o prezentach

Wydaj min. 150 zł na prezenty i odbierz 100 zł na kolejne zakupy! Szczegóły promocji >>

Jak napisać list do świętego Mikołaja?

Ocena artykułu: 4.9/5(7 opinii )
Data aktualizacji: 2023-09-26

Czy pamiętasz jeszcze, jak pisało się list do świętego Mikołaja? Tę dziecięcą radość i ekscytację, gdy wszystkie marzenia zostały już przelane na papier? A jak u Ciebie wyglądało wysyłanie listów do świętego? Czy przygotowaną kopertę zostawiałeś na widoku, by sam adresat go znalazł, czy może wysyłałeś pocztą? A jeśli pocztą, to na Biegun Północny czy do Laponii?

Kiedyś te pytania nie zastanawiały tak jak dziś, bo w końcu, listy trafiały tam, gdzie powinny za sprawą „magii świąt”. A gdybyśmy naprawdę chcieli wysłać list do Mikołaja, jak to zrobić? Otóż my wiemy… i powiemy!

Dlaczego warto pisać do świętego Mikołaja list?

W jaki sposób święty Mikołaj dokonuje podziału na niegrzeczne i grzeczne dzieci? Tego nie wie nikt. Z pewnością jednak wątpliwości, do której grupy trafimy, nie powinny powstrzymywać nas od wysłania listu. Jesteśmy przekonani, że Mikołaj chciałby dostać list od każdego dziecka.

Z kolei każde dziecko powinno mieć szansę skontaktować się bezpośrednio ze świętym Mikołajem. W końcu świąteczne prezenty to poważna sprawa i czasem jedyna szansa, by dziecko napisało (lub narysowało), o czym marzy.

Jak powinien wyglądać list do świętego Mikołaja?

Jak wszyscy dobrze wiemy, św. Mikołaj ma listę grzecznych i niegrzecznych dzieci, dlatego jeśli Twoje sumienie nie jest lekkie jak piórko lepiej nie próbować oszukiwać. Ale, ale! Jesteśmy tylko ludźmi i drobne przewinienia się zdarzają (a takie nie powinny liczyć się w święta), dlatego list można zacząć od słów:

„Drogi święty Mikołaju, w zeszłym roku byłam naprawdę grzeczny/a…”.

„Kochany święty Mikołaju, od mojego ostatniego listu starał_m się być bardzo grzeczny/a”.

Potem wypada to udowodnić, prawda? Dopisz kilka sytuacji z tego roku, w których popisałeś się dobrocią. Mikołaj z pewności weźmie je pod uwagę.

Skoro piszemy list, wypada zapytać, co słychać u osoby, do której go adresujemy. Opisz, jak wyglądał Twój rok, ale zapytaj również świętego, co ciekawego działo się u niego.

Po wymianie informacji można przejść do konkretów. Czyli listy wymarzonych prezentów! Nie przejmuj się to żaden wstyd. W końcu po to piszesz list, aby ułatwić pracę Mikołajowi. Sytuacja wygrywająca dla obydwu stron. A więc, jak sformułować listę prezentów? Najlepiej poprosić i wymienić te podarki, o jakich się marzy. Pamiętaj jednak, że kluczowe tutaj jest magiczne słowo „proszę”. Co jest równie ważne? Aby dobrze umotywować swoją prośbę. Napisz, dlaczego akurat ta rzecz to Twoje marzenie. Może kryje się za tym jakaś ciekawa historia?

Pomysły na prezenty warto zbierać przez cały rok. Dzięki temu, kiedy już zasiądziemy do pisania listu, będziemy dokładnie wiedzieć, o co prosić. Jeśli zależy Ci, żeby list do świętego Mikołaja napisało dziecko, które jeszcze tego nie potrafi, koniecznie pomóż w sformułowaniu prostych zdań i poproś, żeby maluch narysował wymarzone prezenty. To sprytny sposób na to, by ułatwić Mikołajowi zadanie.

Rzecz jasna, list do świętego Mikołaja musi mieć jeszcze jakieś zakończenie. W tej części należy Mikołajowi podziękować za coroczny trud i życzyć wesołych świąt, które będziesz przecież spędzał z Panią Mikołajową, stadem reniferów i gromadką pracowitych elfów.

Adres świętego Mikołaja?

No właśnie, pora na zawsze obalić mit na temat zamieszkania tego siwego jegomościa. Listy do świętego Mikołaja można wysyłać na adres:

Tähtikuja 1

Rovaniemi 96930 Arctic Circle

Laponia

Kiedy wysłać list do świętego Mikołaja?

