o prezentach

10 000 zł na realizację marzenia - Finaliści Maratonu Marzeń

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2024-02-13

 W Katalogu Marzeń spełniamy marzenia zawodowo. Chcemy wiedzieć, jakie jest Twoje największe pragnienie, a potem pomóc Ci wcielić je w życie. W tym roku obchodziliśmy nasze 10 urodziny. Chcieliśmy to uczcić i zrobić coś dobrego dla największych Marzycieli! Tak właśnie powstał Maraton Marzeń, w którym do zgarnięcia jest 10 000 złotych na realizację swojego największego marzenia. Konkurs ruszył i momentalnie zgłosiło się do niego ponad 400 osób. O co chodzi w Maratonie Marzeń, kto znalazł się w finałowej 11-stce i najważniejsze... o czym marzą osoby, które zawalczą o główną nagrodę? Za chwilę wszystkiego się dowiesz!

Szansa na sukces, czyli Maraton Marzeń

Od zawsze wierzymy, że dawanie sprawia jeszcze większą radość niż branie. Dlatego z okazji naszych 10. urodzin nie oczekiwaliśmy prezentów. Postanowiliśmy dać je innym! Tak zrodził się Maraton Marzeń. Aby wziąć w nim udział, należało opisać swoje największe marzenie i przesłać do nas zgłoszenie. Otrzymaliśmy aż 400 zgłoszeń! Wszystkie były wspaniałe. Kreatywne, pomysłowe, absolutnie zaskakujące. Mieliśmy wyłonić z nich 10 Marzycieli, którzy powalczą o nagrodę główną - 10 000 złotych na realizację swojego projektu. To trudne zadanie zakończyliśmy z wynikiem 11 Uczestników w finale. W wyborze pomogli nam Mentorzy — osoby, które już osiągnęły znaczące sukcesy w wybranej dziedzinie. Pod ich opieką znajduje się teraz finałowa 11-stka! 

Czy na pewno wiesz, o czym marzysz?

Kiedy ostatnio zastanawiałeś się, o czym tak naprawdę marzysz? Czy wiesz, jakie marzenia już spełniłeś? Często sprawę naszych pragnień odkładamy na dalszy plan, zajmując się pracą, nauką. Wielu z nas ma kłopot z określeniem, co jest jego największym życiowym marzeniem. Chcemy dać Ci inspirację do zdefiniowania swoich pragnień i do walki o nie. Przedstawiamy 11 finalistów Maratonu Marzeń. Marzą o zupełnie różnych rzeczach — ultramaraton, swój własny biznes, działalność charytatywna, artystyczna... Oni odważyli się stanąć do walki o własne marzenie, niech zainspirują do tego też Ciebie!

Sportowy duch marzeń

Do Maratonu Marzeń zgłosiło się wielu sportowców. Od gór, przez biegi, skoki, loty, wyścigi… Do finału zostały wybrane trzy projekty o sportowym charakterze. Każdy z nich jest inny, każdy wyjątkowy i wart spełnienia. Przed Tobą nasi sportowi Marzyciele i ich Mentorzy!

Wspiąć się na szczyt swoich marzeń — Kasia i jej Aconcagua

“Jak tylko zamykam oczy, widzę góry. To tam się uspokajam, wyciszam, tam pozbywam się swoich lęków, tam sięgam po moje marzenia, pozbywam się strachu i uczę cierpliwości.” Tak brzmiał wstęp zgłoszenia Kasi, która marzy o zdobyciu najwyższego szczytu Ameryki Południowej — góry Aconcagua. To kolejny szczyt, który przybliżyłby Kasię do zdobycia upragnionej Korony Ziemi. Stanęła już na szczycie Elbrusa i Mount Blanc! Maraton Marzeń to dla niej nie tylko szansa na zdobycie potrzebnych pieniędzy, ale też współpraca z doświadczoną Miłką Raulin. Najmłodsza Polska z Koroną Ziemi na koncie dzieli się z Kasią swoimi przeżyciami i wspiera ją podczas spotkań, które umożliwił im Maraton Marzeń.

