o prezentach

Szukasz prezentu na Mikołajki? Sprawdź promocje

10 pytań o floating

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Marzysz o odprężeniu i słyszałeś ostatnio coś o floatingu? Co to w ogóle jest? Do tego przejdziemy za chwilę. Od razu możemy Ci zagwarantować, że możesz iść tam w ciemno. Floating to nowa forma głębokiego relaksu, która pomoże Ci zajrzeć w głąb siebie i skutecznie odciąć się od czynników zewnętrznych. Zapytaliśmy Dawida, który zdecydował się przetestować tę atrakcję o jego wrażenia. Przed Tobą interesujący wywiad na temat floatingu!

#1 Czym jest właściwie floating?

Wybrałem floating, bo bardzo lubię poznawać nowe rzeczy i generalnie jestem bardzo ciekawy nowych wrażeń. Jeszcze przed wybraniem floatingu, czytałem o nim wcześniej i dowiedziałem się m.in. że są 2 rodzaje kabin do floatingu. Jedne przypominają dużą wannę z „pokrywką”, a drugie są małymi pokojami. Gdy wszedłem, sympatyczna Pani zapytała mnie, czy byłem już na floatingu, odpowiedziałem — zgodnie z prawdą — że nie. Założyłem klapki, a Pani zaprowadziła mnie do pokoju, który był po prostu bardzo przestronną łazienką z prysznicem, umywalką, lustrem i toaletą. Jedyną różnicą było tylko to, że oprócz drzwi wejściowych były również drugie niecodzienne drzwi w ścianie po prawej stronie. Pani otworzyła drzwi — buchnęła z nich para i zobaczyłem ciemno-niebieskie światło. Pani wskazała dwa przyciski i wyjaśniła, że jeden jest od zapalania i gaszenia niebieskiego światła, a drugi to przycisk alarmowy, który w każdej chwili (gdy będę potrzebował pomocy) mogę nacisnąć.

Dostałem też dokładne instrukcje dotyczące przebiegu tej sesji – sesja zaczyna się muzyką, po 10 minutach muzyka cichnie i na ostatnie 5 minut muzyka włącza się ponownie, by poinformować o końcu sesji. Dostałem również zalecenie, żeby rozluźnić wszystkie mięśnie i śmiało pozwolić głowie się zanurzyć, bez obawy o to, że twarz zaleje mi się wodą.

Tak się zainteresowałem tym, co widzę, że nie zapamiętałem od razu tego, co przekazała mi Pani z obsługi! Na szczęście była również pisemna instrukcja i mogłem sobie wszystko przypomnieć.

Tak wygląda kabina do floatingu, w której Dawid testował tę relaksującą atrakcję

#2 Jakie uczucia towarzyszyły Ci podczas sesji floatingowej?

Przed samym Floatingiem wziąłem prysznic, napiłem się wody, która była dla mnie przygotowana. Wszedłem do kabiny do Floatingowej i zamknąłem za sobą drzwiczki. Było ciemno, ale niebieskie światło sprawiało, że wszystko można było dostrzec. Intensywna, unosząca się w kabinie para miała przyjemny aromat.

Kabina była przestronna, sufit był wysoki. Woda sięgała mi do połowy łydki, była przyjemnie ciepła i — co mnie zaskoczyło — wydawało mi się, że jest bardziej śliska od zwykłej wody. Usiadłem na dnie, a moje nogi od razu uniosły się do góry. Totalnie mnie to rozbawiło.  Położyłem się na plecach bez obaw, bo czułem, że floatingowa woda mnie swobodnie uniesie. Tak też było. Czułem się jak na doskonałym łóżku. Nogi i ręce swobodnie mi się rozsunęły. Zabawne było, że gdy miałem rękę wierzchem dłoni do góry to rozluźniona ręka automatycznie przysuwała mi się do ciała, a gdy miałem rękę skierowaną wewnętrzną częścią dłoni do góry to swobodna ręka od razu oddalała się od moje tułowia. Po zakończeniu eksperymentów i uspokojeniu swojego entuzjazmu starałem się maksymalnie rozluźnić i skoncentrować na oddechu. Po chwili słyszałem tylko swój oddech i bicie swojego serca. Niesamowite uczucie — bycie zupełnie odciętym od dźwięków, obrazów i odczuwania ciepła bądź zimna — temperatura była doskonała. Wyobrażałem sobie, że dryfuję w przestrzeni kosmicznej.

