o prezentach
Codziennie nowe GORRRĄCE wakacyjne oferty zobacz >>

O czym marzą Polacy? Podsumowanie akcji #MaratonMarzeń

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2024-02-13

O czym marzą Polacy? Co na co dzień chodzi im po głowie? Jakie pragnienia skrywają w sobie każdego dnia? Zawodowo zajmujemy się spełnianiem marzeń. Chcemy wiedzieć, o czym marzysz. Tylko wtedy możemy pomóc Ci spełnić Twoje marzenie! Zapytaliśmy wszystkich Marzycieli w Polsce o ich największe pragnienia. Tak powstał Maraton Marzeń — akcja, która wspiera spełnianie marzeń. Dziś jesteśmy już po realizacji pierwszej edycji Maratonu, czas na krótkie podsumowanie. Dowiedz się, o czym marzą najwięksi Marzyciele w Polsce i zainspiruj się do spełniania własnych marzeń! 

Biegiem po marzenia, czyli Maraton Marzeń

Maraton Marzeń to akcja, którą ogłosiliśmy z okazji obchodów naszych 10. urodzin. Chcieliśmy przekazać 10 000 złotych wybranej osobie na realizację jej największego marzenia. Do udziału zgłosiło się ponad 400 osób! Wybraliśmy jedenastu finalistów, którzy przez 42 dni współpracowali z Mentorami, doświadczonymi w danej dziedzinie ekspertami. Wybór nie był łatwy, bo wszystkie zgłoszenia były absolutnie wyjątkowe. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, o czym marzą najwięksi Marzyciele z całej Polski. Zobacz, jakie są najpopularniejsze marzenia Polaków!

Kto zgłosił swoje marzenie do Maratonu Marzeń?

Do pierwszej edycji Maratonu Marzeń swoje projekty zgłosiło ponad 400 osób! 390 zgłoszeń zostało wypełnionych prawidłowo. W tym roku Maraton absolutnie zdominowały kobiety. Reprezentacja płci pięknej to aż 82% wszystkich zgłoszeń! Panowie, zdecydowanie wzywamy do aktywnego spełniania marzeń! :)

O czym marzą mężczyźni i kobiety w Polsce?

Najwięcej zgłoszonych do Maratonu marzeń było związanych z podróżami. Wśród naszych marzycielskich Maratończyków znalazło się też wielu pisarzy aspirujących do wydania własnej książki. Zaraz za nimi pod względem liczby zgłoszeń uplasowały się osoby, które marzą o rozwoju osobistym. W propozycjach pojawiły się nawet kursy, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy! Kilkadziesiąt osób planuje założyć swój własny biznes, wiele marzeń wiąże się z bieganiem. Wielu mężczyznom i kobietom marzy się wspinaczka na wysokie szczyty na całym świecie, równie wiele osób pragnie skoczyć ze spadochronem. Kategoria inne jest bardzo liczna, wiemy — wszystkie pojedyncze marzenia wymagałyby stworzenia kolejnego artykułu :)

Chcę zwiedzić cały świat!

Podróże małe i duże, krótkie i dłuższe, zwykłe i dziwniejsze. Jedna trzecia wszystkich zgłoszeń nawiązywała do podróży! Nasi podróżnicy marzą o wyjazdach typowo wypoczynkowych: wakacjach pod balijskimi palmami, zwiedzeniu USA czy wycieczce na Malediwy. Niektórzy już zaczęli układać w głowie plan podróży w konkretnym celu, na przykład zobaczenia wyścigów Formuły 1. Inni chcą zorganizować absolutnie nietypowe podróże, między innymi odwiedzać polskie miasta o dziwnych nazwach lub przemierzyć Hiszpanię na… monocyklu!

Jak wydać własną książkę?

Można na przykład zgłosić się do Maratonu Marzeń! O czym chcesz napisać książkę? A może jest już praktycznie skończona i tylko czeka na wydanie? Osoby zgłaszające swoje książkowe projekty do Maratonu Marzeń piszą o wszystkim, jeden temat ciekawszy od drugiego. Niektórzy marzą o wydaniu tomiku wierszy, inni chcą wydać reportaż z dalekich podróży. A może Ty marzysz o wydaniu powieści dla dzieci lub książki kucharskiej? Nie chowaj swojego talentu w szufladzie! 

Marzę o zdobywaniu nowych umiejętności

Często powtarzamy, że nigdy nie jest za późno na marzenia, miłość i… naukę! Polscy Marzyciele chcą się kształcić i rozwijać. Wśród zgłoszeń pojawiły się wnioski o pomoc w finansowaniu kursu fotograficznego, językowego, ale też całkiem szalone pomysły (popieramy!) o realizacji kursu na skoczka spadochronowego i kurs nurka spawacza! Niektórzy pragną zostać pilotem czy biegłym sądowym albo po prostu… zdać egzamin na prawo jazdy. Jak widzisz, do Maratonu Marzeń można zgłosić dosłownie każde marzenie!

Nagroda główna w Maratonie Marzeń wyniosła 10 000 złotych! Zwycięzca wybrany podczas wspólnego głosowania Mentorów, Katalogu Marzeń oraz publiczności może przeznaczyć je na dowolny cel.

Chcę założyć firmę!

Założenie własnego biznesu samodzielnie nie jest wcale tak prostym zadaniem. Kiedy ma się już pomysł, przyda się każde wsparcie. Nie tylko finansowe, ale też mentorskie. Dlatego do Maratonu Marzeń zgłosiły się osoby z różnymi pomysłami biznesowymi: od promocji rękodzieła, przez organizację warsztatów motywujących, po otwarcie przedszkola. Każdy pomysł jest warty pokazania światu. O swoje marzenia walczyli aspirujące wedding planerki, fryzjerki i fizjoterapeuci. Pojawiły się też pomysły związane z prowadzeniem własnego studia nagrań i przygotowywanie pokazów iluzji!

