o prezentach

Co podarować jako prezent na parapetówkę?

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2021-04-06

Kiedy przychodzimy w gości, po prostu nie wypada przybyć z „pustymi rękami”, zwłaszcza jeśli zostaliśmy zaproszeni na tak zwaną: parapetówkę. Nowe mieszkanie wiąże się z ekscytacją zarówno właścicieli, jak i odwiedzających ich przyjaciół. Co w takim razie możemy podarować gospodarzom, by umilić im codzienne funkcjonowanie w nowym domu? Rzecz, która będzie sprawiać uśmiech i przypominać o naszej skromnej osobie. Pomysł na niebanalny prezent na parapetówkę to wyzwanie, którego dzisiaj się podejmujemy.

Co to jest parapetówka?

Zacznijmy od początku, co to w ogóle jest ta parapetówka?
Parapetówka to impreza z okazji zakupu lub wynajęcia nowego mieszkania czy domu. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego świętujemy tę wielką zmianę razem z naszą rodziną i przyjaciółmi. Klasycznym punktem takiej imprezy, jest oprowadzanie gości po świeżo zasiedlonych włościach. Dalej już parapetówka toczy się własnym rytmem. Dzieją się rozmowy, tańce i muzyka - te punkty wedle uznania i wybranej przez imprezowiczów kolejności. Jednak istnieje pewna niezachwiana tradycja parapetówki. Nakazuje ona, by goście zjawili się z prezentem dla gospodarzy. Upominkiem, który udekoruje, umili lub ułatwi funkcjonowanie w nowym miejscu. Jaką wyjątkową rzecz możemy zatem podarować świeżo upieczonym właścicielom nowego miejsca? Według nas najlepsze są prezenty, które pozostaną z nami lub w naszej pamięci na długo. Wtedy taki upominek przypomina również o tym kto go podarował. Co warto więc dać gospodarzom? Poszukajmy najlepszych pomysłów.

Co kupić na parapetówkę?

Postawmy na prezenty, które nie tylko pozostawią po nas ślad, ale także, będą miłą pamiątką dla nowych lokatorów. Niekiedy mieszkania czy dom, kupujemy już z gotowym wykończeniem i nie zawsze trafia ono idealnie w nasz gust. Czasem również, zdarza się sytuacja, że wykończenie mieszkania spada na dalszy plan w natłoku obowiązków i wydatków. Niekiedy też, po prostu brakuje pomysłu, dlatego dobrą niespodzianką na prezent do nowego domu będzie np.: kurs projektowania wnętrz. Dzięki temu voucherowi nowi właściciele mieszkania dowiedzą się jak łączyć ze sobą faktury, jak dobierać kolory, jak wypełniać przestrzeń, czyli po prostu, jak stworzyć idealną dla siebie domową atmosferę. Może obudzisz w nich tym samym nową pasję czy talent?

Idąc tropem wykończenia mieszkania, mamy jeszcze jeden oryginalny pomysł. Do tego jest on w duchu zero waste! Kurs stylizacji mebli, to prezent, dzięki któremu meble ze starego domu zyskają zupełnie nowe, drugie życie! Może od teraz zalegająca stara szafka stanie się główną ozdobą nowego salonu?

Elegancki prezent na parapetówkę

Może tak odrobina prestiżu w prezentach? Co kryje się pod hasłem: elegancki prezent na parapetówkę? Naszym zdaniem ładna i szykowna ozdoba. Tylko jak trafić w gust gospodarzy? Musimy wybrać coś uniwersalnego. Zagłębiając się dalej w nasze śledztwo, stwierdziliśmy, że zawsze mile widziane są wszelkiej maści kwiaty. Byle tylko nie te cięte! To taki dawny przesąd: kwiaty wazonowe szybko więdną, co w symbolice nie oznacza najlepszego rozpoczęcia mieszkania. Wracając więc do elegancko wyglądających kwiatów, nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie dodali do tego nutki oryginalności. Tak powstał pomysł prezentu na parapetówkę pt.: voucher na kurs tworzenia lasu w słoiku. W dwóch wersjach: na żywo lub w formie online. Taka ozdoba to nie tylko zwykła roślina to cały własny ekosystem! Elegancki las stworzy piękne wykończenie każdego nowego pomieszczenia.

