o prezentach

Jak Kreatywnie Spędzić Czas z Dzieckiem?

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2020-09-22

Chyba wszyscy wiemy o tym, że dziecko bardzo szybko się nudzi. Wielki zachwyt nad nową zabawą po kilku minutach staje się znudzeniem. Jako dorośli oczywiście przekonujemy, że ta zabawa jest ciekawa i wyjątkowa, ale robimy to bardzo nieudolnie – w końcu dziecko nie da się łatwo oszukać! Wszyscy wiemy, jak kończy się ten scenariusz: klasycznym pytaniem „pobawimy się w coś innego?”. Właśnie na takie okazje powstał ten artykuł – aby pomóc znaleźć ciekawe aktywności, dzięki którym nasze pociechy mogły się rozwinąć i dobrze spędzić wolny czas.

Zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu

Do klasycznych aktywności na świeżym powietrzu z pewnością należą te, które również pamiętamy z naszego dzieciństwa:

  • zabawa w chowanego,
  • gra w klasy,
  • skakanie przez gumę lub na skakance,
  • puszczanie latawca,
  • piknik w plenerze,
  • oglądanie spadających gwiazd,
  • budowa domku na drzewie,
  • puszczanie wielkich mydlanych baniek.

W prostocie tkwi wielka siła! Dodatkowo te pomysły nie wymagają nakładu finansowego i większość z nich jest darmowa – wystarczą odrobina chęci i trochę wolnego czasu.

Do zabawy w klasy najlepiej zaprosić drugą osobę.

Pomysły na spędzenie czasu w domu

Spędzanie czasu w domu jest o tyle trudniejsze, że każdy kąt jest znany. Odrzucamy więc zabawy w chowanego, czy ciepło-zimno, ponieważ dziecko bez wysiłku znajdzie naszą (nawet najbardziej) przemyślaną kryjówkę. Jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem w naszych czterech ścianach?

Z pomocą przychodzą kolorowanki. Przygotowaliśmy serię kolorowanek gotowych do pobrania. Wystarczy zapisać wybrany obrazek i go wydrukować, a dziecko będzie miało frajdę. Nie ograniczajcie się jedynie do kredek – weźcie w dłonie brokat, plastelinę, krepinę i dajcie ponieść się fantazji. A o tą u dzieci z pewnością nie musimy się martwić. ;) 

Proste gry z wykorzystaniem kartki i długopisu

Rozumiemy, że nie każde dziecko ma w sobie duszę artysty. Dlatego dla tych maluchów, które wolą rywalizację i ćwiczenia lewej półkuli mózgu (tej odpowiedzialnej za matematyczne myślenie, analizę oraz pisanie) proponujemy gry planszowe. W ostatnich latach przeżywają one swój wielki powrót i cieszą się popularnością również wśród dorosłych. Wśród tych klasycznych niezmiennie stawiamy na Monopoly, Scrabble, Wieżę Jenga, czy chińczyka. Jako miłośnicy wszelkich planszówek stworzyliśmy e-booka, w którym znajdziesz 10 pomysłów na gry, do których wystarczy Ci kartka i długopis. Pamiętasz, ile frajdy sprawiało granie w państwa-miasta na ostatniej ławce w szkole? W niektóre gry można grać bez końca, dodatkowo rozwijając logiczne myślenie. Przyjemne łączymy z pożytecznym. :)

Aktywny dzień z dzieckiem dla maluchów

Nie zawsze musimy ograniczać się do zabaw w domu. Czasami warto wyrwać się na miasto i spróbować nowych aktywności. Takie szczególnie polecamy na specjalne okazje – urodziny dziecka, Dzień Dziecka, Boże Narodzenie. W tym czasie dziecko powinno otrzymać nieco więcej uwagi od swoich bliskich, dlatego warto zorganizować jakąś ciekawą atrakcję. Co proponujemy dla najmłodszych dzieci?

Obowiązkowo na liście każdego rodzica powinno pojawić się Centrum Nauki Kopernik. Poprzez zabawę można nauczyć się wiele ciekawych rzeczy z otaczającego nas świata – to idealne miejsce dla odkrywczych maluchów. Kolejną ciekawą atrakcją jest kosmiczna sala zabaw Space Kids. Na tematycznej sali każda zabawa powiązana jest z kosmosem. Atrakcją dla całej rodziny będzie wizyta na Farmie Iluzji w Trojanowie lub wycieczka do papugarni.

Aktywny dzień z dzieckiem dla starszych dzieci

Średnio do 6-8 miesiąca życia dzieci mają wrodzony instynkt do pływania, który jest im znany z życia płodowego. Gdy ta zdolność "pływania" nie zostaje ćwiczona, dzieci odzwyczajają się od wody. Dlatego tak wiele się mówi o wczesnej nauce pływania dla niemowląt i dzieci. Mówi się, że im wcześniej nauczysz swoje dziecko pływać, tym lepiej. Te dzieci, które dobrze czują się w wodzie, możesz zabrać na lekcję nurkowania. Lekcje nurkowania dla dzieci zaczynają się już od 6. roku życia (zależy to od szkoły nurkowania).

Jeśli Twoje dziecko ma niekończące się pokłady energii, to z pewnością zachwyci się możliwościami, jakie oferują parki trampolin. Wejściówka dla jednej osoby to koszt około 30 złotych, więc jest to świetna alternatywa dla wyjścia do kina. Podczas godzinnej zabawy na trampolinach można wyładować całą energię drzemiącą w dziecku na skakanie, bieganie, a nawet naukę salta. Wszystko odbywa się pod opieką instruktorów, którzy przeprowadzają krótką rozgrzewkę i służą pomocą, gdy dziecko ma aspiracje do nauki akrobacji. Szczerze przyznajemy, że ta atrakcja podoba się nie tylko najmłodszym. ;) Wśród zestawienia atrakcji dla dzieci nie mogło zabraknąć naszej najsłodszej atrakcji, czyli cukierkowych warsztatów. Słabość do słodkości można przekuć w przepiękne, własnoręcznie stworzone słodycze.

Najlepsza aktywność dla dziecka to Twój czas

Poszukiwanie ciekawych aktywności dla dziecka to z pewnością proces – w końcu kiedyś każda nowa zabawa będzie już znana. Nie do końca chodzi o to, aby bez przerwy zaskakiwać swoje dziecko. Bez względu na to, który z pomysłów na spędzanie czasu dla dzieci wybierzesz – najbardziej liczy się Twój czas oraz uwaga. To jest największa wartość, jaką możesz podarować każdemu maluchowi. Podziel się w komentarzu swoimi sposobami na aktywności z najmłodszymi. :)

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Kocham góry, a moim największym marzeniem jest zdobycie jednego z ośmiotysięczników. W wolnych chwilach trenuję boks, dużo się ruszam (i równie dużo mówię :p). Poza pracą kocham psy (choć swojego nie mam), memy i wszystko, co związane ze zdrowym trybem życia.

Data publikacji: 2020-06-30

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.