o prezentach

Odwiedzamy Zwycięzcę I Edycji Maratonu Marzeń. Poznajcie Siostry Plotą i Wikliniarską Tradycję!

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
Data aktualizacji: 2024-02-13

...a tak naprawdę Zwyciężczyni! I edycję Maratonu Marzeń wygrała Katarzyna Nejman, która zgłosiła do konkursu chwytający za serce biznesowy projekt. Nie wiesz jeszcze, na czym polega Maraton Marzeń? Przygotowaliśmy wcześniej specjalny artykuł poświęcony zasadom i uczestnikom Maratonu. Dzisiaj skupiamy się na Kasi oraz wiklinie. Bo to właśnie motyw przewodni biznesu Kasi i jej siostry!

Zgłoszenie do Maratonu Marzeń

Do Maratonu Marzeń może zgłosić się każdy. Przyjmujemy wszelkie pomysły — biznesowe, charytatywne, sportowe… i na co tylko wpadniecie. Kasia wraz z siostrą postanowiła dać drugie życie zakładowi wikliniarskiemu, który przez kilkadziesiąt lat prowadził ich dziadek. Potrzebowały dodatkowego źródła finansowania, żeby zrobić remont warsztatu. Dzięki pozyskanym środkom mogłyby również wybrać się na warsztaty wikliniarskie, które rozwinęłyby ich umiejętności plecionkarskie. Dzięki temu mogłyby prowadzić warsztaty z wyplatania z wikliny. Swój pomysł najlepiej przedstawi Ci Kasia na nagranym przez siebie na potrzeby Maratonu Marzeń filmie.

Finał Maratonu Marzeń

Maraton Marzeń to nie tylko nagroda pieniężna, ale wsparcie doświadczonych osób — mentorów. Mentorką Katarzyny w trakcie całego konkursu była Joanna Borucka, szefowa Katalogu Marzeń. Tworząc koncepcję Maratonu zależało nam na tym, aby każdy z 11 finalistów skorzystał z udziału w nim, nawet jeśli nie zwycięży. Po 42 maratońskich zmagań spotkaliśmy się na wielkim finale I edycji. Spośród 11 finalistów w sobotę 5 września 2020 wyłoniliśmy 3 ścisłe finalistki — Katarzynę Janisz, Annę Zoll oraz Katarzynę Nejman. Głosami publiczności wygrała Kasia Nejman i Warsztaty wikliniarskie! Pozostałe finalistki otrzymały nagrody pocieszenia o łącznej wysokości 4 000 złotych. 

Radość Kasi po ogłoszeniu wyników Maratonu Marzeń. Jeszcze raz gratulujemy!

Siostry Plotą — profesjonalna pracownia wikliniarska

Kasia i jej siostra Ania znane są z plecenia. Jak to siostry, kiedyś usiadły razem, plotły, plotły i wyplotły. Tak powstał projekt o nazwie Siostry Plotą. Plotą również z włóczki, ale ich miłość ostatnio szczególnie skupiła się na wiklinie. Koszyki, krzesła i krzesełka, półki, osłonki na doniczki. Z wikliny potrafią stworzyć prawdziwe cuda, a to wszystko dzięki rękodzielniczej wiedzy i umiejętnościom, jakie przekazał im Dziadek dziewczyn. Te wyjątkowe rękodzieła znajdziecie na stronie Siostry Plotą oraz w stacjonarnym warsztacie wikliniarskim przy ulicy Środkowej 25 na warszawskiej Pradze.

I od razu chciałoby się zabrać choć jedno z wiklinowych dzieł z pracowni Siostry Plotą do domu!

Katalog Marzeń z wizytą w Warsztacie wikliniarskim Siostry Plotą

Nasze biuro również znajduje się na Pradze, więc obiecaliśmy być częstymi gośćmi w Warsztacie Kasi i Ani. Niedawno wpadliśmy z jesienną wizytą. Byliśmy szczerze zachwyceni asortymentem sklepu. Dziewczyny większość ze sprzedawanych produktów wyplatają własnoręcznie. Niezwykle zależy im na kontynuowaniu rodzinnej tradycji i wkładają w realizację swojego projektu całe serca. Można przyjść, dotknąć plecionych koszy, zadać dziewczynom nurtujące pytania. I zatopić się całkowicie w przemiłą atmosferę. My właśnie tak zrobiliśmy :)

Przedstawicielki Katalogu Marzeń z wizytą u Zwyciężczyni I edycji Maratonu Marzeń — Katarzyny Nejman

Czy warto brać udział w Maratonie Marzeń? Opinia Kasi

Maraton Marzeń sprawił, że Kasia jeszcze mocniej uwierzyła w moc marzeń. Wygrała 10 000 złotych na remont warsztatu i dalsze szkolenia z plecionkarstwa. Zakasała rękawy i wzięła się do pracy! Sama mówi, że przed nimi jeszcze długa droga do sukcesu, ale wierzymy, że Siostry wyplotą sobie wspaniałą przyszłość! Więcej o wrażeniach Kasi po Maratonie Marzeń możecie posłuchać w relacji z Finału I edycji Maratonu Marzeń, która odbyła się razem z podsumowaniem Festiwalu Siły Marzeń Miłki Raulin.

Pandemia nie ułatwia życia niewielkim przedsiębiorstwom. W tym czasie szczególnie ważne jest wsparcie lokalnych firm. Zajrzyjcie na stronę Siostry Plotą i pokażcie Kasi oraz Ani, że Marzyciele mają ogromną moc!

Czy będzie następna edycja Maratonu Marzeń?

Obserwuj nas na bieżąco. Szczególnie zapraszamy na nasze konto Facebook i Instagram oraz stronę Maratonu Marzeń. Wtedy żadna okazja na spełnienie Twojego marzenia Cię nie ominie! :)

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Brand Manager Dream and Do
Moje największe miłości to podróże, jedzenie i... jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas wspinania.

Data publikacji: 2020-10-23

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!