Jakich słów używasz, kiedy marzysz? Porozmawiajmy o Marzycielkach
Już za chwilę Dzień Kobiet. Zamierzasz „świętować”? Zapewne niejednokrotnie obiło Ci się o uszy, że to „żadne” święto i wymysł „słusznie minionej” epoki. Czy wiesz jednak, że Międzynarodowe Święto Kobiet zostało wymyślone, by wspierać panie w walce o równouprawnienie? To idealna wręcz okazja, by porozmawiać o tym, jakim językiem posługujemy się, kiedy opowiadamy na przykład o marzeniach. Porozmawiajmy zatem o Marzycielkach.
Jeśli jesteś z nami od jakiegoś czasu, to z pewnością wiesz, że nie dzielimy marzeń na te „męskie” czy „kobiece”. Dla nas nieważne jest, jakiej jesteś płci, ile masz lat, jakie masz przekonania. Nie ma marzeń zbyt małych ani zbyt śmiałych, a każdy Marzyciel i Marzycielka zasługują na to, by poczuć radość i pełnię życia. Tak samo podchodzimy do języka, który wpływa na to, jak postrzegamy siebie i świat wokół nas oraz nasze marzenia.
spis treści:
- Dlaczego feminatywy tak bardzo namieszały w naszej rzeczywistości?
- Zostań skoczkinią lub spadochroniarką
- Marzycielki rozjeżdżają wraki w Monster Truckach
- Aeronautki spełniają marzenia o lataniu
- Marzycielki celnie trafią w dziesiątki
- Marzycielki opowiadają niezwykłe historie
- Porozmawiajmy o Marzycielkach i mówmy językiem kobiet
Dlaczego feminatywy tak bardzo namieszały w naszej rzeczywistości?
Zapewne znasz już wystąpienie Macieja Makselona z konferencji TEDxKoszalin. Jeśli nie, to koniecznie posłuchaj, jak opowiada on o języku, historii i otwartości na drugiego człowieka. Spróbujmy zatem poszerzyć nieco horyzonty. Prawda jest taka, że słowa, które dziś brzmią nienaturalnie, te „dziwne feminatywy”, przestaną nam przeszkadzać, jeśli po prostu zaczniemy ich używać. Zacznijmy od zaraz.
Zostań skoczkinią lub spadochroniarką
Skok ze spadochronem wymaga odwagi, przełamania lęku i przezwyciężenia naturalnego odruchu. Głos rozsądku podpowiada nam bowiem (całkiem słusznie), że skakanie z wysokości 4000 metrów wymaga ogromnej śmiałości. Niewątpliwie możemy stwierdzić, że jest to marzenie dla osób odważnych, a takich kobiet przecież nie brakuje.
W naszym zespole mamy kilka nieustraszonych skoczkiń. Wśród nich Agę, która ukończyła kurs AFF, czyli szkolenie, które pozwala jej skakać samodzielnie.
Marzycielki rozjeżdżają wraki w Monster Truckach
Wśród Marzycielek nie brakuje tych zafascynowanych motoryzacją, wielbicielek warkotu silnika i dobrej zabawy. Dlatego, jeśli drzemie w Tobie kierowczyni, to zapraszamy do grona kobiet, które uwielbiają jazdę w wersji ekstremalnej.
Aeronautki spełniają marzenia o lataniu
Panie lubią pobujać w obłokach, oczywiście dosłownie. Niczym Amelia Earhart marzą o tym, by być pilotkami i oglądać świat z lotu ptaka. Wsiadają do balonów, szybowców, a nawet odrzutowców i mają z tego tyle samo radości, co inni Marzyciele.
Marzycielki celnie trafią w dziesiątki
Panie chętnie wybierają przygodę na strzelnicy i celnie trafiają w tarcze. Strzelczynie nie boją się sięgać po karabiny i ostrą amunicję. Czują satysfakcję z kolejnych trafień i w kreatywny sposób odreagowują stres.
Marzycielki opowiadają niezwykłe historie
O sukcesach, lekcjach, planach na przyszłość. Gościnnie podcastu „Napędzani Marzeniami” ambitnie podchodzą do życia i marzeń. Zdobywają górskie szczyty, są pisarkami, biegaczkami, kolarkami, reżyserkami, tancerkami, cukierniczkami, wyplataczkami, a nawet wiedźmami. A rozmawia z nimi gospodyni, szefowa Katalogu Marzeń Joanna Zubik-Borucka, również Marzycielka.
Marzycielki inspirują nie tylko kobiety. Jesteśmy przekonani, że każdy spotkał w życiu kobietę, którą podziwia.
Porozmawiajmy o Marzycielkach i mówmy językiem kobiet
Lubimy, kiedy niektóre sfery naszego życia są przewidywalne. Czujemy się w takiej rzeczywistości bezpieczniej. Jednocześnie — jako Marzyciele i Marzycielki — wiemy, że tylko zmiany mogą doprowadzić do realizacji marzeń. Z okazji Dnia Kobiet marzymy o świecie, w którym jest miejsce dla każdego, również w sferze językowej.
Czy masz w swoim życiu kobietę, która Cię inspiruje? Porozmawiajmy o kobietach, które każdego dnia zmieniają nasz świat na lepsze.
Ocena artykułu: 5/5(4 opinie)Data publikacji: 2023-03-01