KatalogMarzeń.pl z głową w chmurach!

Data aktualizacji: 2019-07-05

Często piszemy, że lot paralotnią to niezwykła podniebna przygoda i doświadczenie, którego nie da się zapomnieć. Ile w tym prawdy? Cóż, postanowiliśmy sprawdzić osobiście. Wybraliśmy się więc do Wrocławia, gdzie kursy i loty paralotniarskie realizuje nasz Partner Feel&Fly.

Już na wstępie należy zaznaczyć...

Loty odbywają się tylko wtedy gdy pozwalają na to warunki atmosferyczne. Wiatr nie może być zbyt porywisty ani za słaby. Znaczącą rolę odgrywa też zachmurzenie. Paralotniarze zdecydowanie unikają chmur typu cumulonimbus. Na szczęście nam pogoda dopisała i pilot z radością oznajmił, że… Tak, dziś przeżyjecie niezwykłą przygodę na wysokości!

Przyznajemy, adrenalina nieco skoczyła – jednak cały zespół KatalogMarzeń.pl zdecydował się poczuć niczym nieskrępowaną wolność i spędzić czas dosłownie z głową w chmurach.

Ale zanim paralotnia pojawi się na błękicie nieba...

Czy trzeba jakoś specjalnie przygotować się do lotu? Ważne, aby mieć sportowe obuwie – nie tylko ze względów estetycznych – żeby pasowało do kasku i kombinezonu, który jest niezbędny, gdy wczesną jesienią temperatury są już niższe niż latem – lecz także praktycznych.

Należy wiedzieć, że zanim skrzydło paralotni wzbije się w powietrze i pociągnie za sobą pasażerów, trzeba kilka metrów pobiec – nawet jeżeli paralotnia unoszona jest za pomocą wyciągarki. Gotowi? Jazda, jazda, bieg… lecimy! Właśnie takie hasło rozpoczynało każdy lot :)

A wśród chmur…

Były emocje i adrenalina! Zwłaszcza gdy pilot zaproponował dodatkowe akrobacje – były krzyki, oj, były – wszystko udokumentowane na filmikach, które już niebawem będziecie mogli obejrzeć i przekonać się, że paralotnia to niezwykła konstrukcja, a sam lot to naprawdę ciekawe doświadczenie. Teraz musicie nam uwierzyć na słowo, ale gdy to zobaczycie – widoki oglądane z perspektywy paralotniarza są nieziemskie. A jakie wrażenia? Każda z nas czuła co innego, jednak wyjątkowe odczucie przestrzeni, bezpośredni kontakt z powietrzem i obrazy przesuwające się pod stopami jak w kalejdoskopie napawają radością i beztroską. Niezwykłości całemu przeżyciu dodają komunikaty pilota, który co jakiś czas informuje, na jakiej wysokości się znajdujemy, co widać po prawej i po lewej stronie, że tu nad nami leci orzeł, a teraz wpadliśmy w tunel powietrza, który nas wywinduje jeszcze wyżej! Można też usłyszeć ciekawe anegdotki – na przykład o tym, jak to jeden znajomy paralotniarz zrobił sobie wycieczkę i przyleciał paralotnią do Wrocławia na herbatę i tą samą drogą wrócił z powrotem do domu – sprytnie omijając korki i spędzając w chmurach łącznie jakieś osiem godzin.

Prawdą jest, że po wylądowaniu przez długi czas chodzi się uśmiechniętym i szczęśliwym – właśnie tak działa magia realizowania marzeń!

Komu polecamy lot paralotnią? To z całą pewnością będzie doskonały pomysł na prezent dla miłośnika sportów z dozą adrenaliny, poszukiwacza przygód i kolekcjonera niezapomnianych wspomnień. Czyli faktycznie wygląda na to lot paralotnią to niezwykła podniebna przygoda i przeżycie warte zrealizowania. My już się o tym przekonaliśmy – teraz czas na Was!

Data publikacji: 2015-12-28

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.