Na całym świecie dzieci piszą listy do świętego Mikołaja przed świętami, aby ten miał jeszcze czas stworzyć wymarzone prezenty i przygotować się do podróży przez cały świat. W Polsce dzieci dostają prezenty w Mikołajki, 6 grudnia. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój list dotrze do Mikołaja odpowiednio wcześniej, najpóźniej w połowie listopada.

Jeśli piszesz list z myślą o prezentach, które mają znaleźć się pod choinką, zdecydowanie zwiększysz swoje szanse na otrzymanie tego wymarzonego prezentu, jeśli wyślesz list na początku grudnia. To da Mikołajowi odpowiednio dużo czasu na przygotowania.

Listy do Katalogowego Mikołaja

Jakie marzenie chciałbyś spełnić? Znajdź w swoim zamówieniu magiczny list i wyślij go do nas, nasze elfy już nie mogą się doczekać. Możesz zainspirować się naszą świąteczną stroną prezentową.

W Katalogu Marzeń wierzymy, że najlepsze prezenty to te niematerialne, gwarantujące niezapomniane i niepowtarzalne chwile, najlepiej w towarzystwie bliskich osób. Jeśli nie wiesz, jakie prezenty umieścić w liście do świętego Mikołaja, pozwól, że podrzucimy Ci kilka inspiracji, które sprawdziliśmy dla Ciebie:

Prezenty pełne emocji

Marzysz o tym, by od Mikołaja dostać piękny prezent, który spowoduje szybsze bicie serca? Koniecznie umieść w liście: voucher na strzelnicę, off road 4x4, skok ze spadochronem, lot w tunelu aerodynamicznym. Każdy z nich to gwarancja niesamowitych przeżyć, które rozpalą w Tobie ochotę na więcej.

Prezenty rozpieszczające i wyciszające

Marzysz o chwilach pełnych relaksu? A może kolejny rok ma być tym, w którym wreszcie zadbasz o swój wellbeing? Na liście wymarzonych podarunków umieść: masaż czekoladowy, floating, japoński spacer po lesie. To zabiegi, które Cię zregenerują i dodadzą energię.

od 139 zł
od 109 zł

Smakowite prezenty nie tylko dla łakomczuchów

Marzysz o tym, by kolejny rok był prawdziwą podróżą kulinarną, pełną nowych smaków i aromatów? W Twoim liście do świętego Mikołaja nie może zabraknąć: kolacji w ciemności, warsztatów czekoladowych i niezwykłej kolacji na wysokości (dinner in the sky).

od 69 zł od 62 zł
od 899 zł

Jak ozdobić list do świętego Mikołaja?

Pisanie listów tradycyjnych może być fajną zabawą. Zwłaszcza jeśli wiadomość zawiera listę z wymarzonymi prezentami. W końcu pisząc, mamy nadzieję, że Mikołaj spełni nasze marzenia.

Dlatego też wstępnie wypisany list do świętego mikołaja warto ozdobić, żeby nadać mu szczególnego, świątecznego charakteru. Możesz oczywiście napisać list do świętego Mikołaja na specjalnej bożonarodzeniowej papeterii, ale możesz również popisać się kreatywnością i:

  1. napisać list piórem, używając kolorowego atramentu,

  2. nakleić na marginesie kilka naklejek z motywem świątecznym,

  3. ozdobić list własnoręcznym rysunkiem (np. choinką, reniferem).

W takiej twórczości ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Jesteśmy jednak przekonani, że list z osobistym akcentem rozczuli adresata i zwiększy Twoje szanse na otrzymanie tego wymarzonego prezentu.

Gotowy wzór listu do Mikołaja

Gdyby jednak doskwierał Ci chwilowy niedostatek kreatywności, mamy coś specjalnego. Przygotowaliśmy dla każdego wzór listu do świętego Mikołaja do samodzielnego wypełnienia, na pięknej świątecznej papeterii.

Wystarczy pobrać nasz przykładowy list do świętego Mikołaja, wydrukować go, wypisać listę prezentów i gotowe. Pamiętaj, by nanieść imię dziecka i podpis, by Mikołaj wiedział, kto był nadawcą, a my życzymy Ci wszystkiego spełnionego!

POBIERZ WZÓR LISTU DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Ocena artykułu: 4.9/5(7 opinii )
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Piotr
2022-02-23
Fantastyczny wpis. Już się nie mogę doczekać świąt :)
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Uwielbiam snuć się po mieście, gubię się w nim z aparatem w ręku, szukając nowych ciekawych miejsc. Kiedy już się odnajduję, to najczęściej w fotelu, czytając a najlepiej pisząc z kubkiem malinowej herbaty obok. Staram się patrzeć na świat z każdej jego perspektywy, ale zawsze z uśmiechem na ustach.

Data publikacji: 2021-12-24

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!