o prezentach
Wybierz eVoucher i zyskaj 7% rabatu. Wpisz w koszyku kod MAMA7. Promocje łączą się!

Czy Polacy mają marzenia? Zbadaliśmy to!

Ocena artykułu: 5/5(3 opinie)
Data aktualizacji: 2024-02-14

Codziennie spełniamy marzenia Twoje i Twoich bliskich. Chcemy wiedzieć, o czym marzycie - dzięki temu możemy wesprzeć Was w osiąganiu Waszych marzycielskich celów! Przygotowując się do świętowania 11. urodzin, przeprowadziliśmy badanie wśród polskich internautów. Badanie zostało przeprowadzone przez Biostat Sp. z o.o. na grupie 1000 osób metodą CAWI. Zapytaliśmy między innymi - czy mają swoje listy marzeń, co się na nich znajduje, jakie prezenty najchętniej dostają i wręczają. Ich odpowiedzi pomogą również Tobie w wybieraniu prezentów na różne okazje!

Lista marzeń. Pierwszy krok do osiągnięcia celu

Jak mamy spełniać marzenia, skoro nie potrafimy ich zdefiniować? A Ty, czy wiesz, o czym marzysz? Marzenie to projekt. Warto wyznaczyć cel, a potem drogę, która Cię do niego doprowadzi. 40% ankietowanych nie posiada listy swoich marzeń. Argumenty się powtarzają: nie wiem dlaczego, nie mam czasu, jestem realistą. Jednak cel pozbawiony planu pozostaje tylko w sferze naszych marzeń. Stworzyliśmy artykuł, z którego dowiesz się jak stworzyć bucket list i łatwiej spełniać marzenia. Możecie umówić się ze znajomymi, że każdy z Was zrobić swoją listę i udostępni choć jej część reszcie grupy. Dzięki temu przy kolejnej okazji wybieranie prezentu będzie zdecydowanie łatwiejsze!

Największe marzenia Polaków

Najwięcej ankietowanych marzy o podróżach i odkrywaniu świata. To pojemna kategoria, w której mieszczą się zarówno dalekie podróże i krótkie wycieczki po Polsce. Odkrywanie świata to też wycieczki rowerowe, kajakowe wyprawy, jednodniowe wypady za miasto. Jednym z najpopularniejszych marzeń jest stworzenie własnego domu. W czołówce znajduje się skok ze spadochronem i lot balonem! Podziwianie świata z niebiańskiej perspektywy to zawsze dobry pomysł :) Tabela 1: Największe marzenia Polaków

Spełnione marzenie na prezent

Konkretne przeżycia jak skok ze spadochronem, lot balonem, masaż czy dobra kolacja we dwoje to często wskazywane przez respondentów marzenia. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie przyjrzeli się lepiej temu, co uważają respondenci o prezentach w formie przeżyć i voucherach, które można podarować bliskim. W badaniu zadaliśmy kilka pytań o prezenty-przeżycia:

Czy Polacy znają prezenty w formie przeżyć?

Tak! Prawie wszyscy (92,3% badanych) słyszeli o voucherach na przeżycia, które można wręczyć na prezent bliskim. To dobra informacja również dla Ciebie. Wybierając podarunek nie musisz martwić się o to, że idea prezentu w formie przeżycia będzie wymagała dodatkowych wyjaśnień. Warto postawić na nowoczesność i miło zaskoczyć obdarowanego wręczając mu szansę na spełnione marzenie. 

Wśród badanych prezenty w formie przeżyć chce otrzymać 61,3% kobiet oraz 43% mężczyzn w grupie wiekowej 18-34 lat

Dlaczego marzyciele wybierają vouchery na przeżycia na prezent?

Prezent przeżycie jest bardziej atrakcyjny niż materialny

Ponad połowa (56,1%) badanych uważa, że prezent w formie przeżycia jest bardziej atrakcyjny niż prezenty rzeczowe. Oczywiście materialne upominki również sprawiają radość! Szczególnie jeśli są wykonane własnoręcznie lub wybrane z myślą o obdarowanym tak, że idealnie trafiają w jego gust. Zachęcamy jednak, byś podjął próbę podarowania komuś spełnionego marzenia. Wtedy pozytywne emocje się mnożą - satysfakcja, że pomogłeś komuś spełnić marzenie jest niewyobrażalnie wielka! Ponad połowa ankietowanych uważa, że prezent w formie przeżycia jest bardziej atrakcyjny niż prezent materialny (Wykres 1)

Pomysł na prezent dla kogoś, kto ma już wszystko

To bardzo pragmatyczny argument, ale każdy z nas niejednokrotnie mierzył się z tym problemem: co kupić na prezent? Niezależnie od tego, czy obdarowany po prostu wszystko już ma, czy nie znasz zbyt dobrze tej osoby - karta podarunkowa do serwisu prezentowego to sugestia, że chcesz podarować spełnione marzenie. Obdarowany dostaje zaś wybór - i to podkreślają ankietowani w badaniu. Prezenty w formie przeżyć są dobre dla osób, które mają już wszystko i nie wiadomo co innego im kupić (Wykres 2)