Praktyczny prezent na parapetówkę

Praktyczny prezent na parapetówkę, czyli co podarować, żeby się na pewno przydało. Obecnie w temacie dekoracyjnych trendów nadal królują cotton balls. Praktyczne, ładne i co najważniejsze personalizowane, dekoracyjne oświetlenie to zawsze dobry pomysł dla każdego domu. Obdarowana osoba, sama wybierze, jak wyglądać będą jego cotton balls. Będzie to świetny prezent praktycznie, do każdej części domu. W sypialni stworzą nastrój, w salonie będą oryginalnym i pięknym oświetleniem a w pokoju dziecięcym otoczą całe wnętrze ciepłym i przyjemnym światłem dla każdego maluszka.
Prezent praktyczny, ładny, oryginalny i do mieszkania. Idealny na parapetówkę.

Prezent na parapetówkę dla małżeństwa

Małżeństwo często wiążę się też ze zmianą miejsca zamieszkania. Para wyprowadza się na swoje, powiększa metraż albo po prostu, tworzy na nowo swój własny kąt. Jaki prezent na parapetówkę będzie zatem najlepszy dla małżeństwa? Stawiamy na taki, który nada mieszkaniu domowego, rodzinnego charakteru, a zarazem, odzwierciedli właścicieli. Tak na ścianach nowego domu mogą zawisnąć pięknie wykonane rodzinne fotografie. Voucher na rodzinną sesję zapełni albumy, ramki lub ściany gospodarzy profesjonalnymi fotografiami, tworząc tym samym atmosferę własnego miejsca. Fotografie to także sposób na zatrzymywanie czasu, miło będzie więc mieć kawałek wspólnej historii w zupełnie nowym miejscu. Taki prezent na parapetówkę dla małżeństwa z pewnością zostanie w pamięci, a co więcej – prawdopodobnie na ścianie.

Prezent na nowe mieszkanie

Nieważne gdzie i do kogo ruszamy, zawsze z tyłu głowy przypominają nam się słowa Mamy: „tylko nie idź z pustą ręką!”.  Obdarowywanie naszych gospodarzy to ładna tradycja, która wiążę się również z dawną kulturą. Od niepamiętnych czasów, możnowładcy przybywali na zaproszenie króla z wozami pełnymi darów. Chłopi dzielili się chlebem, przechodząc przez próg domu swojego gospodarza. Również zasady savoir-vivre mówią nam o tym, by docenić gest zaproszenia i chęci ugoszczenia nas - drobnym prezentem. Parapetówka natomiast, to impreza okolicznościowa z okazji wprowadzenia się do nowego miejsca, zatem prezent na świeżutkie mieszkanie, to obowiązkowy punkt każdego gościa!

Parapetówka życzenia

Chyba nie ma konkretnych życzeń, jakie powinniśmy składać przy okazji parapetówki. Może, „szczęścia na swoim”, „oby wam się tutaj dobrze mieszkało” i „wszystkiego dobrego w nowym miejscu” to słowa, które jak najbardziej pasują do sytuacji. Jednak my jesteśmy za tym, by życzenia składać prosto z serca. Życzyć dobra, którego naprawdę chcemy życzyć. Takie słowa zawsze sprawiają szeroki uśmiech na twarzy każdego.

Psst! W razie kryzysy twórczego zapraszamy na naszą stronę z życzeniami. Może tam znajdziesz jakąś inspirację?

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Uwielbiam snuć się po mieście, gubię się w nim z aparatem w ręku, szukając nowych ciekawych miejsc. Kiedy już się odnajduję, to najczęściej w fotelu, czytając a najlepiej pisząc z kubkiem malinowej herbaty obok. Staram się patrzeć na świat z każdej jego perspektywy, ale zawsze z uśmiechem na ustach.

Data publikacji: 2021-01-20

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.