Katarzyna i jej Mentorka w Maratonie Marzeń: Miłka Raulin

Ultramaraton w Australii

Wyobrażasz sobie przebiec trasę autostradą z Warszawy do Gdańska? Nam też ciężko było w to uwierzyć. To ponad 350 kilometrów! Odcinek o podobnej długości, a nawet nieco dłuższy, chce pokonać Patrycja. Jest jedna duża różnica — Patrycja przebiegnie ten odcinek w ramach ultramaratonu w Australii! The Delirious W. E. S. T. Western Endurance Scenic Trail, jak pisze Patrycja, jest jednocześnie piekielnie piękny i piekielnie trudny. Nasza ultramaratonka ma na swoim koncie już wiele fascynujących startów oraz zwycięstw i ogromne szanse na ukończenie jej wymarzonej, australijskiej trasy. Swój sukces chce świętować z siostrą, która mieszka w Australii, przez co widują się bardzo rzadko. W spełnieniu marzenia Patrycję wspiera Marek Wikiera — przedsiębiorca, lider i trener. Jako jedna z zaledwie 47 osób na całym świecie w 2012 roku ukończył bieg 4 Deserts, morderczy cykl ultramaratonów odbywających się na 4 pustyniach (Sahara, Gobi, Atakama i Antarktyda). W takim duecie to marzenie na pewno zostanie zrealizowane!

Patrycja i jej Mentor podczas Maratonu Marzeń: Marek Wikiera

Wielki bieg, Wielki Mur

Krzysztof to niezwykle mocny zawodnik! Po narodzinach ukochanej córeczki zawziął się i rzucił palenie. W obawie przed przyrostem wagi zaczął porządnie trenować. Niestety wypadek uniemożliwił mu wizyty na siłowni, tak zaczęła się jego przygoda z bieganiem. Od kilku kilometrów, przez koronę półmaratonów aż do maratonu. To właśnie jego cel — ponad 42 kilometry i 5164 schodów na Murze Chińskim! Paweł marzy o udziale w The Great Wall Marathon. I wierzymy, że w przyszłym roku nie tylko przebiegnie, ale też wygra ten bieg! W realizacji jego planu wspiera go Paweł Żuk. Wyjątkowy Mentor, który ukończył między innymi bieg o długości… 5000 kilometrów. Paweł już udowodnił, że niemożliwe nie istnieje. Teraz czas na Krzysztofa!

Krzysztof marzy o przebiegnięciu The Great Wall Marathon. Podczas Maratonu Marzeń wspiera go Paweł Żuk

Moje marzenie to pomagać innym

Podzieliliśmy marzenia finalistów Maratonu Marzeń na kategorie, choć tak naprawdę każde z nich jest zupełnie oryginalne i unikalne. Poznałeś już sportowe marzenia trzech Uczestników. Czas na kolejne cztery. Te pomysły są nie tylko spełnieniem marzeń ich autorów. Ich główny cel to pomoc innym. Piękny gest, prawda? Przyjrzyjmy się bliżej tym ideom!

Oglądamy reklamy, czyli spot dla Fundacji DKMS

Konrad mówi, że ma już wszystko — cudowne dzieci, wspaniałą żonę, zdrowie i pracę. Czego ciągle mu mało? Pomagania! Zgłosił się do Maratonu Marzeń, bo chciałby stworzyć i wypromować spot reklamowy dla Fundacji DKMS. Konrad sam jest dawcą szpiku i wie, jak ważne jest, aby o działalności Fundacji dowiedziało się jak najwięcej osób. Dla dawcy to niewielki wysiłek, dla biorcy — uratowane życie. Wielką motywację Konrada jako Mentorka podziela Karolina Adamska-Woźniak. Prezeska Fundacji Mam Marzenie, wolontariuszka o wielkim sercu. Ten projekt jest po prostu skazany na sukces!

Konrad marzy o stworzeniu spotu reklamowego dla Fundacji DKMS. Osiągnąć cel pomoże mu jego Mentorka, Karolina Adamska-Woźniak

Terapia sercem — kołysanka dla porzuconych dzieci

Ania też chce pomagać! W szczególności najmłodszym — dzieciom, które zostały porzucone lub odebrane biologicznym rodzicom. Zwraca uwagę na to, jak ważne jest przytulanie ich, śpiewanie, spędzanie z nimi czasu, szczególnie w pierwszych dniach i tygodniach życia. Ania wyreżyserowała już film „Terapia sercem”, który został doceniony na Festiwalu Filmowym w Cannes! Teraz marzy o nagraniu motywu przewodniego swojego filmu — kołysanki, która ukoi zatroskane myśli każdego dzieciaczka. Chciałaby nagrać ją w kilku językach i podarować ośrodkom, które zajmują się porzuconymi dziećmi w kilku europejskich krajach. W tej podróży pełnej miłości towarzyszy jej Paulina, autorka kołysanki. Mentorem naszych Marzycielek jest Szymon Reich, uczestnik 7. edycji programu Top Model. Spełnia swoje marzenia jako muzyk, znany jako QoQos. Razem z pewnością spełnią marzenie Ani i pomogą wielu potrzebującym dzieciom!

