o prezentach

Jaki prezent na narodziny dziecka wybrać?

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2021-04-06

Narodziny dziecka to wyjątkowa okazja do świętowania. W końcu, po dziewięciu miesiącach oczekiwań (często niełatwych) możemy przytulić własną pociechę. A jak precyzyjnie nazwiemy ten radosny dzień? Urodziny – wiadomo, jednak urodziny to święto zarezerwowane co roku właśnie dla dziecka, a dzień narodzin to święto również dla rodziców. Nie tylko w dniu przyjścia dziecka na świat celebrujemy jego obecność. Przyjęcie może być również organizowane w trakcie ciąży, czyli tak zwane – Baby shower. Taki zagraniczny sposób okazywania radości z powodu narodzin nowego członka rodziny, robi się również bardzo popularny w Polsce. Jakie zasady panują na takich przyjęciach, co podarować młodym rodzicom, a co spodoba się maluszkowi? Zapraszamy na mały przewodnik po świętach z okazji narodzin dziecka.

Prezent na baby shower

Baby shower to przyjęcie organizowane dla przyszłej mamy. Najczęściej w kobiecym gronie, ale jak wiadomo, każdy powinien dobierać listę gości według swoich preferencji. Podczas baby shower nie spożywa się alkoholu, w końcu to wydarzenie dla młodej mamy! Za to wskazana jest ogromna ilość słodkości i przysmaków różnego rodzaju. Tort nawiązujący do narodzin dziecka, również będzie świetnym pomysłem zarówno dekoracyjnym, jak i degustacyjnym. Jednym z ważniejszych elementów baby shower jest rozpakowywanie prezentów. Warto wcześniej przemyśleć zakup niespodzianek. Może nawet zebrać się w większym gronie? Wiadomo, że w grupie jest moc, a dzięki składce, lista prezentów będzie znaczne bardziej obfita. Co warto kupić młodej mamie? Być może stracimy nieco nutę tajemniczości, jednak w tym wypadu dobrym pomysłem, jest zwyczajnie zapytanie przyszłej mamy o wymarzony podarunek. Upominki w końcu związane są z przyjściem na świat maluszka, a dzięki temu, unikniemy możliwej duplikacji i bardzo odciążymy zakłopotaną głowę przyszłych rodziców. Gdyśmy jednak chcieli dochować całego efektu zaskoczenia, prezenty potrzebne zarówno mamie, jak i dziecku, to dobry pomysł. Taką rzeczą jest np.: laktator. Również każda ilość ubranek czy zabawek będzie z pewnością mile widziana.

Prezent na „pępkowe”

Szczególnie lubiane przez panów, „pępkowe” to polskie określenie przyjęcia organizowanego w związku z przyjściem na świat nowego potomka. My wyznajemy zasadę spokojnej wersji tego przyjęcia. Zatem jak powinno wyglądać „pępkowe” według nas? Spotkanie w gronie najbliższych, rodziny, przyjaciół, uwzględniające fakt, nowych obowiązków młodych rodziców. Jednak, aby tradycjom stała się zadość - obowiązkowo powinien pojawić się symboliczny „kieliszek” za zdrowie nowo narodzonego (warto zadbać o np.: wino bezalkoholowe dla młodej mamy). Jakie prezenty wypada podarować z takiej okazji? Świetnym pomysłem będą wszystkie zabawki. Jednak prezent nie zawsze musi przyjmować formę materialną. Możemy np.: przygotować się na przyjęcie świeżo upieczonych rodziców. Dekoracje w domu, balony, kwiaty dla mamy, ubranka dla dziecka czy oferowane wsparcie i sama obecność bliskich, w tym cudownym dniu, to niezwykle wartościowe rzeczy. Pamiętaj, najpierw jednak wypada zapytać o pozwolenie młodych rodziców. Mogą mieć w końcu za sobą ciężki dzień i potrzebować odpoczynku.

Wyprawka dla młodych rodziców

Każdy miły gest jest ważny jednak przy tej szczególnej okazji, są pewne prezenty, które ucieszą młodych rodziców. W takiej standardowej wyprawce na narodziny dziecka powinny znaleźć się: pampersy (dobre i przydatne w każdej ilości) ubranka w różnych rozmiarach (dzieci niezwykle szybko rosną), dobrej jakości smoczki i butelka (kupowane hurtowo - dzieci lubią upuszczać na ziemię przedmioty, które bezpowrotnie giną w trakcie spacerów). Zabawki! W końcu każde dziecko kocha budować swoje pluszowe królestwo. Zawsze warto dodać też coś od siebie, co wyjątkowo podkreśli ten szczególny dzień. Jaki więc prezent doda fantazji przydatnej praktyczności?

Niezwykły prezent na narodziny dziecka

Aby do prezentu na narodziny dziecka dodać odrobiny magii i uśmiechu, do całej standardowej wyprawki wybierzmy upominki niezwykłe.

Pierwszym z nich jest sesja fotograficzna dla dziecka. Dzięki takim profesjonalnym zdjęciom zatrzymasz pierwsze chwile maluszka zamknięte na zawsze w papierowych kadrach. Miło będzie wrócić do nich po kilkunastu latach wraz z pociechą.

Wyjątkową niespodzianką dla mamy i dziecka będzie voucher na kurs chustowania. Ta metoda noszenia przy sobie maluszka jest bezpieczna i niezwykle wygodna. Może dzięki temu będziecie mogli zwiedzić ze swoim dzieckiem miejsca, które stworzą dla niego widoki pięknych wspomnień.

Na sam koniec, jednak równie magiczny, to pomysł na niezwykły podarunek dla dziecka. Własna bajka! Naukowo potwierdzone jest, że czytanie dziecku pozytywnie wpływa na jego rozwój, między innymi stymuluje dobrze wyobraźnię. Podaruj swojemu dziecku bajkę wyjątkową. O nim samym lub o wybranej przez Ciebie historii. Przenieś je w magiczny świat wyobraźni. Takie prezenty ucieszą każdego młodego rodzica i ich nowo narodzoną pociechę!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Uwielbiam snuć się po mieście, gubię się w nim z aparatem w ręku, szukając nowych ciekawych miejsc. Kiedy już się odnajduję, to najczęściej w fotelu, czytając a najlepiej pisząc z kubkiem malinowej herbaty obok. Staram się patrzeć na świat z każdej jego perspektywy, ale zawsze z uśmiechem na ustach.

Data publikacji: 2021-02-25

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.