o prezentach

Bestsellerowy off road 4x4 dla osób z niepełnosprawnościami

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2024-02-16

Jazda off road to absolutny bestseller, wybierany na prezent codziennie przez setki osób. Dlaczego? Bo to prezent, który łączy adrenalinę z poczuciem wolności i radości i satysfakcji z pokonywania kolejnych przeszkód. Co ciekawe, podoba się tak samo panom, jak i paniom. Może też być wspaniałym prezentem dla osoby z niepełnosprawnością. Przekonaj się, czy to coś dla Ciebie.

Przeżyj przygodę z firmą Sporty Ekstremalne 4x4

Oferta przedstawiona w tym artykule spodoba się przede wszystkim osobom lubiącym wyzwania i pokonywanie trudności, aktywność w terenie oraz niebojących się błota i wody.
Do dyspozycji marzycieli są tu quady, auta terenowe, buggy, koparka, a także wojskowa ciężarówka i olbrzymi ciągnik rolniczy. 

Sporty Ekstremalne 4x4 w swej ofercie mają też przejazdy off road dla dwojga i szkolenia. Na realizację należy udać się w ubraniu, którego nie będzie nam zbytnio szkoda, bo z pewnością czeka nas taplanie się w błocie i kałużach.  

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby skorzystać z oferty Sportów Ekstremalnych 4x4?

Zdaniem zespołu Sportów Ekstremalnych 4x4, przygoda off road dostępna jest dla każdego. Warto jednak zdawać sobie sprawę z barier, które mogą być wyzwaniem dla osób z niepełnosprawnościami. Na co trzeba się przygotować? 

Niektóre pojazdy mają wysokie nadwozie lub wąskie drzwi do kabiny. Takie wyzwanie czeka w przypadku: koparki, ciągnika czy auta wojskowego. Dostęp do środka może sprawić trudność osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi. Dla osób, które nie są w stanie prowadzić pojazdów samodzielnie lub osób niewidomych przewidziana jest usługa co-drive’u, czyli sytuacji, w której marzyciel zasiada w roli pasażera, a pojazdem kieruje instruktor. Ta opcja dostępna jest w części opcji, wyjątkiem są tutaj quady, ciągnik, koparka i buggy, ponieważ są to pojazdy jednoosobowe.

Realizator deklaruje swoją pomoc przy wnoszeniu osoby z niepełnosprawnością do pojazdów, jednak wymagana jest także obecność opiekuna, który pomoże w tej czynności.

Wszelkie realizacje wymagają też bieżącego słuchania instruktorów, dlatego w przypadku niepełnosprawności słuchowej wymagana jest obecność tłumacza języka migowego.

Oczywiście za obecność opiekunów realizator nie pobiera opłat.

Jak dojechać na wyprawę off road?

Realizacje od Sportów Ekstremalnych 4x4 odbywają się poza obrębem miasta Łodzi, w warunkach terenowych. We wskazane miejsce trzeba dojechać własnym samochodem. Nie ma tam wyznaczonego parkingu z kopertą, jednak to nie powinno sprawiać problemu, bo miejsca do zaparkowania jest naprawdę dużo.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami podczas off roadu w Łodzi

Całość realizacji odbywa się w terenie pokrytym nierówną trawą, po leśnych ścieżkach, wzniesieniach i dołach. W niektórych miejscach może znajdować się błoto i kałuże, ale nie ma w tym nic dziwnego, bo na tym właśnie polega off road. 

Toaleta dostępna jest jedynie w formie wąskiej kabiny przenośnej. 

Czy warto zdecydować się na off road w Łodzi? 

Przygody w samochodach terenowych dają niesamowitą satysfakcję i pozwalają sprawdzić się w trudnych warunkach. Przy wyborze vouchera na tę atrakcję warto jednak wziąć pod uwagę wymagania poszczególnych pojazdów i nasze możliwości. Jeśli potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji lub dodatkowych informacji, napisz maila na kontak@marzeniabezbarier.pl

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-09-06

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!