o prezentach

Jak Zrobić Fajną Relację z Testowania Atrakcji?

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2020-09-21

Zbliża się wydarzenie, które chcesz uchwycić na dłużej? Planujesz wakacje z rodziną i chcesz mieć materiał, który będzie wspominał miłe chwile? Wspólnie z paczką umówiliście się na spontaniczny wyjazd i pragniecie złapać go na filmiku. A może czeka Cię atrakcja, która jest warta uchwycenia?

Już dawno człowiek znalazł sposób na to, aby łapać chwile na dłużej. I mowa tutaj o fotografii oraz filmie, które rozwijają się w dynamicznym tempie! Tak się składa, że o tych dwóch możemy powiedzieć wiele… A precyzyjniej mówiąc, nasi uczestnicy akcji #ChcęToPrzeżyć. Akcję z pewnością już kojarzycie, a jeśli nie to zapraszamy na stronę, gdzie zdradzamy o niej więcej.

Uczestnicy ChcęToPrzeżyć prześcigają się w swojej kreatywności w tworzeniu materiałów. Oglądając ich filmy i zdjęcia z realizacji usług, uśmiech sam pojawia się na twarzy. Ci ludzie po prostu zarażają swoją pozytywną energią! Jeśli chcesz poprawić sobie ciężki, poniedziałkowy poranek i nawet filmiki ze śmiesznymi kotkami nie pomagają – wystarczy, że zerkniesz na naszych Marzycieli w akcji!

W trakcie już III edycji #ChcęToPrzeżyć zebraliśmy wiele materiałów, które mogą być inspiracją do stworzenia fajnej relacji. Podpowiadamy, jak zrobić ciekawą relację i materiał, do którego będziecie chcieli wracać częściej! Oto 5 wskazówek na udaną relację!

#1 Zadbaj o jakość filmów i zdjęć

W dobie cyfryzacji praktycznie każdy z nas posiada sprzęt, którym można nagrać jakościową relację. Aparaty cyfrowe, kamerki sportowe, drony – mamy dostęp do wielu sprzętów, które możemy wykorzystać. Nawet w naszych telefonach komórkowych posiadamy aparaty, dzięki którym możemy złożyć całkiem dobry materiał. Dobry, to znaczy min. w wysokiej rozdzielczości. Przed spakowaniem wszystkich rzeczy na podróż pamiętaj o ustawieniu parametrów w aparacie/telefonie/kamerze, które można zmienić manualnie. Jakość ustawiamy na najwyższą. 

Nagrywać filmy można porównać do roli snajpera. O dobrym ujęciu decyduje precyzja i stabilna pozycja strzelca. Możesz więc wcielić się w rolę strzelca wyborowego, a Twoją bronią będzie aparat. Stabilne ujęcia pozwolą Ci uchwycić więcej, dlatego dbaj o mocny i pewny uchwyt sprzętu nagrywającego. Pomocne mogą okazać się również selfie stick oraz trójnóg, które są przyjazna nawet dla studenckiej kieszeni.

#2 Dodaj trochę gry światłem

Ciekawym elementem w Twojej relacji może okazać się gra światłem. Oczywiście o wiele większym wyzwaniem jest nagranie materiału, w przyciemnionym pomieszczeniu (np. na gokartach indor), czy w miejscu całkowicie bez światła (np. podczas skoku Atrium Dive do specjalnego silosu). Również z tym poradzili sobie uczestnicy ChcęToPrzeżyć, pięknie operując światłem przy jego edycji relacji:

#3 A może scenariusz?

Wiemy, że większość rzeczy nie da się przewidzieć. Możemy jednak zastanowić się, jakie sceny dodatkowe chcemy uchwycić – np. ujęcie z podróży, krótki filmik z przygotowań, time-lapse (film poklatkowy) z zachodu słońca. Może zdecydujesz się na ujęcie miejsca z różnych perspektyw, a może wpadniesz na genialne przedstawienie ludzi, których spotkasz na miejscu?

Idealną inspiracją jest film uczestniczki #ChcęToPrzeżyć, która oprócz świetnej relacji z wakeboardu, dodała coś jeszcze – zresztą, zobaczcie sami:

#4 Pokazuj prawdziwe emocje

Pokazuj na swoich nagraniach prawdziwego siebie. Nie bój się przerażenia, smutku, wielkiej ekscytacji, czy łez. Pamiętaj, że to Twoje nagranie, dlatego powinieneś pokazać tam siebie. Autentyczność! Dzięki niej Twoi znajomi będą zachwyceni Twoim filmem z wyjazdu, czy materiałami z ostatnich wakacji. Otwarcie mów o tym, co czułeś i jak było!

#5 Wybierz odpowiednią muzykę

Muzyka dodaje charakteru każdej relacji. Jedna ożywia akcję, sprawiając, że czekasz z niecierpliwością na kolejną minutę filmu. Inna powoli zwalnia tempo, które wpływa na nasz odbiór i refleksje po obejrzeniu.

Muzyka to kolejny bodziec dla naszych zmysłów, który pomaga w odbiorze. Do filmu warto wybrać muzykę, która pasuje do klimatu, który chcemy przekazać. Do materiału z lotu balonem sprawdzi się rytmiczne, delikatne brzmienie, a do jazdy Lamborghini – mocne brzmienie muzyki z szybkimi przejściami.

Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza! :) Więc próbuj, eksperymentuj, zmieniaj i co najważniejsze – dobrze się przy tym baw!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Kocham góry, a moim największym marzeniem jest zdobycie jednego z ośmiotysięczników. W wolnych chwilach trenuję boks, dużo się ruszam (i równie dużo mówię :p). Poza pracą kocham psy (choć swojego nie mam), memy i wszystko, co związane ze zdrowym trybem życia.

Data publikacji: 2019-06-21

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.