o prezentach

Jak Wygląda Lot Balonem z Akademią Balonową w Warszawie?

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
Data aktualizacji: 2024-02-01

Czy chcesz wiedzieć, jakie emocje towarzyszą lotnikom podczas podniebnych przygód? Dobrze się składa, bo w tym artykule opowiadamy, jak wyglądają kulisy lotu balonem! Zapraszamy po więcej!

Całkiem niedawno, dzięki Akademii Balonowej w Warszawie , mieliśmy przyjemność podziwiać świat z całkiem innej perspektywy. Nadal kipią w nas pozytywne emocje, dlatego czym prędzej dzielimy się wrażeniami. Zapraszamy na lot balonem i gwarantujemy, że będzie naprawdę odlotowo! 

Przygotuj się, bo będzie odlotowo!

Jak przygotować się do lotu balonem? Wbrew pozorom podczas lotu balonem nie jest zimno. Spalany gaz daje dużo ciepła, co dodatkowo tworzy przyjazny, romantyczny klimat - idealne miejsce na oświadczyny! Pamiętaj o wygodnym stroju, ale przede wszystkim o zabraniu aparatu. Podczas lotu balonem widoki są zdecydowanie warte utrwalenia, więc koniecznie naładuj baterie! Dla chętnych proponujemy również lornetkę.

A co z moim lękiem wysokości? Balon to jeden z najbezpieczniejszych statków powietrznych, więc jeśli chcesz przełamać strach, to nie ma do tego lepszej okazji. Pamiętaj, że to Twoja decyzja, a sam lot ma sprawiać radość.

Przepis na udany lot balonem

Wszystko rozpoczyna się od przygotowania kosza i zamontowania instalacji niezbędnej do ogrzewania powietrza. Kosz z gotowym palnikiem kładzie się na bok, a przed nim rozwijana jest obszerna powłoka balonu o długości kilkudziesięciu metrów. Następnie dwie doświadczone osoby rozkładają dolną część balonu, a wiatrak napełnia jego wnętrze zimnym powietrzem. Gdy czasza balonu urośnie do odpowiednich rozmiarów, ciepły nadmuch zostaje wyłączony i można obserwować to, w jaki sposób balon powoli unosi się w przestworza.

I oto on! Gotowy do lotu, gigantyczny balon. Wyobrażacie sobie, że taki olbrzym jeszcze kilka chwil temu bez trudu mieścił się w niepozornej przyczepce samochodowej?

Gotowi? 3… 2... 1… lecimy balonem w okolicach Warszawy!

W koszu balonowym jest miejsce dla czterech osób i pilota. Po zajęciu właściwych pozycji, wzlatujemy na wysokość około 400-500 metrów nad powierzchnią Ziemi. Przez cały czas rejsu zarówno pilot balonu, jak i załoga pozostaje bez pasów, innych zabezpieczeń, czy nawet spadochronów. Co to oznacza w praktyce? To, że podczas lotu balonem możemy czuć się zupełnie wolni!

W tym momencie wielu z nas na pewno nasuwa się pytanie o to, czy lot balonem jest bezpieczny? „A co się stanie, jak zahaczymy o drzewo?”. „Co, jeśli balon się przechyli, a jego powłoka zostanie przerwana przez płomień?”. W myślach przyszłych lotników roi się od tysięcy pytań… Ekipa Katalogu Marzeń lot balonem ma już za sobą, dlatego możemy Cię uspokoić. Decydując się na niego, jesteś całkowicie bezpieczny!

W naszym przypadku pilot Adrian z Akademii Balonowej cierpliwie odpowiadał na każde pytanie, dzieląc się z nami ogromną wiedzą i doświadczeniem. Właśnie dzięki temu wszyscy mogliśmy poczuć się pewnie i cieszyć się podniebnym rejsem bez obaw. Podczas lotu balonem dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek, które naprawdę nasz zadziwiły. Sprawdź, o czym mowa i przygotuj się do pierwszego lotu balonem jeszcze na powierzchni Ziemi!