Inwestycja w hobby to zawsze dobra inwestycja

Niektóre zainteresowania można realizować zupełnie za darmo. Inne wymagają mniejszych lub większych inwestycji. Co Ty lubisz robić w wolnym czasie? Czy wymaga to dużych nakładów finansowych? Nasi Marzyciele walczyli o wygrane marzenia i zbudowanie własnego samochodu do driftingu czy renowację ukochanego motocykla. Pewna marzycielka zdecydowała się dać sobie szansę na odnowienie swojego ogrodu, którego pielęgnacja jest jej największą pasją. Niektórzy Marzyciele pragną swoje hobby zamienić w pracę i z YouTubera-pasjonata stać się YouTuberem-profesjonalistą, a na swoim kanale recenzować gry!

Do zobaczenia na mecie, czyli sportowe marzenia w Maratonie Marzeń

Nie spodziewaliśmy się, że Polacy są tak zaangażowani w uprawianie sportów! Osiągają absolutnie zaskakujące wyniki, a o ich osiągnięciach mówi się na całym świecie. Udział w maratonach i ultramaratonach wymaga dużych nakładów finansowych, tak samo jak sprzęt niezbędny do zdobywania najwyższych szczytów świata. Ekstremalne wyprawy rowerowe, rajdy konne, żeglowanie wokół Przylądka Dobrej Nadziei... to tylko niektóre ze zgłoszonych do nas projektów. Podpowiadamy, że kilka z nich znalazło się w ścisłym finale! Sprawdź wszystkie 11 finałowych projektów Maratonu Marzeń.

Moje marzenie to pomagać innym

Dobrze wiemy, że radość z dawania jest równie wielka (albo nawet większa) niż z przyjmowania. Tak samo myślą Marzyciele, którzy postanowili powalczyć o nagrodę 10 000 złotych na realizację szczytnego celu. Swoje wsparcie dla innych chcieli okazać wspierając budowę siłowni w domu opieki społecznej czy umeblowanie sali zabaw w szpitalu dziecięcym. Bardzo podobał nam się pomysł posadzenia 1000 drzew i zamontowania 100 budek lęgowych dla ptaków miejskich! Poza granicami Polski Marzyciele chcieli zrealizować misję na Madagaskarze lub zostać wolontariuszem w Afryce.

Co jeszcze może Ci się zamarzyć?

Co tylko chcesz! Wśród zgłoszeń pojawiły się tak niesamowite pomysły jak zakup konia, kolarzówki, otworzenie własnej pasieki czy wyprodukowanie serialu! Jeden z Marzycieli pragnie zjeść kolację z Robertem De Niro. Zgłosili się do nas też muzycy marzący o nagraniu własnej płyty. Marzenia nie znają granic, a Ty jesteś w stanie spełnić każde z nich. Musisz tylko dać sobie szansę! Marzenia jak skok ze spadochronem czy lot balonem, które licznie pojawiły się w zgłoszeniach, są w zasięgu Twojej ręki.

Jak mam spełnić swoje marzenie?

Czynnikiem, który ludzie najczęściej wskazują jako przeszkodę na drodze do spełnionych marzeń, są pieniądze. Przygotowaliśmy specjalny ebook, w którym znajdziesz pomysły na to, skąd wziąć kasę na spełnianie marzeń. Jednak to nie tylko finanse są wyznacznikiem. Spełnione marzenie wymaga dobrego planu, samozaparcia i odwagi, aby czasem prosić o pomoc lub wsparcie. Najlepszą metodą jest potraktowanie marzenia jak projekt: podzielenie go na etapy, zdefiniowanie celu, określenie budżetu i potrzebnych zasobów. Wtedy, krok po kroku, łatwiej jest wygrać wyścig o marzenia! 

Skąd brać siłę do spełniania swoich marzeń? Podcast #NapędzaniMarzeniami

Jeśli chcesz ułatwić sobie nieco drogę do spełnionego marzenia, możesz wziąć udział w corocznej akcji #ChcęToPrzeżyć, zostać testerem naszych atrakcji i spełniać marzenia za darmo. Możesz wziąć udział w innych konkursach, które zaoferują Ci wsparcie finansowe lub mentoringowe! Potężną dawkę inspiracji znajdziesz w podcaście #NapędzaniMarzeniami, w którym szefowa Katalogu Marzeń Joanna Borucka rozmawia z niezwykle ciekawymi osobami. Szczególnie polecamy rozmowę z dr Ewą Jarczewską-Gerc, która mówi o tym, jak utrzymać motywację do realizacji celu i dlaczego warto się zmusić, kiedy nam się nie chce.

Czy mogę zgłosić się do Maratonu Marzeń?

Zorganizowaliśmy Maraton Marzeń, aby uczcić nasze 10. urodziny. Miał to być jednorazowy projekt… ale za bardzo kochamy spełniać Wasze marzenia! Obserwuj na bieżąco nasze media społecznościowe, w szczególności Facebooka i Instagrama. Kiedy ogłosimy zapisy do kolejnej edycji Maratonu Marzeń, dowiesz się jako pierwszy! Jesteśmy przekonani, że autorzy wszystkich zgłoszeń spełnią swoje marzenia! Bo marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia :)

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Brand Manager Dream and Do
Moje największe miłości to podróże, jedzenie i... jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas wspinania.

Data publikacji: 2020-09-09

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!