o prezentach
Codziennie nowe GORRRĄCE wakacyjne oferty zobacz >>

Jak się strzela z Top Shot? Zobacz relację dla osób z niepełnosprawnością

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2024-01-16

Strzelnie na strzelnicy w różnych wariantach to jeden z naszych bestsellerów. Nie dziwi nas to wcale, bo to atrakcja, która ma charakter sportowy, zawiera dużo nauki, ale pozwala też poczuć emocje z kina akcji. Znasz to uczucie? Nie? To czas poznać, bo strzelnice są otwarte dla każdego, a voucher podarunkowy na to przeżycie to upominek, który świetnie sprawdza się z okazji urodzin czy Mikołajek. W ramach Marzeń Bez Barier odwiedziliśmy kolejnego partnera, który oferuje strzelanie. Tym razem byliśmy w Łodzi. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy to atrakcja, która spełni oczekiwania bliskiej osoby z niepełnosprawnością. 

Co oferuje Top Shot?

W ofercie Top Shot znajdziesz aż 8 różnych wariantów strzelania. Od tych dla początkujących (Poznaj strzelanie), przez propozycje dla bardziej zaawansowanych użytkowników (Ostre strzelanie i Przygoda na strzelnicy sportowej), aż po wariację z karabinem AK-47 (Strzelanie z kałasznikowa). Dostępne są również opcje dla 2 osób, bo przecież marzenia najlepiej spełnia się z bliskimi. Warianty różnią się przede wszystkim ilością naboi dostępnych przy realizacji.  

Dla młodszych marzycieli Top Shot przygotował wariant dostępny już od 12 roku życia. Oczywiście, obowiązkowo w obecności dorosłego opiekuna.  

Kto może skorzystać z oferty TopShot?

Przygoda na strzelnicy dostępna jest niemal dla każdego. Samo strzelanie zazwyczaj odbywa się w pozycji stojącej, jednak także osoby niesprawne fizycznie, poruszające się na wózkach poradzą sobie z tym wyzwaniem. 

Ważne jest, aby móc utrzymać w dłoniach broń, która bywa ciężka, oraz mieć możliwość pociągnięcia za spust. Ze wszystkimi innymi czynnościami pomogą pracownicy strzelnicy, którzy mają duże doświadczenie z obsługą osób z niepełnosprawnościami.

Możesz zabrać ze sobą opiekuna do pomocy, nie może on jednak samodzielnie strzelać. Opiekunowie i tłumacze języka migowego wpuszczani są na teren strzelnicy nieodpłatnie.

Osoby z niepełnosprawnością słuchu także bez problemu mogą skorzystać z oferty, jeśli zabiorą ze sobą tłumacza języka migowego, aby bez problemu przejść szkolenie. Pamiętać jednak należy, że na strzelnicy panuje duży hałas, co może - mimo ochraniaczy słuchu - wpłynąć na pogorszenie stanu zdrowia. Przed wizytą najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem.

Osoby z niepełnosprawnością wzroku niestety nie mogą skorzystać z tej atrakcji ze względu na procedury bezpieczeństwa. 

Gdzie znajduje się strzelnica Top Shot?

Strzelnica znajduje się na Łódzkich Bałutach w północnej części miasta. To bardzo popularna dzielnica Łodzi, w której znajduje się chętnie odwiedzane centrum handlowe i Las Łagiewnicki, czyli „zielone płuca” miasta. 

Na terenie strzelnicy znajduje się wiele miejsc parkingowych, także w bezpośrednim pobliżu wejścia. Nie są one oznaczone jako koperty, jednak przestrzeń jest na tyle duża, że każdy z pewnością swobodnie wydostanie się z samochodu.

Na miejsce można dojechać liniami autobusowymi o numerach 57 i 85.
Obie linie dojeżdżają tam bezpośrednio z Dworca Łódź Fabryczna.
W obu przypadkach należy wsiąść do autobusu na przystanku Rodziny Poznańskich -Dw. Łódź Fabryczna, w kierunku Marysin Stadion. Przystanek docelowy to Marysińska - Okopowa. Stamtąd do przejścia pozostaje około 300 m.
 

Jak wygląda okolica i wnętrze Strzelnicy Top Shot

Obszar, na którym znajduje się parking, jest odrobinę nierówny. Szczególnie wejście na teren strzelnicy może być problematyczne, jednak realizator posiada specjalny podest wspomagający wejście. Jeśli chcesz z niego skorzystać, bo na przykład poruszasz się na wózku, uprzedź strzelnicę przed przybyciem.

Szerokość skrzydła drzwi to 90 cm, jednak jeśli zajdzie konieczność, można je otworzyć do pełnej szerokości, która wynosi aż 170 cm.

W środku znajduje się dużo miejsca, zatem osoby na wózkach będą mogły swobodnie się tam poruszać.

Na miejscu dostępna jest duża łazienka. Nie jest ona jednak dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Komu podarować voucher do Top Shot? 

Voucher podarunkowy na strzelnicę to wyjątkowy prezent dla każdego wielbiciela kina akcji, ale spodoba się też osobom, które lubią uczyć się nowych rzeczy. Z pewnością będzie spełnieniem marzeń bliskiej osoby, która myśli o nauce obsługi broni w celu samoobrony. My polecamy przede wszystkim jako doświadczenie, dla Marzycieli, którzy lubią w życiu próbować nowych rzeczy. 

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji o tym prezencie, napisz do nas na kontakt@marzeniabezbarier.pl. Z przyjemnością pomożemy wybrać ten najlepszy! 

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2024-01-16

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!