o prezentach

Relaks i nauka - warsztaty wiedzy o winie dostępne dla osób z niepełnosprawnościami

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
Data aktualizacji: 2024-02-16

Nazwa 4Senses znaczy 4 zmysły, ale jesteśmy przekonani, że podczas degustacji wina poczujesz coś więcej, niż tylko doskonały smak, wspaniałe zapachy czy bogactwo kolorów. Jak się zresztą okazuje, nie trzeba mieć wyostrzonych wszystkich zmysłów, by czerpać radość z wizyty w winnicy. Przeczytaj relację z naszej wizyty w 4Senses i spójrz na tę atrakcję oczami osób z niepełnosprawnościami.  

Degustacje w 4Senses - garść informacji nie tylko dla osób z niepełnosprawnościami

Degustację win polecamy każdemu, kto marzy o tym, by zagłębić się w świecie smaków i aromatów tego trunku. Takie spotkanie to okazja, by poszerzyć swoją wiedzę na temat win, właściwego ich wyboru i historii. 

Nasz zespół odwiedził warszawskie 4Senses i już za chwilę dowiesz się, jak taka wizyta przebiega z perspektywy osób z niepełnosprawnościami. W naszej ofercie znajdują się dwa warianty tej atrakcji. Wybierz między: 

W 4Senses spotkania trwają około 3,5 godziny, a prowadzi Jerzy Kruk - człowiek z ogromną pasją i jeszcze większą wiedzą. Wielokrotnie nagradzany sommelier, do tego niezwykle sympatyczny i dowcipny, a przy tym ogromnie profesjonalny. 

 

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby skorzystać z oferty 4Senses?

Degustacje win odbywają się w spokojnej, pozbawionej konieczności ruchu atmosferze.
Uczestnicy warsztatów siedzą przy stolikach, słuchają sommeliera i mogą zadawać mu pytania. Słuch lub posiadanie tłumacza języka migowego jest w tym wypadku niezbędny, aby w pełni skorzystać z tej oferty. 

Osoby, które nie posiadają doskonałego wzroku, z pewnością ucieszy informacja, degustacja wina to okazja, by uruchomić inne zmysły , odkryć aromaty i głębię smaku. Analiza wzrokowa wina jest jedną z części warsztatów, jednak osoby z niepełnosprawnością wzrokową mogą pominąć ten etap.

Sama degustacja wina — wąchanie, smakowanie, ruchy kieliszkiem, mogą sprawić trudności osobom posiadającym niesprawne ręce, jednak w tym wypadku istnieje możliwość zabrania ze sobą opiekuna do pomocy.

Przesympatyczny zespół 4Senses z chęcią pomoże osobom z niepełnosprawnościami. O wizycie należy jednak uprzedzić wcześniej. Jeśli natomiast potrzebujesz bieżącej pomocy opiekuna, koniecznie wspomnij o tym przy rezerwacji. Obsługa zdecyduje, czy uczestnictwo drugiej osoby może być bezpłatne. 

Gdzie znajduje się miejsce degustacji 4 Senses?

Na degustację win należy udać się na warszawską Wolę. Lokal 4Senses znajduje się w niezwykle klimatycznej restauracji, wypełnionej doskonałym winem.

Możesz tutaj dotrzeć zarówno własnym autem, jak i komunikacją miejską. Podpowiadamy, że: 

  • z centrum Warszawy tramwajem nr 24 - wsiądź na przystanku Krucza 06, wysiądź na przystanku o nazwie Długosza 02. Do miejsca realizacji jest stamtąd około 80 m. 

  • metrem linii M1 ze stacji Centrum należy dojechać na stację Ratusz Arsenał. Tam przesiąść się na tramwaj 23 (z przystanku Metro Ratusz - Arsenał 10) i dojechać na przystanek Długosza 02. Stamtąd pozostaje około 80 m. 

  • Jeśli planujesz dojazd z dworca Warszawa Wschodnia , wsiądź w autobus nr 169 lub tramwaj 23 na przystanku Inżynierska 02 i wysiądź na przystanku Długosza 02.

Poruszasz się autem? W pobliżu lokalu znajdziesz się płatny prywatny parking z miejscem oznaczonym kopertą.  

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami wewnątrz winiarni 4Senses

Możemy śmiało powiedzieć, że 4Senses jest całkowicie przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wejście do lokalu jest szerokie (90 cm), odpowiednie też dla osób poruszających się na wózku. Wjazd jest płaski, a sam lokal jest na tyle przestronny , że można w nim swobodnie obrócić wózek. 

Łazienka w lokalu jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pomieszczenia są obszerne, wyposażone w uchwyty pomocnicze, a toaleta podwyższona. 

Rozbudź zmysły w 4Senses

Przyznajemy, że o jedno z tych miejsc, które z przyjemnością polecamy każdemu (pełnoletniemu!) Marzycielowi. Doskonałe wina, wspaniała atmosfera i profesjonalnie prowadzenie warsztatów sprawiają, że czas spędzony w warszawskim 4Sesnses upłynie Wam błogo. To świetny prezent, ale i pomysł na wspólnie spędzony czas. 

Jeśli masz jakieś pytania, napisz na kontakt@marzeniabezbarier.pl

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-05-18

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!