o prezentach

Relacja z Krakowskiego Pokoju Zagadek Quest for Best

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Daj się zamknąć w tajemniczym pokoju i rozwiąż zagadkę! Odwiedzamy escape room w Krakowie, aby odpowiedzieć na zagadkę - czy udało nam się opuścić pokój przed końcem czasu? Przeczytajcie sami!

Gry escape room pojawiły się na światowym rynku niedawno – około 10 lat temu.

Do Polski trend na tego typu umysłową rozrywkę dotarł z kilkuletnim opóźnieniem, ale od 2014 roku zaobserwować można prawdziwy boom - escape roomy w Polsce powstają jak grzyby po deszczu. Co jest tego przyczyną? Po pierwsze: popyt - ludzi zaczęły już nużyć klasyczne formy spędzania popołudnia w kinie czy kawiarni. Po drugie – nieograniczona wyobraźnia organizatorów takich gier, która jest gwarantem zabawy na wysokim poziomie i zaskoczenia w każdym kolejnym escape roomie, jaki się odwiedziło. Nie dziwi nas więc fakt, że pokoi zagadek jest coraz więcej, a w praktycznie każdym większym mieście mamy do wyboru kilka tematycznych pokoi.

W rozwiązywaniu zagadek w escape roomach liczy się czas - dlatego przy zabawie od czasu do czasu spójrz na zegarek.

Tak zaczeło się to właśnie Quest for Best.

Dlaczego w Krakowie powstał escape room? Odwiedziliśmy inny pokój, daliśmy się oczarować temu niesamowitemu klimatowi gry, w której naprężyć trzeba wszystkie zmysły, a także odkurzyć nieczęsto używane partie mózgu i postanowiliśmy założyć coś swojego. Tak oto powstała nasza firma i nasz lokal oraz pierwszy scenariusz – mówią o swoich początkach Cichociemni.

Escape roomy są interesem dla zdecydowanie nieprzypadkowych ludzi.

Specyfika prowadzonego lokalu wymaga od właściciela emocjonalnego zaangażowania w temat. Przygotowanie koncepcji gry, jej fabuły, utrzymanie spójnego charakteru między klimatem a mechaniką zagadek – to wszystko wymaga nie lada główkowania i każdy, kto ma już to za sobą, ten wie, jak twardy to orzech do zgryzienia. Zebranie materiałów do scenografii i przygotowanie gry to kolejne duże zadanie, ale następująca po tym obserwacja zadowolonych klientów, którzy wychodzą z pokoju z zachwytem na twarzy, jest naprawdę satysfakcjonująca.

W pokojach zagadek na każdym rogu znajdziesz podpowiedzi - bądź więc czujny, a zdołasz rozwiązać zagadkę. :)

Mamy nadzieję, że właśnie takie miejsce udało nam się stworzyć w Quest for Best i serdecznie zapraszamy tych wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zmierzyć się z naszymi zagadkami – szop Rakun czeka, aby umieścić Was w swoim TOP7 :)

Niestety w ofercie Katalogu Marzeń nie ma już escape roomu Quest for Best w Krakowie. Zapraszamy jednak do pokoi zagadek w innych lokalizacjach. Jeżeli jednak szukasz czegoś w centrum Krakowa, polecamy escape room Combinator na ul. Pikarskiej, gdzie znajdziesz kilka klimatycznych zagadek. Życzymy wszystkim nieszablonowych sposobów na rozwiązywanie zagadek i jak najlepszych czasów wyjścia - powodzenia!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2015-12-03

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.