Elastyczność i estetyka voucherów

Obdarowany otrzymuje wybór. W przypadku karty podarunkowej może wybrać dowolne marzenie z ponad 6000 możliwości na stronie. Jeśli zdecyduje się na atrakcję wartą więcej niż wynosi wartość karty, wystarczy dopłacić różnicę. Nawet jeśli wręczasz komuś voucher na konkretną atrakcję - na przykład lot balonem - on sam zdecyduje o tym, w jakiej porze roku zrealizuje prezent (tak, balonem można latać również zimą!), wybierze odpowiadającą mu datę. Voucher można również wymienić na inną atrakcję - jesteśmy bardzo elastyczni i klienci to doceniają.

Jednym z najważniejszych czynników podczas wybierania prezentu przez mężczyznę jest jego estetyczny wygląd!

Ekologiczny aspekt voucherów na przeżycia

Elastyczność, estetyka… ekologia. Czy vouchery na przeżycia są ekologiczne? Większość ankietowanych uważa, że tak. Niektórzy mają jeszcze wątpliwości, ale robimy wszystko, żeby uczynić nasze vouchery jak najbardziej przyjaznymi dla środowiska. Pakujemy je w foliopaki 100% z recyklingu, dodajemy do zamówień kwitnące ulotki, wysyłamy paczki raz dziennie. Największy odsetek naszych zamówień ma zupełnie ekologiczną formę - to eVouchery PDF! Taki voucher otrzymujesz na maila od razu po opłaceniu zamówienia i możesz go po prostu przesłać dalej obdarowanej osobie.

Prezenty-przeżycia pomagają wyjść ze strefy komfortu

Spełnianie marzeń wymaga próbowania nowych, nieznanych rzeczy i aktywności. Te niekiedy budzą w nas lekki lęk i powodują niemały stres. Nic dziwnego, kiedy musimy zrobić krok w nieznane. Na tym jednak polega życie - na testowaniu, smakowaniu, próbowaniu. Wręczając komuś voucher na przeżycie, niekoniecznie ekstremalne jak skok ze spadochronem, może voucher na lekcję śpiewu, zachęcasz go do przełamania się i odważnego sięgnięcia po spełnione marzenie. Tak, gdyby nie Ty, wiele osób nie zrobiłoby tego pierwszego kroku samodzielnie! Ponad 80% zgadza się, że Prezenty w formie przeżyć pozwalają wyjść ze strefy komfortu i doświadczyć zupełnie nowych wrażeń (Wykres 3)

Kogo najbardziej ucieszy voucher z Katalogu Marzeń?

Głównie kobiety z przedziału wiekowego 18-34 lata. Zwróć jednak uwagę na to, że zainteresowanie wśród starszych osób jest również bardzo duże! To znaczy, że ze względu na bardzo szeroką ofertę Katalogu Marzeń znajdziesz tu prezent dosłownie dla każdego. Również dla dzieci, ale ich niestety nie mogliśmy zapytać o to w badaniu ze względu na niepełnoletniość :)

Ile warte są marzenia?

Co ciekawe, wartość atrakcji z naszego serwisu jest postrzegana jako wyższa niż rzeczywista. Wiesz, że lot szybowcem został wyceniony na średnio 650 zł? Na naszej stronie znajdziesz go w cenie już od 129 zł! To znaczy, że możesz podarować komuś prezent za mniej… ale warty zdecydowanie więcej. :) Ile według Ciebie jest warty... (Wykres 4)

Wymarzony prezent za 200 złotych

Zapytaliśmy ankietowanych, jaki prezent o wartości około 200 złotych chcieliby otrzymać. Prawie połowa wskazała voucher na przeżycie! Kolejne popularne wskazania to gotówka  i prezent związany z hobby. Jeśli chcesz dać komuś wybór, możesz podarować Gift Voucher. To prezent w formie gotówki, którą można wydać w naszym serwisie na dowolne marzenie. I każda ze stron jest zadowolona! Jaki prezent o wartości około 200 zł chciałby/aby Pan/i otrzymać? (Wykres 5)

Konkurs na pracę naukową o marzeniach

Przeprowadziliśmy własne marzycielskie badanie Polaków. Teraz czas na Ciebie! Jeśli niedługo kończysz studia i zastanawiasz się nad tematem pracy dyplomowej - napisz pracę o marzeniach! Temat jest dowolny, musi być związany z marzeniami. To może być praca inżynierska, licencjacka, magisterska. Do zgarnięcia nawet 5000 złotych! Jeśli sam nie możesz wziąć udziału, daj znać zainteresowanym. Przyjrzymy się marzeniom jeszcze lepiej! Czekamy na Twoje zgłoszenie!

*Badanie przeprowadzone przez Biostat dla KatalogMarzeń.pl, marzec 2021

Ocena artykułu: 5/5(3 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Brand Manager Dream and Do
Moje największe miłości to podróże, jedzenie i... jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas wspinania.

Data publikacji: 2021-07-05

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!