Anna chce pomagać najmłodszym, potrzebującym dzieciom w ramach projektu "Terapia Sercem". Jej Mentorem w Maratonie Marzeń jest Szymon Reich

Kreska&Frez - pracownia stolarska, która robi dobro

Miłość, wspólna pasja… Tak zrodził się piękny projekt Zuzy Habury. Zuza ma wykształcenie pedagogiczne. Jej narzeczony jest informatykiem, ale wspólnie zaangażowali się w magiczną działalność w stolarni. Wspólnie produkują pomoce terapeutyczne z drewna dla dzieci z trudnościami rozwojowymi. Ich wspólnym marzeniem jest rozwijanie swoich stolarskich umiejętności i promowanie stolarstwa. Chcą organizować warsztaty dla dzieci, zachęcające je do zabawy, nauki i pracy. Potrzebują wsparcia finansowego na szkolenia i zdobywanie nowych umiejętności stolarskich oraz pomocy w promowaniu ich przedsięwzięcia. Pod swoje skrzydła jako Mentorka w Maratonie Marzeń wzięła ich Joanna Borucka — szefowa Katalogu Marzeń, doświadczona bizneswoman, inwestorka, urodzona Marzycielka. 

Zuza podczas Maratonu Marzeń współpracuje z Mentorką Joanną Borucką. Marzeniem Zuzy jest rozwinięcie i promocja pracowni stolarskiej, w której chce produkować pomoce terapuetyczne z drewna dla dzieci oraz prowadzić warsztaty stolarskie

Rowerem, kajakiem, pieszo… byle pomóc jak najlepiej!

Jeremiasz to zapalony podróżnik, amator sportu, a przede wszystkim osoba o wielkim sercu. W szczytnym celu chce okrążyć… całą Polskę! Taka wyprawa wymaga pokonania 3500 kilometrów różnymi środkami transportu: rowerem, żaglówką, kajakiem, pieszo. Całą trasę Jeremiasz pokona siłą własnych mięśni i umiejętności. Podczas podróży będzie zbierać środki na cel charytatywny, a przy tym przypomni wszystkim, jak piękna jest Polska. W realizacji poszczególnych etapów projektu Jeremiasza wspiera Tomek Kozłowski — skoczek spadochronowy, pomysłodawca i wykonawca wspaniałych akcji charytatywnych, dzięki którym zebrał setki tysięcy złotych na pomoc potrzebującym. Obecnie pracuje nad projektem Jump for The Planet — skoczy z wysokości 45 kilometrów ze spadochronem! Współpraca Jeremiasza i Tomka zakończy się nie jednym spełnionym marzeniem :)

Jeremiasz pragnie okrążyć całą Polskę o siłach własnych mięśni w szczytnym celu. Jego Mentorem w Maratonie Marzeń jest Tomasz Kozłowski

To marzenie trzeba pokazać światu

Pokonywanie możliwości własnego organizmu w różnych dziedzinach sportu, wielkie serce i chęć niesienia pomocy… Mamy coś jeszcze. Projekty absolutnie wyjątkowe, które bardzo pozytywnie nas zaskoczyły. Zobaczcie, o czym marzy kolejna czwórka naszych Marzycieli z Maratonu Marzeń!

Dalej i zimniej już się nie da, czyli reportaż o Ludziach Syberii

Ponad 20 tysięcy syberyjskich kilometrów, serce zostawione na Syberii i kilka już wydanych reportaży. Katarzyna do dokończenia swojej opowieści o ludziach Syberii potrzebuje jednej podróży do miasta-widma — Workuta to ostatni, obowiązkowy punkt na Jej mapie marzeń. Wszyscy patrzą na Rosję przez pryzmat historii i ustroju, ona chce pisać o ludziach. W dokończeniu niezwykle interesującej powieści o ludziach Syberii, mieszkających do dziś w osadach z reniferami Ewenków, Katarzynę wspiera Jerzy Kruk. Mistrzowski sommelier z wieloma prestiżowymi tytułami, prowadzi własną aktywność pod tytułem 4SensesTV. Wiemy, że marzenie Kasi już niedługo stanie się rzeczywistością!

Karolina pragnie dokończyć swój reportaż o Ludziach Syberii. O swoje marzenia walczy z Mentorem Jerzym Krukiem.

