o prezentach
Mamy urodziny! Świętuj z nami z kodem: 14LAT. Sprawdź wszystkie promocje>>

Relaks w kapsule floatingowej dla osób z niepełnosprawnościami

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2024-02-16

Sesja floatingu w komorze odpływowej to nowoczesny sposób na relaks i wyciszenie ciała oraz umysłu. Komora deprywacyjna, bo tak brzmi jej profesjonalna nazwa, to zbiornik wypełniony wodą nasyconą solą, dzięki której ciało unosi się na powierzchni. Pomieszczenie jest też dźwiękoszczelne i zaciemnione, czyli pozbawione bodźców. 

Floating to sposób na odcięcie się od otoczenia, maksymalny odpoczynek, rozluźnienie mięśni i osiągnięcie stanu spokoju. 

Co oferuje Floating Wrocław?

Floating Wrocław to miejsce, w którym możesz skorzystać z kapsuły podczas 1 lub 3 sesji. Każda sesja trwa 60 minut, podczas których Twoim zadaniem jest dać się unieść. Najważniejsze we floatingu jest to, by postarać się uwolnić od myśli i poddać się całkowicie odprężającej mocy wody. Specjaliści zalecają regularne sesje, ale na początek warto zdecydować się choćby na jedną, żeby przekonać się, jakie to uczucie. 

Kto może skorzystać z oferty salonu Floating Wrocław?

Przebywanie w komorze jest bezpieczne, jednak zdecydowanie zalecamy konsultację lekarską przed pierwszą wizytą w kapsule. Szczególnie osobom z niepełnosprawnościami neurologicznymi. Na liście przeciwwskazań znajduje się między innymi epilepsja, ale naprawdę warto omówić każdy przypadek indywidualnie. 

Ponadto z floatingu może skorzystać każdy, bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności, kto będzie w stanie poradzić sobie z opisanymi niżej barierami architektonicznymi.Warto pamiętać, że skorzystanie z oferty wiąże się z wysłuchaniem instruktażu. Każda osoba potrzebująca opiekuna lub tłumacza języka migowego może zabrać go ze sobą bezpłatnie.

Obsługa deklaruje chęć pomocy na miarę swoich możliwości. Zakres i zapotrzebowanie na pomoc należy zgłosić i ustalić przed przybyciem.

Gdzie znajduje się salon Floating Wrocław?

Salon Floating Wrocław znajduje się w centrum Wrocławia, na I piętrze Wrocławskiego Centrum SPA.

Osoby podróżujące własnym samochodem najbliższe miejsce parkingowe z kopertą znajdą pod samym budynkiem, przy ulicy Teatralnej. Jest to płatny parking miejski.

Na miejsce można się także dostać, korzystając z komunikacji zbiorowej.

Z Dworca Głównego na miejsce dojedziesz tramwajem linii 18. Należy wsiąść w niego na przystanku Dworzec Główny, i wysiąść na przystanku Park Staromiejski - skąd pozostaje do przejścia około 100 m.

Ponadto w pobliżu salonu zatrzymują się także tramwaje linii: 10, 17, 22 i 33 (przystanek Park Staromiejski) oraz 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10 i 11 (Przystanek Wzgórze Partyzantów, 200 m od celu).

Dostosowanie salonu Floating Wrocław do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Salon floatingu znajduje się na 1 piętrze budynku. Budynek jest przystosowany do poruszania się przez osoby z niepełnosprawnościami. Drzwi wejściowe do budynku (2 pary) mają 90 cm szerokości. 

Na parterze znajduje się niewielka winda, do której jednak swobodnie zmieści się osoba na wózku wraz z opiekunem. Po wyjściu z windy należy pokonać około 20 cm próg. Można skorzystać ze specjalnego podjazdu, który można przesuwać, by dostać się do pomieszczeń po przeciwległych stronach korytarza. Sugerujemy zatem zabranie ze sobą osoby towarzyszącej, która będzie mogła w tym pomóc.

Następnie czekają kolejne 2 pary drzwi — pierwsze o szerokości 100 cm, drugie — prowadzące już do salonu — około 80 cm.

Salon Floating Wrocław składa się z 3 pomieszczeń: 

  • poczekalni, która nie jest bardzo przestrzenna, jednak pozwala na swobodne poruszanie się,
  • pokoju przejściowego, w którym po sesji można wysuszyć i ułożyć włosy (do dyspozycji gości jest tutaj toaletka z lustrem oraz suszarka). Jest tam dość sporo miejsca;
  • pomieszczenia głównego gdzie znajduje się komora floatingowa oraz kabina prysznicowa i toaleta. Tutaj osoby mające problem z poruszaniem się mogą natrafić na kilka trudności. Przede wszystkim kapsuła, z racji swojej budowy, nie posiada podjazdu ani żadnego innego dostosowania. Wejścia możliwe jest jedynie przez właz, od góry. Ponadto kabina prysznicowa jest mała i posiada próg. 

Toaleta znajduje się w wąskim korytarzu i nie posiada uchwytów ani dostosowanej wysokości. Samo pomieszczenie jest przestronne i nie ma tam żadnych problemów z poruszaniem się. Może być ślisko, ponieważ podłoga jest wyłożona kafelkami.

Floating w prezencie dla osoby z niepełnosprawnością

Floating to z pewnością doświadczenie, które zaskakuje. Odcięcie od dźwięków, światła i innych bodźców z zewnątrz, stwarza idealne warunki do głębokiego relaksu. Warto wybrać floating na prezent dla osoby z niepełnosprawnością, która potrzebuje wyciszenia. Jeśli masz pytania dotyczące tej atrakcji, chętnie na nie odpowiemy. Wystarczy, że napiszesz na adres: kontakt@marzeniabezbarier.pl.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-08-17

od 119 zł
OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!