o prezentach
Mamy urodziny! Świętuj z nami z kodem: 14LAT. Sprawdź wszystkie promocje>>

Strzelać może każdy — strzelnica dostępna dla osób z niepełnosprawnościami

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
Data aktualizacji: 2024-02-16

Niektórzy uważają, że umiejętność posługiwania się bronią to coś, co może przydać się każdemu. Czy tak jest? My wiemy jedno: strzelanie do celu to emocjonujące zajęcie. Jeśli kiedykolwiek pojawiła się w Twojej głowie myśl: „ciekawe, jakie to uczucie ustrzelić środek tarczy?”, to spieszymy z informacją, że mamy na pokładzie partnera, który przygotował przestrzeń z troską o dostępność. Zajrzeliśmy w każdy kąt, zobacz, czy to coś dla Ciebie. 

Który wariant atrakcji wybrać?

Strzelanie na strzelnicy dostępne jest w naszej ofercie w kilku wariantach, w zależności od stopnia zaawansowania. Początkującym, którzy pierwszy raz będą trzymać w dłoni broń, proponujemy wariant „Poznaj strzelanie”. 

Dla osób z mniejszym i większym doświadczeniem mamy vouchery na ostre strzelanie, strzelanie ekstremalne itp. Różni je dostępność rodzajów broni i liczba strzałów, szczegóły znajdziesz w opisach wariantów. Strzelnice otwarte są cały rok, rezerwujesz termin, który Ci najbardziej odpowiada. 

Jakie warunki trzeba spełniać, aby skorzystać ze strzelnicy PMShooter?

Aby strzelać, wcale nie trzeba być wysportowanym niczym agent 007. Sprawdziliśmy to wielokrotnie. Wiemy jednak, że każdy z nas mierzy się z jakimiś wyzwaniami. Zebraliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci ustalić, czy strzelanie z PMShooter jest dla Ciebie: 

  1. Bardzo ważne są sprawne dłonie, aby złapać odpowiednio broń i nacisnąć spust. W utrzymaniu rąk na odpowiedniej wysokości pomoże instruktor lub osoba towarzysząca, która może nas wspierać za plecami. 
  2. Dobry wzrok — jest konieczny, by oddawać strzały. 
  3. W przypadku niepełnosprawności narządu słuchu — potrzebny będzie tłumacz języka migowego. 

Na strzelnicę możesz bezpłatnie zabrać opiekuna, który pomoże Ci w realizacji.

Weź pod uwagę, że huk wystrzałów jest ogłuszający, nawet w profesjonalnych nausznikach, które dostaniesz na miejscu. Jeśli zatem istnieje szansa, że hałas pogorszy Twój słuch lub czujesz dyskomfort w miejscach, gdzie jest głośno, pomożemy Ci znaleźć inną atrakcję. 

Realizator chętnie pomoże zarówno w kontekście pokonania krawężnika przy wjeździe, jak i samego procesu strzelania. Wystarczy wcześniej powiadomić pracowników. Co więcej, w zespole pracuje instruktor, który ma doświadczenie w obsłudze osób z niepełnosprawnościami. Polecamy zapisanie się właśnie do niego. 

Gdzie znajduje się strzelnica dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami? 

Zapraszamy Cię do strzelnicy na warszawskich Włochach. To dzielnica Warszawy położona w południowo-zachodniej części miasta. 

Na miejsce możesz zostać się na kilka sposobów: 

  • autem — strzelnica posiada własny parking samochodowy. Nie ma na nim wyznaczonego miejsca dla osób z niepełnosprawnościami, jest jednak na tyle dużo miejsca, że można swobodnie zaparkować, szeroko otworzyć drzwi (lub bagażnik) i rozłożyć rampę dla wózka;
  • autobusem — najbliżej znajdują się przystanki autobusów 401 (około 500 m od strzelnicy) oraz 328 (około 1500 m od strzelnicy).

Ważne: przed wejściem na strzelnicę znajduje się krawężnik o wysokości około 10 cm. 

Wnętrze strzelnicy z perspektywy osób z niepełnosprawnościami  

Wejście do strzelnicy jest szerokie, jeśli otworzymy oba skrzydła drzwi, będziemy mieć do dyspozycji przejście o szerokości 120 cm. 

W części ogólnodostępnej znajduje się recepcja i poczekalnia, w której, czekając na swoją kolej, możemy napić się czegoś i porozmawiać przy stolikach. Można też przy nich wypełnić dokumenty i dopełnić formalności. 

Po tym pomieszczeniu można swobodnie poruszać się na wózku. Zresztą, cały obiekt można uznać za dość komfortowy pod tym względem. 

Do sali strzelniczej prowadzą węższe drzwi — 90 cm. W środku miejsca jest niewiele, do stanowisk strzelniczych prowadzi wąski korytarz, jednak osoba na wózku powinna bez problemu dotrzeć na stanowisko. Każde z nich jest oddzielone i wyposażone w półkę do obsługi i odkładnia broni. 

W strzelnicy znajduje się dostosowana łazienka z dużą przestrzenią w środku, ze sporą, przystosowaną dla osób z niepełnosprawnościami umywalką oraz podwyższoną toaletą z poręczami pomocniczymi. Jedna z poręczy jest nieruchoma, druga odchyla się do góry. Jedynym minusem jest tutaj umiejscowienie toalety zaraz obok umywalki, co może rodzić trudności w podjechaniu do toalety wózkiem.

Chcesz zabrać na strzelnicę osobę z niepełnosprawnością? 

Bardzo nas to cieszy! W naszym zespole testowaliśmy tę atrakcję nie raz. Dlatego chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości. Wystarczy, że napiszesz na kontakt@marzeniabezbarier.pl.

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-04-19

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!