o prezentach

Prezenty PRL - powrót do przeszłości

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2021-01-21

Pralka Frania, kartki na czekoladę, aparat fotograficzny Smiena czy legendarny mały Fiat – każda z tych rzeczy od razu przywołuje wspomnienia o czasach PRL-u. Pomimo tego, że czas ten miał swoje wady, każdy jednak od razu myśli o ówczesnej modzie, samochodach czy nawet meblach, a na ustach zarysowuje się delikatny uśmiech. A być może okres PRL znacie tylko z opowiadań dziadka i babci, chociaż chcielibyście się w to bardziej zagłębić? Przypomnieć te czasy albo pomóc w lepszym ich poznaniu pomoże Ci nic innego, jak doświadczenie tego. Tutaj przychodzimy z pomocą – w tym artykule zebraliśmy atrakcje, które, chociaż na chwilę sprawią, że wrócicie do legendarnych czasów, gdy sławę na arenie międzynarodowej zgarniał Zbigniew Boniek, a nie Robert Lewandowski, czasów kolejek po szynkę czy czekoladę, oraz czasów, kiedy mieszkania były wyposażone w potężne meblościanki.

 

Warszawa a PRL – wróć do przeszłości w stolicy

Jakby ktoś się zastanawiał, dlaczego akurat Warszawa najpiękniej obrazuje czasy PRL i to tutaj jest najwięcej perełek związanych z tym okresem – już tłumaczymy. To właśnie w Warszawie podziwiać można monumentalną architekturę przede wszystkim Pałacu Kultury usytuowanego w samym centrum miasta. Socrealistyczna architektura to także detale, które znajdziecie w miejscówkach usytuowanych w Pałacu Kultury, takie jak Teatr Studio czy Kinoteka. Chcąc jeszcze bardziej poczuć klimat PRL, warto zawitać na Plac Konstytucji, gdzie również można podziwiać architekturę z dawnych lat.

Wycieczki po Warszawie w klimacie PRL-u

Zwiedzanie jest świetne, a co jeśli je urozmaicić? Wybierz scenariusz wycieczki, np. Legendarne Knajpy PRL-u, bo pić trzeba umić, Ogórkiem po Pradze czy Warszawa okresu PRL i wybierz się na pełną atrakcji przejażdżkę autem Fiat 125p lub Jelcz Ogórkiem! Powrót do przeszłości – Warszawa z czasów PRL to wycieczka pełna ciekawych i intrygujących opowiadań wykwalifikowanych przewodników, którzy zapewnią, że o stolicy dowiecie się rzeczy, których się nawet nie spodziewaliście. Mówiąc o przejażdżkach, może sami chcielibyście zasiąść za kierownicę kultowego auta z czasów PRL-u? Mowa tu oczywiście o samochodzie Fiat 125p, którym się możecie przejechać do stolicy! To wręcz spotkanie  z legendą, gratką dla kolekcjonerów i fanów motoryzacji. Jest także możliwość zrobienia przez instruktora zdjęć, które będziecie mogli sobie zachować jako pamiątkę z niecodziennej przejażdżki legendarnym autem.

Jeśli natomiast nie jesteście ogromnymi wielbicielami motoryzacji, bądź macie ciut mniej czasu na zwiedzanie, obowiązkowym punktem na mapie jest Muzeum Życia w PRL. Młode osoby, które nie żyły w czasach PRL-u, zetkną się z panującą w przeszłości rzeczywistości, a osoby starsze sobie ją przypomną. Muzeum to prezentuje przede wszystkim realia życia w ówczesnych czasach, znajdziecie tam zatem mnóstwo przedmiotów i pamiątek z przeszłości, jak meble, modowe perełki czy stare nominały polskich banknotów.

Smaki PRL-u – nieodłączna część historii

Trudnym, a wręcz niemożliwe byłoby mówienie o czasach PRL-u, nie wspominając smaków, które wtedy towarzyszyły. A nieodłącznym atrybutem polskości i smaku, który towarzyszy Polakom od lat jest oczywiście wódka. Jeśli jesteście ciekawi procesu powstawania tego trunku, surowców, z których się go produkuje oraz walorów smakowych – musicie zawitać do Muzeum Polskiej Wódki. Przewodnicy w przystępny i atrakcyjny sposób przeprowadzą przez cały proces produkcji wódki, a na końcu czeka oczywiście degustacja i satysfakcja ze zdobytej wiedzy. My też tam byliśmy i bardzo polecamy!

Mówiąc dalej o smakach, chyba większość osób wie, że na najbardziej rarytasowe produkty wprowadzone były kartki i tylko nieliczni mogli się rozkoszować tym, co teraz jest dla nas codziennością. Rzadko dorwać można było m.in. czekoladę, która teraz jest dostępna wszędzie, a niektórzy nie wyobrażają bez niej ani dnia. Może warto zatem spróbować ,,zdobyć” czekoladę w trochę inny sposób, niż tylko kupienie jej w sklepie? Warsztaty czekoladowe sprawią, że zakochacie się w procesie tworzenia czekolady, a co najważniejsze (i najpyszniejsze!), będziecie się mogli delektować czekoladą zrobioną przez Was samych. Naszym zdaniem, jest to świetny pomysł na spędzenie popołudnia wraz ze znajomymi – w końcu kto nie lubi czekolady.

Pozostając w tymże temacie kulinarnym, czasami nie doceniamy smaków naszej własnej, polskiej kuchni. W czasach PRL-u nasze dania były wręcz niezastąpione, czy to tatar, kluski czy pierogi – te czy inne polskie potrawy były niezawodne i do dnia dzisiejszego uzyskują mnóstwo pochwał również od osób z zagranicy. Być może Wy też chcielibyście odpocząć od pizzy, sushi czy burgerów i wrócić do klasycznej polskiej kuchni? Polskie smaki – kolacja we dwoje to idealna możliwość spędzenia wspaniałego wieczoru z ukochaną osobą oraz rozkoszowania się pysznymi daniami naszej kultury.

Atrakcja w stylu PRL na prezent

Podaruj jedną z wybranych atrakcji bliskiej osobie na prezent. Niezależnie od wieku osoby, na pewno ucieszy się ona z możliwości poznania polskiej z czasów PRL, bądź przypomnienia sobie, jak to było kiedyś. Obdarowana osoba na pewno doceni tak niecodzienny i interesujący prezent oraz będzie go wspominała z uśmiechem na twarzy jeszcze na długo po wykorzystaniu vouchera. Mówiąc o tym, pamiętajcie, że ważność naszych voucherów to aż 12 miesięcy, zatem osoba obdarowana na pewno znajdzie czas, by jak za pomocą wehikułu czasu powrócić to czasów dawnej Polski.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Content Specialist
Muzyka jest nierozłączną częścią mnie, nigdy nie mam dosyć miziania czworonożnych stworzeń, a od wielu lat jestem zagorzałą fanką piłki nożnej. Z niewiarygodną szybkością chłonę nowe seriale i dużą radość sprawia mi poznawanie nowych miejsc. Kieruję się zasadą, że wychodzenie ze strefy komfortu i pozytywne podejście pozwalają osiągnąć wymarzone cele.

Data publikacji: 2020-07-15

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.