#3 Ile trwa taka sesja floatingu?

Całość trwa około 60 minut. Wcześniej wydawało mi się, że godzina to całkiem długo jak na leżenie prawie bez bodźców sam ze sobą, ale ten czas minął mi zaskakująco szybko i bynajmniej nie dlatego, że usnąłem! Muzyka zaczęła grać, dając mi znak o tym, że błogie chwile dobiegają końca. Powoli wstałem i jeszcze raz usiadłem, bo strasznie bawiło mnie to uczucie, kiedy nogi wyskakują mi do góry.

Wyszedłem, wziąłem prysznic, ubrałem się i wyszedłem. Pani zapytała mnie o wrażenia — odpowiedziałem, że jestem zachwycony.

Podczas sesji floatingu poczujesz się maksymalnie zrelaksowany

#4 Jak należy przygotować się do floatingu? Co ze sobą wziąć?

Według vouchera: klapki, ręcznik. Wziąłem, co trzeba — niczego nie brakowało.

#5 Jakie uczucia towarzyszyły Ci po wyjściu z floatingu?

Na przystanek szedłem z wielką przyjemnością, czułem się rozluźniony, ale też jakby bardziej skoncentrowany na tym, gdzie jestem i co robię. Moje myśli nie biegły jak zwykle w nieznanym mi kierunku. Byłem zrelaksowany. Czułem się, jakby mój umysł był bardziej…ostry. Jak po wypiciu podwójnej kawy w leniwy poranek, tylko że bez dudniącego serca od nadmiaru kofeiny.

#6 Komu poleciłbyś floating?

Poleciłbym tym, którzy potrzebują relaksu, czują się zmęczeni lub po prostu lubią doświadczać nowych rzeczy. Na pewno tym, którzy uczą się medytować i ciągle coś ich rozprasza. Podczas flotingu możecie być pewni, że sąsiad nie zacznie nagle wiercić dziury w ścianie, nie usłyszycie też płaczu dziecka, trzaskających drzwi. Nie zaskoczy Was też jak bardzo głośne może być chodzenie w szpilkach sąsiadki z góry, która rano szykuje się do pracy – chyba nie ma lepszego miejsca do medytacji!

Floating pozwoli Ci przenieść się do najpiękniejszych miejsc. Nie musisz opuszczać kraju, wystarczy zamknąć oczy...

#7 Co zaciekawiło Cię we floatingu?

Wybrałem floating, bo samo słowo poznałem całkiem niedawno i właśnie to mnie zaciekawiło.

#8 Komu podarowałbyś voucher na floating?

Floating kupiłbym siostrze i bratu na prezent, bo tak jak ja lubią poznawać nowe rzeczy. Kupiłbym również mamie, na pewno doceni taką formę relaksu.

#9 Jak sądzisz, czy regularne sesje floatingu miałyby wpływ na Twoje codzienne funkcjonowanie?

Bez wątpienia regularne sesje miałyby na mnie pozytywny wpływ. Byłbym bardziej rozluźniony, bardziej zrelaksowany i łatwiej przychodziłaby mi koncentracja. Już po pierwszej sesji poczułem drobną zmianę, kolejne na pewno miałyby wpływ na mój tryb życia.

od 109 zł od 93 zł
od 169 zł od 152 zł

#10 Czy powtórzysz kiedyś floating? W skali od 1 do 10 jak oceniasz floating?

Na pewno powtórzę jeszcze floating! Następnym razem spróbuję sesji od razu po treningu, ciekaw jestem efektów! W skali relaksu relaksu: 9/10. Czułem się zrelaksowany w trakcie i po sesji. Fajna sprawa! 

Dlaczego warto korzystać z sesji floatingu?

Na to pytanie świetnie odpowiedział już Dawid. Wydawałoby się, że floating to tylko relaks i odprężenie przez leżenie i bezwładne unoszenie się na wodzie. Taki bezruch bardzo pozytywnie wpływa na nasze ciało, ale ma również zbawienny wpływ na nasze myśli. Brak zewnętrznych bodźców wyostrza umysł, pozwala maksymalnie skoncentrować się na sprawie, którą chcemy przemyśleć w danym momencie. Każdy powinien tego spróbować. Więcej ofert znajdziesz w kategorii masaże i zabiegi SPA. Miłego odpoczynku!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Gos93
2022-06-08
polecam!
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2018-02-08

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.