o prezentach

Lot Balonem - Kolejne Marzenie Spełnione!

Data aktualizacji: 2020-08-24

Czy chcesz wiedzieć jakie emocje towarzyszą podczas podniebnych przygód? Opowiadamy jak wyglądają kulisy lotu balonem! Zapraszamy po więcej.

Ostatnio dzięki Akademii Balonowej w Warszawie mieliśmy przyjemność zobaczyć świat z całkiem innej perspektywy. Nadal trzymają nas pozytywne emocje, dlatego dzielimy się wrażeniami. Zapraszamy na lot balonem! Będzie odlotowo! 

Przygotuj się, bo będzie odlotowo!

Jak przygotować się do lotu balonem? Wbrew pozorom podczas lotu balonem nie jest zimno. Spalany gaz daje dużo ciepła, co dodatkowo tworzy przyjazny, romantyczny klimat - idealne miejsce na oświadczyny! Pamiętaj o wygodnym stroju, ale przede wszystkim o zabraniu aparatu. Podczas lotu balonem widoki są zdecydowanie warte utrwalenia, więc koniecznie naładuj baterie! Dla chętnych proponujemy również lornetkę.

A co z moim lękiem wysokości? Balon to jeden z najbezpieczniejszych statków powietrznych, więc jeśli chcesz przełamać strach, to nie ma do tego lepszej okazji. Pamiętaj, że to Twoja decyzja, a sam lot ma sprawiać radość.

Przepis na udany lot balonem

Wszystko rozpoczyna się od przygotowania kosza i zamontowania instalacji do ogrzewania powietrza. Kosz z gotowym palnikiem kładzie się na bok, a przed nim rozwija obszerną powłokę balonu o długości kilkudziesięciu metrów. Dwie osoby rozkładają dolną część balonu, a wiatrak napełnia jego środek zimnym powietrzem. Gdy urośnie do odpowiednich rozmiarów, włączamy ciepły nadmuch i obserwujemy, jak balon powoli unosi się do góry.

I oto on! Gotowy do lotu, gigantyczny balon. Wyobrażacie sobie, że taki olbrzym zmieścił się w niepozornej przyczepce samochodowej?

Gotowi? 3… 2... 1… lecimy!

W koszu balonu jest miejsce dla czterech osób i pilota. Wzlatujemy na wysokość około 400-500 metrów nad ziemią, bez pasów, bez zabezpieczeń, bez spadochronów - zupełnie wolni. W tym momencie  nasuwa się pytanie, czy lot balonem jest bezpieczny? A co się stanie, jak zahaczymy o drzewo? A co jeśli balon się przechyli, a powłoka zostanie przerwana od płomienia? W myślach roi się tysiące pytań… ale spokojnie jesteś całkowicie bezpieczny!

W naszym przypadku nasz pilot, Adrian z Akademii Balonowej odpowiadał na każde pytanie z ogromną wiedzą i doświadczeniem, przez co mogliśmy poczuć się pewnie. Powłoka balonu jest wykonana ze specjalnej, impregnowanej tkaniny. Dodatkowo zszycia są podwójnie wzmocnione oraz pokryte taśmą nośną. Pamiętajmy o tym, iż balon nie jest sterowny i nie możemy  całkowicie kontrolować kierunku, a jedynie jego wysokość, na której się znajdujemy. Jest jednak na to sposób. Przed startem puszczamy mały balonik wypełniony helem i obserwując jego drogę, możemy wyznaczyć przybliżoną trasę lotu.

Uff.. Więc możesz odetchnąć i podziwiać widoki :)

Zakochaj się z nami w lotach balonem

Lot balonem w okolicach Warszawy to jedno z tych przeżyć, które po prostu trzeba doświadczyć.

Poczucie wolności. Widoki. Zachód słońca obserwowany z lotu ptaka. Lot tuż ponad taflą jeziora. Możliwość dotknięcia korony drzew. Spotkanie z sarnami, końmi i łosiami. Przelot kilka metrów nad ulicą. Dla nas to było niesamowite uczucie. Lotu balonem nie da się do końca opisać - po prostu zobaczcie sami.

Zbliżamy się do lądowania!

Choć chcieliśmy jeszcze pobujać w obłokach, niestety czas naszego lotu dobiegł końca. Jeśli teren jest przyjazny do lądowania, to zetknięcie z ziemią jest prawie nieodczuwalne. Tak było też w naszym przypadku.

Gdy już wylądujemy, emocje nie opadają przez długie chwile. I wtedy chce się więcej. Pojawiają się nowe pomysły... Zaczynamy marzyć o locie balonem przed i po wschodzie słońca. Lot balonem latem, czy zimą, również staje się kuszący.

Możliwości jest wiele, więc nie czekaj, wybierz lot balonem i odleć z nami po fajną przygodę :)

Przewodnik ds. Marzeń
Kocham góry, a moim największym marzeniem jest zdobycie jednego z ośmiotysięczników. W wolnych chwilach chłonę nowe, książkowe smaki. Wierzę, że poczucie szczęścia to mój wybór, więc korzystam z każdej okazji, aby się uśmiechać.

Data publikacji: 2018-11-07

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.