o prezentach

10 pytań o Symulator Lotu

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Symulator lotu w Warszawie to przygoda dla każdego, a udowodniły to nasze wysłanniczki: Marta — graficzka, Agnieszka — ambasadorka akcji #ChcęToPrzeżyć oraz Asia — nasza Szefowa wraz ze swoją 7-letnią córką, Tosią. O szczegóły realizacji wypytałyśmy Marty, której pasją jest między innymi lotnictwo. Zadałyśmy 10 pytań, na które odpowiedzi chcielibyście znać przed pójściem na symulator lotu!

Symulator lotu – co to właściwie jest?

Symulator lotu jest profesjonalnym urządzeniem, na którym szkolą się przyszli piloci. Osoba latająca na symulatorze uczy się panowania nad samolotem od startu do momentu wylądowania. Symulator uczy też wyczucia, ponieważ w samolocie każdy ruch wpływa na tor lotu maszyny.

Jak wyglądała realizacja przeżycia na symulatorze?

Na początku odbyło się krótkie szkolenie dotyczące obsługi symulatora i tego, jak odbywa się lot. Następnie ja usiadłam w fotelu Kapitana, a obok mnie instruktor na fotelu przeznaczonym dla pierwszego oficera i po krótkim kołowaniu odlecieliśmy z warszawskiego Lotniska Chopina, udało się bezpiecznie dolecieć do innego warszawskiego lotniska i — z pomocą instruktora — bezpiecznie wylądować. Później były też próby różnych akrobacji i lądowania w różnych miejscach do tego nieprzeznaczonych. ;) 

Tak wygląda wnętrze symulatora lotu Ibex w Warszawie

Co cię zainteresowało w symulatorze?

Interesuje mnie szeroko pojęta tematyka lotnicza, więc dla mnie ciekawym doświadczeniem było sterowanie samolotem. Wcześniej wyobrażałam sobie, że to trochę jak jazda samochodem, ale w symulatorze wszystko jest dużo bardziej czułe! Lekki ruch wolantu powoduje od razu skręcanie lub zmianę wysokości samolotu! Trzeba kontrolować więcej rzeczy wokół — tor lotu, wysokość, prędkość.

Jakim samolotem miałaś okazję posterować?

Symulator wersja PRO, którą miałam okazję testować to symulator samolotu CESSNA 182 Skylane — popularnej maszyny produkowanej od 1956 roku aż do dzisiaj. Jest to mały 4-osobowy samolot wykorzystywany najczęściej jako taksówka powietrzna lub do celów prywatnych.

Jak wygląda wnętrze symulatora?

Przed nami i po bokach umieszczone były ekrany, na których wyświetlany był  obraz „zza okna” samolotu. Poniżej ekranów znajdują się urządzenia do sterowania samolotem — wolanty, mnóstwo przycisków oraz ekrany ze wskazaniami położenia samolotu i jego prędkości, oraz dwa fotele — dla pilota i pierwszego oficera.

Czy lot w symulatorze jest realistyczny?

I tak, i nie. Realistyczne są na pewno urządzenia do sterowania samolotem w symulatorze. Niestety nie możemy liczyć, że na ekranach zobaczymy dokładnie to, co widzi pilot lecący samolotem – to dość zrozumiałe, bo wirtualny obraz nigdy nie dorówna temu prawdziwemu. Mimo wszystko odczucia podczas lotu są naprawdę zaskakujące – czuć przyspieszenie, podnoszenie.

W symulatorze lotu możesz poczuć się jak prawdziwy pilot!

Jakie emocje wywołał u Was lot symulatorem?

Na pewno lekki skok adrenaliny, której poziom wzrasta przy próbach lądowania na wodzie i przy akrobacjach lotniczych. Na pewno pojawiło się uczucie zaciekawienia – jak to jest być pilotem? Co czuje pilot podczas kryzysowych sytuacji? To ciekawe doświadczenie!

Dla kogo i z jakiej okazji podarowałabyś symulator lotu w prezencie?

Symulator jest dobrym prezentem dla kogoś, kogo interesuje lotnictwo i chciałby sprawdzić, jak to jest zasiąść za sterem samolotu. Jest to też ciekawa propozycja dla osób zastanawiających się nad zawodem pilota. Takie osoby mogłyby postawić swoje „pierwsze kroki” w lotnictwie. To również świetna rozrywka dla dzieci!

Czyli dzieci również mogą brać udział w zabawie z symulatorem?

Tak, oczywiście. Symulator przewidziany jest też dla dzieci i myślę, że może to być dla nich super zabawą. Dzieciom na pewno spodobają się akrobacje, jakie można wykonywać w symulatorze. Nasza 7-letnia Tosia naprawdę się wybawiła jak nigdy. Chyba złapała lotniczego „bakcyla”. Voucher do symulatora lotu świetnie sprawdzi się na prezent dla dziecka!

Jak należy się przygotować do realizacji?

Symulator nie wymaga specjalnego przygotowania poza wygodnym ubraniem i butami. No i oczywiście dobry humor się przyda… A nawet jak go nie ma – zabawa w pilota z pewnością nam go poprawi! Teraz Twoja kolej!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2018-05-23

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.