o prezentach
Mamy urodziny! Świętuj z nami z kodem: 14LAT. Sprawdź wszystkie promocje>>

Strzał w dziesiątkę - strzelnica EMJOT dostępna dla osób z niepełnosprawnościami

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2023-09-13

Strzał w dziesiątkę - strzelnica EMJOT dostępna dla osób z niepełnosprawnościami
Marzysz o tym, by nauczyć się strzelać? Trening na strzelnicy nie tylko pozwoli Ci poznać zasady bezpieczeństwa i obsługi broni w bezpiecznych, profesjonalnie przygotowanych warunkach (i pod okiem specjalisty), ale też sprawi, że rozwiniesz samokontrolę i koncentrację. Przeczytaj naszą relację z chorzowskiej strzelnicy EMJOT, którą sprawdziliśmy pod kątem dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 

Co oferuje strzelnica EMJOT?

Strzelnica EMJOT to od wielu lat pełna profesjonalizmu i pasji przestrzeń, w której niemal każdy może spróbować swoich sił w strzelaniu z broni ostrej. W ofercie znajduje się wiele pakietów strzelniczych podzielonych ze względu na zaawansowanie uczestnika, rodzaj broni oraz ilość osób, które odwiedzą to miejsce. 

W ofercie obiektu znajdują się pakiety przygotowane zarówno z myślą o marzycielach, którzy stawiać będą swoje pierwsze kroki na strzelnicy, jak również tych, którzy chcą poczuć zastrzyk adrenaliny. Zobacz koniecznie vouchery: 

 • Poznaj strzelanie - wariant dla osób początkujących (30 strzałów),  
 • Ostre strzelanie (40 strzałów), 
 • Ekstremalne strzelanie (56 strzałów), 
 • Przygoda na strzelnicy sportowej (28 strzałów z broni 22LR oraz 10 strzałów z broni 10 mm), 
 • Strzelanie dla nastolatków (atrakcja dla osób od 12 roku życia, obejmuje 15 strzałów),  
 • Strzelanie z kałasznikowa (30 strzałów z karabinu AK 47).

W EMJOT można strzelać również w parach. Wszystkie dostępne vouchery możesz zobaczyć na stronie partnera

Kto może odwiedzić strzelnicę EMJOT?

Strzelanie do celu jest wyzwaniem, ale niemal każdy może się tego nauczyć, a z pewnością każdy powinien spróbować. Aby móc skorzystać z oferty strzelnicy EMJOT należy spełnić kilka warunków:

 • przy niepełnosprawności ruchowej najważniejsze są sprawne dłonie, aby utrzymać w nich broń i móc pociągnąć za spust, co wymaga użycia siły, 
 • wizyta na strzelnicy wymaga wysłuchania przeszkolenia, dlatego osoby z niepełnosprawnością słuchową muszą zabrać ze sobą na miejsce tłumacza języka migowego,
 • osoby z niepełnosprawnością wzroku niestety nie mogą korzystać z tej atrakcji. 

Na miejsce warto zabrać opiekuna. Instruktorzy przeprowadzają szkolenie, jednak później strzały trzeba oddawać już samodzielnie. Są jednak do dyspozycji w przypadku pytań lub innych potrzeb.

Jeśli oczekujesz pomocy przez cały czas pobytu na strzelnicy, zgłoś to podczas rezerwacji — postaramy się spełnić tę potrzebę. Opiekun, który przybędzie na miejsce wraz z Tobą, aby Ci pomóc, nie poniesie żadnej opłaty z tym związanej.

Jak dotrzeć na Strzelnicę EMJOT?

Strzelnica EMJOT położona jest niemal w sercu Chorzowa. Na osoby podróżujące własnym środkiem transportu czeka duża przestrzeń przed strzelnicą. Nie ma tam wyznaczonej koperty do zaparkowania, jednak miejsca jest naprawdę dużo. Można swobodne wysiąść czy nawet wyjechać wózkiem z samochodu.

Na miejsce można dotrzeć także komunikacją miejską:

 • tramwajami numer 9 i 60, przystanek AKS Chorzów położony jest 950 m od strzelnicy,
 • tramwajem 10 lub autobusem 830, przystanek Stadion Śląski znajduje się w odległości 750 m od strzelnicy.

Wnętrze strzelnicy z perspektywy osób z niepełnosprawnościami 

Strzelnica EMJOT to przestronny budynek, w każdym pomieszczeniu znajduje się sporo przestrzeni. Osoby poruszające się na wózkach nie będą miały najmniejszego problemu z przemieszczaniem się w środku.Do wejścia prowadzą dwa schody oraz komfortowy podjazd. Szerokość drzwi to aż 100 cm.Na terenie strzelnicy znajdują się dwie łazienki. Nie są one dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Nie posiadają podniesionej toalety ani uchwytów pomocniczych. Jedna z łazienek jest dość mała, jednak druga jest znacznie większa i bez przeszkód można do niej wjechać wózkiem.

Voucher do strzelnicy EMJOT dla osób z niepełnosprawnością

Strzelanie to niecodzienna czynność, która szybko potrafi przerodzić się w hobby. Voucher na strzelnicę jest oczywiście świetnym sposobem, aby zaszczepić w bliskiej osobie nową pasję i pomóc jej odkrywać talenty. Kto wie, być może ma oko i refleks wytrawnego rewolwerowca? 

Jeśli zastanawiasz się, czy voucher na strzelnicę będzie wymarzonym prezentem dla bliskiej Ci osoby, pomożemy Ci zdecydować. Wyjaśnimy wszelkie niejasności i odpowiemy na dodatkowe pytania. Wystarczy, że napiszesz do nas na kontak@marzeniabezbarier.pl. 

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-09-13

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!