Życie rodzica to nie bajka, zróbmy o tym serial

Agata — dziennikarka, autorka książek i Ania, scenopisarka. Co je łączy? Są mamami kilkuletnich dzieci. Każda z nich dobrze wie, że bycie rodzicem to wspaniała, ale bardzo wymagająca przygoda. Mają dość promowania cukierkoworóżowego obrazu rodzicielstwa w mediach. Chcą wyprodukować serial, który w słodko-gorzkim stylu pozwoli rodzicom zrozumieć, że mają czas na pomyłki, potknięcia, mogą odreagować. Agata i Ania zaczęły już pracować nad swoim pomysłem. W tej opowieści o rzeczach trudnych pomoże im Anna Nagler — producentka z wieloletnim doświadczeniem w HBO Polska, Watchout Studio oraz Netflix. To trio niewątpliwie zawojuje serialowy świat w Polsce!

Agata i Anna współpracują podczas Maratonu Marzeń z Anną Nagler. Wspólnie chcą stworzyć serial o prawdziwych problemach, z jakimi mierzą się rodzice

Z pokolenia na pokolenie, czyli warsztaty wikliniarskie

Dziadek Kasi prowadził zakład wikliniarski na warszawskiej Pradze przez ponad 30 lat. Kasia ma siostrę, która tak samo jak ona kocha rękodzieło. Razem tworzą projekt Siostryplotą, jednak marzą o wyremontowaniu pracowni Dziadka i promowaniu rękodzieła, szczególnie rodzinnej tradycji wikliniarstwa. Ich magiczne ręce i gorące serca potrafią zdziałać prawdziwe wiklinowe (i nie tylko) cuda! Ten oryginalny projekt swoim mentorskim wsparciem również objęła Joanna Borucka. Już ustawiamy się w kolejce na warsztaty wikliniarskie do Kasi i jej siostry!

Kasia marzy o wyremontowaniu wikliniarskiej pracowni jej dziadka. W osiągnięciu sukcesu pomoże jej Mentorka Joanna Borucka

Organizacja i inspiracja, czyli chcę wydać książkę

Karolina to prawdziwie kreatywna dusza. Sama pisze wiersze i może pochwalić się wspaniałą organizacją czasu. Jak pokazać to światu? Tworząc własną książkę! Karolina już rozpoczęła pracę nad książką z autorskimi wierszami w formie kalendarza/organizera, gdzie poza miejscem na notatki, pojawią się wiersze Jej autorstwa na różne okazje. Każdy będzie mógł przerobić je według swoich potrzeb. W realizacji marzenia Karolinie pomaga osobisty Mentor: Piotr Sałata. Piotr jest doświadczonym stylistą i specjalistą w kreowaniu wizerunku. Twórca autorskiej marki Thecadess, prezenter telewizyjny. Chyba nie tylko my wiemy, że już niedługo będzie można kupić autorską książkę Karoliny :)

Karolina jest o krok od wydania autorskiej książki. Spełnić marzenie pomaga jest Mentor w Maratonie Marzeń Piotr Sałata

Obejrzyj wszystkie filmy, w których Uczestnicy Maratonu Marzeń opowiadają o swoich marzeniach!

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia!

Maraton Marzeń to konkurs, w którym wszyscy mogą poczuć się wygranymi. Nie mogliśmy wybrać wszystkich zgłoszeń, ale przesłanie go do nas już było osobistym zwycięstwem każdego Marzyciela! Ponad 400 osób zrobiło pierwszy krok w stronę spełnienia swojego marzenia. 11 z nich jest w grze o 10 000 złotych. Trzymamy kciuki za nich wszystkich, trzymamy też mocno kciuki za Ciebie! Mamy nadzieję, że przykłady 11 Marzycieli oraz ich Mentorów staną się dla Ciebie inspiracją do spełniania własnych marzeń. Więcej o Finalistach i Mentorach przeczytasz na stronie Maratonu Marzeń. Chcesz śledzić losy Uczestników i Mentorów na bieżąco? Zajrzyj na Facebooka Katalogu Marzeń oraz dedykowane wydarzenie Maratonu Marzeń! Bądź na bieżąco i obserwuj drogę Maratończyków do spełnionych marzeń!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Kaśka
2022-05-24
Jakie są warunki udziału?
Monika
2022-05-25
Kaśka, zapraszamy na stronę: maratonmarzen.pl Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje :)
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Brand Manager Dream and Do
Moje największe miłości to podróże, jedzenie i... jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas wspinania.

Data publikacji: 2020-08-04

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!