o prezentach

Ponownie Spełniamy Marzenia z Fundacją Mam Marzenie

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
Data aktualizacji: 2021-11-30

8 września wielkimi krokami nadchodzi najbardziej wyczekiwany przez nas moment w roku… W Kalendarzu Świąt Niezwykłych pod tą datą odnajdziemy Dzień Marzyciela! Przybliżamy historię tego dnia oraz pokazujemy, jak my obchodzimy święto wszystkich osób bujających w obłokach.

Co, jak, kiedy – krótka historia Dnia Marzyciela

Na pomysł wprowadzenia takiego święta wpadł Sławomir Rybka, gdy w 2001 roku stworzył portal internetowy nomen omen Złota Rybka. Idea była prosta – możemy opisać swoje marzenie na łamach portalu i liczyć na życzliwość innych użytkowników, którzy pomogą w jego zrealizowaniu. Jedni Marzyciele prosili o spotkanie ze sławną aktorką, inni marzyli o rowerze idealnym do długich, górskich przejażdżek. W ciągu kilku lat portal zaczął cieszyć się wielką popularnością, ponieważ udało się spełnić marzenia wielu Polaków. Niestety dzisiaj portal nie jest aktywny, jednak nadal pana Sławka nazywa się Dyżurnym Marzycielem Kraju, a wartość, jaką niesie ze sobą 8 września, pozostaje niezmienna.

Historia o rybce i nie tylko…

O co chodzi z tą złotą rybką? Wyobraź sobie… Jesteś rybakiem w pobliskim porcie. Sezon okazał się dla Ciebie bezlitosny – wraz z rozwojem technologii coraz częściej do połowu wykorzystywane są nowoczesne kutry, które podczas jednego wypłynięcia są w stanie złowić 3-krotność Twojej dziennej pracy. Ty jednak nie poddajesz się, korzystasz z każdej okazji, gdy Neptun pozwala wypłynąć Twoją małą łódką na otwarte wody. Od jakiegoś czasu ciężko złowić nawet najmniejszą szprotkę. Dziś jednak wszystko ma się zmienić… Wypływasz wcześnie rano, znacznie wcześniej niż kutry, aby nie zostać z pustymi sieciami. Choć zmęczony, jesteś szczęśliwy… Czujesz, że dzisiaj stanie się coś niezwykłego, czujesz to gdzieś w żołądku — los musi się do Ciebie uśmiechnąć. Zarzucasz swoje wiekowe sieci i z uśmiechem na twarzy czekasz na łut szczęścia. To chwila, w której możesz odpocząć, więc powoli zamykasz oczy i oddajesz się sennym wizjom. Nagle budzi Cię silne szarpnięcie sieci – na tyle silne, że wiesz ze swojego doświadczenia, że musi być to coś wielkiego. Serce zaczyna bić coraz mocniej, a Ty sprawnie wybierasz sieć. Tym razem zamiast pustych oczek widzisz coś przepięknego. Wśród glonów i morskich roślin połyskuje złotem niewielka rybka. To Twój dzień! Możesz poprosić o cokolwiek, czego sobie zapragniesz.

Jeśli podobała Ci się historia o złotej rybce, tak samo możesz poczuć się w Dniu Marzyciela. Marzyć i śnić odważnie jak dziecko! No właśnie, czy ten dzień mogą obchodzić wyłącznie dzieci? Zdecydowanie nie, jak powiedział Sławomir Rybka:

„To dzień dla kobiet i mężczyzn, dzieci i młodzieży, babć i dziadków, chorych i zdrowych, niskich i wysokich, chudych i grubych, zakochanych i tych ze złamanym sercem, pracowników i pracodawców, bezrobotnych i pracujących, czyli wszystkich ludzi, którzy nie przestali marzyć”.

To co z tymi marzeniami?

Możesz zastanowić się, czego pragniesz w głębi serca. Co sprawi Ci prawdziwą radość, co przybliży Cię do życia, jakim chcesz żyć. Jednak jest coś jeszcze, co przynosi wiele radości. Sławomir ze Złotej Rybki wiedział o tym doskonale – chodzi o spełnianie marzeń innych. Coś, co dla nas jest banalne, proste i bez większej wartości… dla innej osoby może być prawdziwym Everestem wśród wierzchołków pragnień. W poprzednim roku, chcąc nieść tę ideę, zorganizowaliśmy akcję promocyjną z Fundacją Mam Marzenie. Od każdego zamówienia eVoucher PDF przekazywaliśmy 5 zł na spełnianie marzeń podopiecznych z fundacji. Kilka dni temu dostaliśmy informację, że dzięki zebranym pieniądzom udało się spełnić marzenie Filipa, który odwiedził obserwatorium astronomiczne na hiszpańskiej wyspie La Palma. Filip mógł zwiedzić całe obserwatorium, porozmawiać z naukowcami, którzy współdzielą z nim pasję. Chyba nie musimy przekonywać, jak wiele przyniosło mu to radości, zobaczcie zdjęcia!

Filip dzięki fundacji Mam Marzenie mógł odwiedzić wymarzone obserwatorium astronomiczne.

Spełnianie marzeń innych dodaje skrzydeł. Świadomość, że pomogło się drugiemu człowiekowi, często dając mu większą motywację i wiarę w siebie, przynosi wiele satysfakcji i napędza do kolejnych działań. W tym roku kontynuujemy akcję z fundacją Mam Marzenie w nieco zmienionej formie.

Wskakuj w skarpetki i pomagaj!

Przygotowaliśmy własny projekt skarpetek, które będzie można dołączyć do złożonego zamówienia. Cały zysk z ich sprzedaży trafi w ręce podopiecznych fundacji. W cenie 17 złotych możesz dostać ciepłe skarpetki w przyjemnych kolorach, które idealnie sprawdzą się na jesienne wieczory. Skarpetki nie rozgrzeją jedynie Twoich stópek, rozgrzeją również Twoje serce — każda para to krok do spełnienia największych pragnień dzieci z fundacji.

Marzę, by wydać swój tomik wierszy… Marzę o pływaniu z delfinami… Marzę o psim przyjacielu… Marzę, by być księżniczką na pięknym balu… Oto kilka marzeń od cudownych podopiecznych fundacji. Zachęcamy do odwiedzenia strony Mam Marzenie, aby bliżej poznać wyjątkowych Marzycieli i ich wyjątkowe pragnienia.

Więcej o akcji z fundacją Mam Marzenie dowiesz się na naszej stronie.

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Kocham góry, a moim największym marzeniem jest zdobycie jednego z ośmiotysięczników. W wolnych chwilach trenuję boks, dużo się ruszam (i równie dużo mówię :p). Poza pracą kocham psy (choć swojego nie mam), memy i wszystko, co związane ze zdrowym trybem życia.

Data publikacji: 2019-09-09

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.