o prezentach

7 Pomysłów na Kreatywne Wyzwanie, czyli Rozwojowe Upominki

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Wbrew pozorom wrzesień – jesienne preludium – to czas, kiedy dorośli mają nieco więcej czasu niż w wakacje. Dzieci pilnie uczą się w szkołach i uczęszczają na dodatkowe zajęcia, a my nie musimy wykazywać sporej dawki kreatywności, by zapełnić im dni tak, by nie zjadła ich nuda. Jednak nie warto odkładać własnej kreatywności na bok – lepiej spożytkować pokłady powakacyjnej energii i również podjąć jakieś rozwojowe wyzwanie. Być może będzie to zalążek nowej pasji, a może po prostu uda się zdobyć nowe umiejętności i doświadczyć czegoś, na co wcześniej nie mieliśmy czasu. Do dzieła!

Zrób to sam!

Już od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się zajęcia i kursy, które uczą nie tylko kreatywności, lecz także pewnego rodzaju samodzielności. Podczas nich można zdobyć umiejętności, które z całą pewnością się przydadzą i ucieszą osobę, która je posiądzie, a także pozwolą podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi. Na przykład uczęszczając na kurs decoupage można nauczyć się tej fenomenalnej techniki zdobniczej i sprezentować komuś efektowny upominek w postaci własnoręcznie ozdobionej szkatułki, bransoletki czy… Właściwie nie ma ograniczeń! W sztuce decoupage jedynym ograniczeniem jest pomysłowość autora tych małych arcydzieł, bowiem ani rodzaj przedmiotu, na którym się stosuje tę technikę, ani wielkość przedmiotu nie mają wpływu na jego nietuzinkowy wygląd.

199 zł

Drugim kursem z rodzaju DIY są warsztaty szycia na maszynie. Jeżeli myślicie, że to staroświeckie i że krawiectwo przeszło do lamusa, nawet nie wiecie, jak bardzo się mylicie. Przykładem są niektóre szafiarki czy blogerki modowe, których pasją jest własnoręczne wyposażanie swoich garderób. Własnoręczne dosłownie! Warsztaty krawieckie to kreatywne rozwiązanie dla kobiet, które chcą się wyróżniać, których nie satysfakcjonują kolekcje sieciowych marek i które ubiorem pragną zakomunikować swój charakter i temperament.

Prezenty artystyczne i kreatywne

Innym równie ciekawym doświadczeniem będzie możliwość skomponowania spersonalizowanego zapachu. Czym innym jest flakonik perfum zakupiony w pobliskiej drogerii, a czym innym własna kompozycja nut zapachowych, która jest wręcz niepowtarzalna! Igrając z zapachami należy pamiętać o dozie kreatywności i odpowiednich proporcjach, o których opowiedzą profesjonaliści pasjonujący się perfumami. Możliwość odwiedzenia laboratorium zapachów to nie tylko interesujące przeżycie, lecz także sposób na zamknięcie w wonnej buteleczce zapachów lata i wyrażenie swojej osobowości.

od 249 zł od 224 zł

Zdjęcia potrafi robić każdy – grunt to nie zakryć palcem obiektywu i voilà! Wbrew pozorom świadome robienie zdjęć to nie lada wyzwanie. Liczy się każdy szczegół, a kwestie techniczne niemal w całości decydują o jakości ujęcia. Niezbędna jest również kreatywność i zamiłowanie do wydobywania z prozaicznych scen iskry, która nada zdjęciu niepowtarzalny charakter i wywoła konkretne emocje. Tego wszystkiego można nauczyć się na profesjonalnym kursie fotograficznym, podczas którego rozwinie się umiejętności techniczne i nauczy się korzystać z prostych akcesoriów aparatu. Od tej pory będziesz zatrzymywał niepowtarzalne momenty z chirurgiczną precyzją!

Zawekuj lato!

Ostatnie letnie chwile to nie tylko czas korzystania z jeszcze wakacyjnej aury. Chociaż słońce już trochę mniej przygrzewa, a poranki i wieczory wcale nie są takie ciepłe, gdzieś tam rozpamiętujemy wakacyjne przygody, podróże i… smaki, których udało nam się spróbować podczas letnich wojaży! A gdyby tak zamknąć lato i wszystkie wspomnienia z nim związane w butelce? Kreatywnym rozwiązaniem będzie otworzenie domowej produkcji win i nalewek z tych najbardziej wakacyjnych owoców – winogron, malin, aronii, jabłek i innych. A później degustacja w jesienno-zimowe wieczory! Brzmi smakowicie, prawda? Ale zanim nastąpią te chłodniejsze dni, warto już teraz przygotować swoje kubki smakowe i zabrać je w podróż po smakach, barwach i zapachach winnych trunków z najciekawszych zakamarków świata. Degustacja win połączona z warsztatami z sommelierem to nie tylko pomysł na idealny wieczór we dwoje, lecz także możliwość rozwinięcia wiedzy na temat tego wykwintnego trunku. Jakie korzyści? Oprócz walorów smakowych, gwarancja nabycia umiejętności wyboru tylko dobrych win spośród szerokiej oferty producentów i importerów.

Kursy gotowania i degustacje

Jeżeli podczas wakacyjnych podróży udało nam się skosztować tradycyjnych potraw z różnych krajów i ich specyfika przypadła nam do gustu, warto rozwinąć swoją wiedzę w temacie kulinarnych specjałów. Przydatne w tej kwestii będą wszelkiego rodzaju kursy gotowania, które najczęściej składają się z dwóch dań – teorii i praktyki. Dzięki teoretycznemu wprowadzeniu przyswoimy niezbędną wiedzę z zakresu kultury, także kulinarnej, konkretnego kraju, a praktyka będzie smakowitym uzupełnieniem, a zarazem wspomnieniem lata i być może początkiem nowej pasji, której efekty śmiało będzie można zaprezentować bliskim.

Sięgnij po więcej propozycji na kreatywne kursy i zajęcia rozwojowe. Od Was zależy, gdzie ulokujecie swoją pomysłowość i chęć działania. Powodzenia :)

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2015-10-12

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.