świąteczną stroną prezentową. 

Przykładowy list do Mikołaja

Gdyby jednak doskwierał Ci chwilowy niedostatek kreatywności, mamy coś specjalnego. Pobierz nasz przykładowy list do świętego Mikołaja i zapisz swoje marzenia, a my życzymy Ci wszystkiego spełnionego!

LINK DO POBRANIA LISTU DO ŚW. MIKOŁAJA

Ocena artykułu: 4.9/5(7 opinii )
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Piotr
2022-02-23
Fantastyczny wpis. Już się nie mogę doczekać świąt :)
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Uwielbiam snuć się po mieście, gubię się w nim z aparatem w ręku, szukając nowych ciekawych miejsc. Kiedy już się odnajduję, to najczęściej w fotelu, czytając a najlepiej pisząc z kubkiem malinowej herbaty obok. Staram się patrzeć na świat z każdej jego perspektywy, ale zawsze z uśmiechem na ustach.

Data publikacji: 2021-12-24

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!