  • Okazuje się, że powłoka balonu jest wykonana ze specjalnej, impregnowanej tkaniny. Dodatkowo wszystkie zszycia są podwójnie wzmocnione oraz pokryte taśmą nośną.
  • Pamiętajmy o tym, iż balon nie jest w pełni sterowny i tak naprawdę nie można całkowicie kontrolować kierunku, w którym się porusza.  W pełni panujemy jedynie nad jego wysokością, na której chwilowo się znajdujemy. Spokojnie, jest jednak sposób i na tę niedogodność! Przed startem załoga wraz z pilotem wypuszcza pod niebo niewielki balonik wypełniony helem. Obserwując jego drogę, możliwe staje się wyznaczenie przybliżonej trasy lotu. I wszystko staje się znacznie bardziej przejrzyste!

Uff... Wiesz już naprawdę dużo o locie balonem. Możesz więc głęboko odetchnąć i podziwiać widoki wprost z wygodnego kosza. :)

Zakochaj się z nami w lotach balonem

Lot balonem w okolicach Warszawy to jedno z tych przeżyć, których po prostu trzeba doświadczyć chociaż raz w życiu. Niepowtarzalny smak wolności. Zapierające dech w piersiach widoki. Zachód słońca obserwowany z lotu ptaka. Lot tuż ponad taflą jeziora. Możliwość dotknięcia korony drzew. Spotkanie z dziką zwierzyną na wyciągnięcie ręki. Przelot dosłownie kilka metrów nad ulicą. Brzmi jak bajka, prawda?

Choć od naszego lotu balonem minęło już trochę czasu, wciąż towarzyszy nam to niesamowite uczucie. Rejsu w balonowym koszu nie da się do końca opisać słowami. Trzeba go po prostu doświadczyć na własnej skórze. Ale zanim tak się stanie, powróćmy jeszcze na chwilę do relacji z naszej przygody.

Zbliżamy się do lądowania! Ostatnie chwile z Akademią Balonową

Choć chcieliśmy jeszcze pobujać w obłokach, niestety czas naszego lotu dobiegł końca. Nie oznaczało to jednak końca cennych lekcji, jakie otrzymywaliśmy niemal przez cały rejs. Podczas podchodzenia do lądowania okazało się, jak duże znaczenie ma okolica, w której kończymy lot. Jeśli teren jest przyjazny do lądowania, to zetknięcie z powierzchnią Ziemi jest dla pilota i pasażerów prawie nieodczuwalne. Na szczęście tak właśnie było też w naszym przypadku.

Kiedy już udało nam się powrócić na ląd, emocje towarzyszyły nam jeszcze naprawdę długo. Właśnie wtedy niemal każdy z nas poczuł, że tak naprawdę chce więcej. Szybko pojawiły się w naszych głowach całkiem nowe pomysły i już zaczęliśmy planować kolejne loty balonem... Podniebny rejs zaraz przed i na chwilę po wschodzie słońca. Lot balonem latem, a może jednak zimą? Absolutnie każda z tych propozycji nagle stała się równie kusząca.

Dzięki możliwości odbycia lotu z pilotem Adrianem odkryliśmy, że na spełnianie szalonych marzeń nigdy nie jest za późno. Pamiętaj o tym, jednak nie czekaj już ani chwili dłużej. Po prostu zajrzyj na stronę kateogrii loty balonem, znajdź odpowiedni voucher w Katalogu Marzeń i odleć z nami w kierunku fajnej przygody. :) Dziękujemy Akademii Balonowej za możliwość przeżycia wspaniałego lotu!

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Kocham góry, a moim największym marzeniem jest zdobycie jednego z ośmiotysięczników. W wolnych chwilach trenuję boks, dużo się ruszam (i równie dużo mówię :p). Poza pracą kocham psy (choć swojego nie mam), memy i wszystko, co związane ze zdrowym trybem życia.

Data publikacji: 2018-11-07

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!