o prezentach
Zaczynamy Black Sale! Najbardziej pożądane marzenia w promocji! Sprawdź
X

Rzut siekierą do celu, a osoba z niepełnosprawnością - czy to się uda?

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2023-11-23

Umiesz rzucić siekierą tak, by wbiła się w tarczę? Ahe throwing to bardzo popularna rozrywka w USA, która kilka lat temu pojawiła się w Polsce. Nie ma lepszego miejsca, by spróbować rzucania siekierami niż profesjonalne kluby z zabezpieczonymi torami, toporkami i tarczami. Odwiedziliśmy AXE Nation w Krakowie, żeby przekonać się, czy jest to miejsce dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. 

Sprawdź swoją celność w niecodzienny sposób

Rzucanie siekierą do celu w ostatnim czasie zyskuje na popularności jako rozrywka dla rodzin czy grupy przyjaciół. Świetnie sprawdza się na wieczorach kawalerskich i integracjach i między innymi dlatego zwróciło naszą uwagę.

Ta ekscytująca i nietypowa dyscyplina sportu wymaga nie trochę siły, ale przede wszystkim precyzji, zręczności, koncentracji, ale także odpowiedniej strategii. Najlepiej na rzucanie siekierą wybrać się w grupie. Wizyta w AXE Nation z pewnością zapewni każdemu niezapomniane emocje i wyzwania, a szczególnie polubią ją osoby, które przepadają za rywalizacją.

Kto może skorzystać z usług AXE Nation?

Rzucanie siekierą do celu to atrakcja wymagająca sprawności rąk i dużej siły.

Osoby z dwoma niesprawnymi lub słabymi rękami mogą sobie nie poradzić. Siekiery są ciężkie, i trzeba mocno nimi rzucić, aby wbiły się w tarczę.

Tarcze są duże i powieszone stosunkowo nisko, więc zarówno osoby z niepełnosprawnością wzrokową jak i osoby poruszające się na wózkach mogą wziąć udział w grze.

Rzucane siekiery niekiedy mogą odbić się od tarczy i polecieć w stronę osoby rzucającej więc dobrze jest mieć możliwość szybkiego uniku.

Niepełnosprawność słuchowa nie jest przeszkodą w realizacji. Przed zabawą należy przejść instruktaż, więc osoba z niepełnosprawnością słuchu musi zabrać ze sobą tłumacza języka migowego. 

Tłumacz i opiekun osoby z niepełnosprawnością mogą przebywać na terenie obiektu bezpłatnie, o ile nie biorą udziału w grze. 

Realizator deklaruje także swoją pomoc jednak jej zakres i wszelkie szczegóły należy ustalić przed wizytą.

Gdzie znajduje się AXE Nation?

Salon znajduje się w kamienicy na krakowskim Starym Mieście. Najbliższe miejsce parkingowe z kopertą znajduje się na skrzyżowaniu ulicy Grodzkiej w Podzamczem, czyli około 400 m od salonu.

Na miejsce można się dostać tramwajami linii 1, 8, 13, 18, 24, 69 i 72. Wszystkie zatrzymują się na przystanku o nazwie Plac Wszystkich Świętych oddalonym od salonu o 230 m.

Z Dworca Głównego do salonu dojechać można jedynie z przesiadką w następujący sposób:
 

  • tramwajem numer 17 jadąc w kierunku Czerwone Maki P+R,  z przystanku Dworzec Główny Tunel 1t na przystanek Starowiślna 4t, a następnie z tego samego przystanku, w stronę Cichy Kącik, tramwajem linii 1 do przystanku Plac Wszystkich Świętych 1t. 
  • z przystanku Dworzec Główny Tunel 1t, tramwajem linii 50 w stronę Borek Fałęcki, do przystanku Rondo Grzegórzeckie 4t. Następnie z tego samego przystanku linią 1, w stronę Cichy Kącik, tramwajem linii 1 do przystanku Plac Wszystkich Świętych 1t.

Wnętrze Salonu AXE Nation

Salon znajduje się w kamienicy i do wejścia niestety prowadzą 2 spore schody.
Drzwi do budynku są szerokie - 90 cm, jednak wejście do samego salonu jest znacząco węższe, ma niespełna 70 cm. Do miejsca realizacji prowadzą także długie schody.



Powierzchnia salonu jest spora, jednak na miejscu w niektórych miejscach pojawiają się progi o wysokości max. 7 cm. Kamienna podłoga bywa także nierówna. 

Zarówno damska, jak i męska toaleta, znajdują się na parterze i nie są dostosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Do środka można wjechać wózkiem, jednak nie ma tam możliwości obrotu. Toaleta nie jest podwyższona, nie ma także uchwytów pomocniczych.

Jak uzyskać więcej informacji?

Nie ujęliśmy czegoś w opisie? Napisz do nas maila, a my zdobędziemy dla Ciebie wszystkie potrzebne informacje. Czekamy pod adresem: kontakt@marzeniabezbarier.pl

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-11-22

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!