o prezentach
Mamy urodziny! Świętuj z nami z kodem: 14LAT. Sprawdź wszystkie promocje>>

Porozmawiajmy o marzeniach

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2024-02-16

Czekasz na Boże Narodzenie? Radiostacje grają świąteczne playlisty, wszyscy rozglądają się za prezentami dla bliskich, otaczamy się zapachem piernika i mandarynek i świątecznymi ozdobami. Wreszcie nadchodzi ten wyczekiwany czas i siadamy do stołu z rodziną. Czy wiesz już, o czym będziecie rozmawiać? 

W tym artykule zmierzymy się z oczekiwaniami i zaproponujemy Ci dołączenie do świątecznej rewolucji. Na końcu czeka na Ciebie niespodzianka! 

„Kiedy wnuki?” i inne niewygodne pytania

Wszyscy to znamy. Gdzieś między pysznym barszczem a struclą pojawiają się pytania, które mrożą krew w żyłach i sprawiają, że ości z karpia stają w gardle… 

Wujek skrupulatnie liczy, ile wiosen minęło, odkąd ostatni raz widział Cię w pieluchach i z troską w głosie rzuci: „A ty nadal sam/sama?” 

Zaręczyny za Wami i spędzacie święta wspólnie? Nawet jeśli zaręczyny odbyły się 23 grudnia, to czas na pytanie „Kiedy ślub?” 

Ten pociąg już odjechał? Ile to lat minęło od sakramentalnego „Tak”? Zresztą, to nieważne, bo bezdzietnych małżonków wręcz nie wypada nie spytać o to „Kiedy pojawi się dziecko?”

Na koniec, by sprawiedliwości stało się zadość i niezręczne pytanie nie ominęło nikogo, wspólne świętowanie dopełnia nieśmiertelne „Ze mną się nie napijesz?” - nawet jeśli chodzi tylko o kompot. 

Świąteczny savoir-vivre jest bezwzględny dla każdego, niezależnie od wieku, płci, wyznania, statusu i preferencji kulinarnych… Jest sposób, by to zmienić. Zróbmy świąteczną rewolucję! 

Zmieńmy narrację — porozmawiajmy o marzeniach

Każdy z nas o czymś marzy, chciałby przeżyć coś, poczuć radość, satysfakcję. Zapytaj o marzenia swojego dziadka, babcię, rodziców, rodzeństwo i wujka. Niech opowiedzą o sobie, swojej młodości. Być może dowiesz się, że Twój dziadek jeździł na motocyklu, a wujek skakał ze spadochronem? Z pewnością mają mnóstwo historii, które mogą opowiedzieć. To też szansa, by poznać ich marzenia, te spełnione i te, które dopiero czekają na spełnienie. 

Jak rozmawiać o marzeniach? 

Otwarcie, szczerze i z entuzjazmem! W rozmowach o marzeniach chodzi o to, by w Marzycielu podsycać entuzjazm, poczuć moc tego pragnienia. Słuchaj zatem uważnie, dopytuj o szczegóły. Pokażesz w ten sposób, że marzenia bliskich są dla Ciebie ważne. 

Marzenia czasami wymagają też empatii. Każdy z nas przecież jest inny, unikalny i wyjątkowy. Empatia sprawi, że każde marzenie trafi na czułego słuchacza!

Jak zachęcić do rozmowy o marzeniach? 

Zapewne na tym etapie myślisz „to się nie uda”. Przecież od wieków przy świątecznym stole pytamy o to samo. Jak przeprowadzić rewolucję? Przygotowaliśmy dla Ciebie oręż Marzyciela — gry stworzone do rozmów o marzeniach.  

Sprawdziliśmy to w naszym teamie! Gry zaprojektowane tak, by myśli ukierunkować na pragnienia. Sprawdziły się do przełamywania lodów, ośmielania introwertyków i odblokowywania uparciuchów. 

Czekają na Ciebie gotowe gry z instrukcjami: 

  • Marzycielskie kalambury, dzięki którym rozruszasz i rozbawisz towarzystwo. Idealne na spotkania ze znajomymi.
  • Poznajcie się marzyciele to gwarancja świetnej zabawy dla całej rodziny, im liczniejszej, tym lepiej. Zasady są banalne, a wynik gry może Was zaskoczyć. 
  • Pytaki rozbawią Was do łez i pozwolą poznać tajemnice nawet najbliższych osób.
  • Quiz odkryje nieznane strony Waszych osobowości i pomoże Wam ujawnić marzenia, które przyniosą najwięcej radości.
  • Czółko to gra towarzyska, która idealnie nadaje się na spotkania w gronie przyjaciół. Ostrzegamy: od tej ilości śmiechu mogą rozboleć policzki!
  • Mapa marzeń to zabawa, która zaprowadzi Was prosto do marzeń spełnienia. Świetna dla całych rodzin, par i paczki przyjaciół!

Pobierz je bezpłatnie ze strony: www.porozmawiajmyomarzeniach.pl

Teraz Twoja kolej, by świąteczne rozmowy skierować na właściwe tory. Zapomnijmy o niezręcznych pytaniach i zamieńmy je na wspierające rozmowy, które przynoszą radość. Po prostu #porozmawiajmyomarzeniach

Zobacz, jak wspaniale o marzeniach potrafią mówić inni:

Czy można rozmawiać o marzeniach bez końca? Tak! 

Marzenia się zmieniają, a na miejscu jednego spełnionego pragnienia, pojawia się kolejne. Spełnianie marzeń ma ogromną moc. Daje radość, siłę do działania i sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. Dlatego wręcz należy rozmawiać o marzeniach, najlepiej każdego dnia. 

Spełniaj marzenia i zdobądź unikalną grę od Katalogu Marzeń gratis! 

To jeszcze nie koniec naszego wsparcia. Do wszystkich zamówień z wysyłką i kwotą powyżej 250 zł, złożonych od 6 grudnia 2022 roku (do wyczerpania nakładu), dodamy grę, z którą już nikt nie oprze się rozmowom o marzeniach. Dzięki niej poznasz pragnienia swoich przyjaciół, rodziny, a nawet nieznajomych (jeśli tylko chcesz). 

Zabawa idealna nie tylko na bożonarodzeniowe spotkania, ale też na domówki, wspólne wypady pod namiot i inne towarzyskie spotkania. Aby ją dostać, wystarczy sięgnąć po marzenia. Do dzieła! 

Pospiesz się, ilość gier jest ograniczona! Przeczytaj regulamin promocji

P.S. Podziel się z nami radością z rozmowy. Zrób zdjęcia podczas gry i oznacz nas w mediach społecznościowych. Wspólnymi siłami stworzymy lepszy świat dla Marzycieli. 

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. Marzeń
Uwielbiam oglądać wschód słońca z kubkiem mocnej kawy i w dobrym, kocim towarzystwie. Dzielę marzenia na te małe, które staram się spełniać codziennie. Zaliczam do nich drobne przyjemności, dobrą literaturę, wciągające seriale i pyszne jedzenie. Marzenia przez duże "M" to z kolei podróże, najlepiej takie, które gwarantują zastrzyk adrenaliny.

Data publikacji: 2022-12-05

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!