o prezentach
Codziennie nowe GORRRĄCE wakacyjne oferty zobacz >>

Słodkie warsztaty w Manufakturze Czekolady z perspektywy osób z niepełnosprawnością

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2024-02-16

Warszawska Manufaktura Czekolady przyciąga wielbicieli słodkości z całego kraju. Można tutaj poznać techniki obróbki kakao i skomponować tabliczkę z ulubionymi dodatkami. Sprawdziliśmy, czy tworzenie słodkich wspomnień jest dostępne również dla osób z niepełnosprawnościami. Przeczytaj i sprawdź, czy czekoladowe doświadczenia dostępne są bez barier. 

Jakie warsztaty oferuje Manufaktura Czekolady?

W Manufakturze Czekolady znaleźć można nie tylko mnóstwo słodkości, ale także wziąć udział w autorskich warsztatach. Okazja, by stworzyć wymarzoną tabliczkę czekolady lub pralinki, jakich nikt jeszcze nie jadł, kusi marzycieli przez cały rok. Warsztatom towarzyszy degustacja czekolady do picia, ziaren kakao i czekolad sprowadzonych z odległych miejsc na świecie. Po spotkaniu zaś uczestnicy otrzymują dyplom Młodszego Czekoladnika. Atrakcja dostępna jest dla uczestników w różnym wieku, dzieci i dorosłych. Zobacz koniecznie pełną ofertę słodkich zajęć w Manufakturze Czekolady.

Dla kogo są dostępne warsztaty w Manufakturze Czekolady?

Zajęcia w Manufakturze Czekolady odbywają się przy stole, dostępnego również dla osób poruszających się na wózkach. Wyrabianie czekolady to czynność manualna, dlatego spotkanie spodoba się najbardziej osobom ze sprawnymi dłońmi, które mają możliwość bieżącego słuchania i obserwowania prowadzącego. 

Jeśli korzystasz z pomocy tłumacza języka migowego lub potrzebujesz wsparcia opiekuna, mogą Ci oni towarzyszyć bezpłatnie. Co więcej, obsługa również jest otwarta na to, by pomóc. Potrzeby w tym zakresie najlepiej jest zgłosić przed realizacją, żeby załoga Manufaktury miała czas odpowiednio się przygotować. Wsparcie może się okazać potrzebne głównie ze względu na bariery architektoniczne. 

Gdzie znajduje się Manufaktura Czekolady?

Manufaktura Czekolady znajduje się przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie.
Na miejsce można dostać się:

  • metrem (linia M1) - stacja Politechnika jest oddalona o około 550 metrów,
  • tramwajem (linie 4, 35, 15 i 78) - jeśli wysiądziesz na przystanku Metro Politechnika 04, to od Manufaktury będzie dzielić Cię około 600 metrów, 
  • autobusem (507, 520 i 525) - przystanek Marszałkowska 01 znajduje się około 400 metrów od wejścia. 

Jeśli wolisz poruszać się samochodem, w odległości około 90 m znajdziesz też parking miejski, na którym są miejsca z kopertą.

Dostępność przestrzeni w Manufakturze Czekolady

Warszawska Manufaktura Czekolady mieści się w starym budynku, który niestety może być wyzwaniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową. 

Drzwi wejściowe są szerokie (90 cm), jednak trzeba uważać na 10-centymetrowy próg.

W samym lokalu jest dość wąsko, osoby poruszające się na wózku mogą mieć problem z obróceniem się czy komfortowym poruszaniem po wnętrzu.  

W toalecie jest mało miejsca, pomieszczenie jest wąskie i brakuje w nim udogodnień. 

Warto wiedzieć, że na piętrze znajduje się przestrzeń kawiarniana. Dostaniemy się tam jedynie po schodach, bo w budynku nie ma windy. 

Warsztaty czekoladowe na prezent - czy warto? 

Stworzenie własnej tabliczki czekolady czy pralinek daje niemałą satysfakcję i potrafi zainspirować do dalszych cukierniczych poszukiwań. Manufaktura Czekolady jest fajnym miejscem, w którym taką przygodę można rozpocząć. Warsztaty tutaj są naprawdę godne polecenia, więc jeśli opisane bariery nie stanowią dla Ciebie wyzwania, voucher do Manufaktury Czekolady będzie świetnym prezentem na Dzień Dziecka, urodziny czy rocznicę. 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji i masz szczególne wymagania, napisz do nas na adres kontakt@marzeniabezbarier.pl. Pomożemy Ci zorganizować niezapomniane przeżycie. 

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-06-02

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!